MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




QO at Gaithersburg
Gaithersburg HS Home TF Meets History
Hosted By: Gaithersburg
Gaithersburg Maryland
2007-03-21
http://www.mocorunning.com/adobe/2007otqogb.pdf

Download PDF at link above for detailed results. 
Volunteer to type these results: Email results@mocorunning.com

Licensed To: Quince Orchard High School 
                         QO @ Gaithersburg  21-Mar-07                          
                        Quince Orchard Cougars [QOR]                           
 
  1  Girls   100m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team             
===============================================================================
  2 Hall, Lindsey             12 Quince Orchard       18.7h F      
  1 McLeod, Brittany          12 Quince Orchard       18.7h F      
    Giles, Katie              11 Quince Orchard       20.3h F      
    Gomez, Laura              11 Quince Orchard       20.6h F      
    Perkins, Selena           10 Quince Orchard       23.0h F      
    Stelling, Elizabeth       12 Quince Orchard       24.1h F      
 
  2  Girls   4x800m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 A  'Quince Orchard'                               10:44.00 F      
     1) Vie Duncan                      2) Maureen E. McMeekin            
     3) Bethany A. Scanlan              4) Kelsey M. Dorset               
 
  3  Boys   4x800m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
    A  'Quince Orchard'                                8:24.00 F      
     1) Greg J. Bove                    2) Alex M. Rosenberg              
     3) Josh Joson                      4) David Laratta                  
 
  3  Boys   4x800m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
    B  'Quince Orchard'                                9:07.80 F      
     1) Wayne Bartholomew               2) Kris Lasko                     
     3) Michael Q. Migdall              4) Ryan J. Priovolos              
 
  4  Boys   110m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  2 Conte, Greg               12 Quince Orchard       16.5h F      
  3 Cook, Mark                12 Quince Orchard       16.8h F      
    He, Jason                 12 Quince Orchard       20.7h F      
    Calvert, John             12 Quince Orchard       21.6h F      
 
  5  Girls   100m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
    Nehemiah, Ariel           11 Quince Orchard       13.9h F      
    Wilkerson, Marji          10 Quince Orchard       14.0h F      
    Berman, Rachel            09 Quince Orchard       14.5h F      
    Dillingham, Deanna        12 Quince Orchard       14.8h F      
    Dougherty, Sara           09 Quince Orchard       14.9h F      
    Cook, Jocelyn             09 Quince Orchard       15.1h F      
    Gomez, Laura              11 Quince Orchard       15.2h F      
    Cheek, Jenna              12 Quince Orchard       15.6h F      
    Iriarte, Laura            12 Quince Orchard       15.8h F      
 
  6  Boys   100m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Omondi, George            12 Quince Orchard       11.1h F      
  2 Nesmith, Kevin            12 Quince Orchard       11.2h F      
    Morrison, Jaron           11 Quince Orchard       11.5h F      
    Morgan, Jerod             12 Quince Orchard       11.6h F      
    Hoffman, Bryan            12 Quince Orchard       12.0h F      
    Sasu, Joe                 12 Quince Orchard       12.2h F      
    Hewitt, O'Shaine          10 Quince Orchard       12.5h F      
    Lin, Xiao                 11 Quince Orchard       12.7h F      
    Bishop, Jason             09 Quince Orchard       13.3h F      
    Otieno, Kennedy           09 Quince Orchard       13.9h F      
    Lew, Ting                 09 Quince Orchard       14.0h F      
    Zaman, Subhi              10 Quince Orchard       14.1h F      
 
  7  Girls   1600m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Harrison, Cara            12 Quince Orchard     5:29.60 F      
  2 Moores, Aimee             10 Quince Orchard     5:42.20 F      
  3 Dorset, Kelsey            11 Quince Orchard     5:52.20 F      
    Joson, Stephanie          09 Quince Orchard     6:00.40 F      
    Do, Anh-Chi               11 Quince Orchard     6:11.20 F      
    Lee, Jacelyn              09 Quince Orchard     6:21.20 F      
    Liu, Kelsey               09 Quince Orchard     6:37.50 F      
 
  8  Boys   1600m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Lynch, Reagan             12 Quince Orchard     4:36.00 F      
  2 Darmody, Neal             11 Quince Orchard     4:39.00 F      
    Bove, Greg                12 Quince Orchard     5:02.00 F      
    Panasenkov, Artem         11 Quince Orchard     5:03.00 F      
    Priovolos, Ryan           11 Quince Orchard     5:03.00 F      
    Lasko, Kris               11 Quince Orchard     5:08.00 F      
    Cockerham, Brian          12 Quince Orchard     5:24.00 F      
    Danoff, Corey             09 Quince Orchard     5:40.00 F      
    Levinson, Andrew          12 Quince Orchard     6:02.00 F      
    Baker, Alex               09 Quince Orchard     6:05.00 F      
    Moores, Geoffrey          09 Quince Orchard     6:09.00 F      
    Wagner, Michael           10 Quince Orchard     6:14.00 F      
    Krangar, Terebouti        09 Quince Orchard     6:31.00 F      
 
  9  Girls   4x200m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
    A  'Quince Orchard'                                2:03.8h F      
 
 10  Boys   4x200m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
    A  'Quince Orchard'                                1:40.00 F      
     1) Joe Sasu                        2) Kunle O. Thomas                
     3) Kevin Nesmith                   4) George Omondi                  
 
 11  Girls   400m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Duncan, Vie               12 Quince Orchard     1:05.00 F      
    Griffith, Sarah           09 Quince Orchard     1:18.00 F      
    Lee, Jacelyn              09 Quince Orchard     1:19.00 F      
    Liu, Kelsey               09 Quince Orchard     1:24.00 F      
 
 12  Boys   400m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  3 Laratta, David            11 Quince Orchard       54.00 F      
    Bartholomew, Wayne        10 Quince Orchard       56.00 F      
    Lin, Xiao                 11 Quince Orchard     1:00.00 F      
    Broussard, Kevin          10 Quince Orchard     1:04.00 F      
    Majurski, Patrick         10 Quince Orchard     1:05.00 F      
    Butron, Israel            09 Quince Orchard     1:10.00 F      
    Lew, Ting                 09 Quince Orchard     1:11.00 F      
    Bishop, Jason             09 Quince Orchard     1:11.00 F      
    Krangar, Terebouti        09 Quince Orchard     1:12.00 F      
 
 13  Girls   3200m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Harrison, Cara            12 Quince Orchard    11:53.00 F      
  2 Moores, Aimee             10 Quince Orchard    12:34.00 F      
    Do, Anh-Chi               11 Quince Orchard    13:19.00 F      
 
 14  Boys   3200m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Darmody, Neal             11 Quince Orchard    10:04.00 F      
  2 Joson, Josh               11 Quince Orchard    10:11.00 F      
    Panasenkov, Artem         11 Quince Orchard    10:35.00 F      
    Migdall, Michael          11 Quince Orchard    10:46.00 F      
    Cockerham, Brian          12 Quince Orchard    11:31.00 F      
    Danoff, Corey             09 Quince Orchard    12:01.00 F      
    Moores, Geoffrey          09 Quince Orchard    13:24.00 F      
    Baker, Alex               09 Quince Orchard    13:29.00 F      
    Levinson, Andrew          12 Quince Orchard    13:58.00 F      
 
 15  Girls   300m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
    Gomez, Laura              11 Quince Orchard       59.1h F      
  1 McLeod, Brittany          12 Quince Orchard       59.3h F      
  2 Hall, Lindsey             12 Quince Orchard     1:00.5h F      
    Giles, Katie              11 Quince Orchard     1:02.3h F      
    Perkins, Selena           10 Quince Orchard     1:05.6h F      
 
 16  Boys   300m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  2 Conte, Greg               12 Quince Orchard       42.9h F      
  3 Cook, Mark                12 Quince Orchard       44.5h F      
    He, Jason                 12 Quince Orchard       52.9h F      
    Calvert, John             12 Quince Orchard       53.1h F      
 
 17  Girls   200m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  2 Nehemiah, Ariel           11 Quince Orchard       29.8h F      
    Wilkerson, Marji          10 Quince Orchard       30.8h F      
    Hall, Lindsey             12 Quince Orchard       31.7h F      
    Griffith, Sarah           09 Quince Orchard       34.5h F      
 
 18  Boys   200m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
    Morrison, Jaron           11 Quince Orchard       24.1h F      
  2 Omondi, George            12 Quince Orchard       24.8h F      
    Hoffman, Bryan            12 Quince Orchard       25.3h F      
    Lin, Xiao                 11 Quince Orchard       26.8h F      
    Bishop, Jason             09 Quince Orchard       27.6h F      
    Otieno, Kennedy           09 Quince Orchard       28.4h F      
    Zaman, Subhi              10 Quince Orchard       28.6h F      
    Lew, Ting                 09 Quince Orchard       28.7h F      
 
 19  Girls   800m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Harrison, Cara            12 Quince Orchard     2:37.80 F      
  2 Scanlan, Bethany          11 Quince Orchard     2:39.40 F      
  3 McMeekin, Maureen         11 Quince Orchard     2:43.10 F      
    Moores, Aimee             10 Quince Orchard     2:44.50 F      
    Joson, Stephanie          09 Quince Orchard     2:53.70 F      
    Lee, Jacelyn              09 Quince Orchard     3:03.40 F      
    Do, Anh-Chi               11 Quince Orchard     3:05.60 F      
    Liu, Kelsey               09 Quince Orchard     3:17.10 F      
    Stevenson, MacKenzie      09 Quince Orchard     3:26.30 F      
 
 20  Boys   800m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Lynch, Reagan             12 Quince Orchard     2:01.00 F      
    Darmody, Neal             11 Quince Orchard     2:12.00 F      
    Laratta, David            11 Quince Orchard     2:15.00 F      
    Majurski, Patrick         10 Quince Orchard     2:31.00 F      
    Baker, Alex               09 Quince Orchard     2:59.00 F      
    Lee, Dennis               09 Quince Orchard     3:00.00 F      
 
 21  Girls   4x100m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
    A  'Quince Orchard'                                  57.00 F      
     1) Deanna R. Dillingham            2) Sara C. Dougherty              
     3) Jocelyn M. Cook                 4) Marji I. Wilkerson             
 
 21  Girls   4x100m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
    B  'Quince Orchard'                                1:03.80 F      
     1) Sarah K. Griffith               2) Deanna M. Zare                 
     3) Gina Psallidas                  4) Rachel E. Berman               
 
 22  Boys   4x100m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
    A  'Quince Orchard'                                  45.5h F      
     1) Jaron D. Morrison               2) Kevin Nesmith                  
     3) Jerod E. Morgan                 4) George Omondi                  
 
 22  Boys   4x100m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
    B  'Quince Orchard'                                  52.3h F      
     1) Joe Sasu                        2) Xiao Lin                       
     3) Patrick R. Majurski             4) Kris Lasko                     
 
 23  Girls   4x400m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 A  'Quince Orchard'                                4:37.40 F      
     1) Kelsey M. Dorset                2) Ariel Nehemiah                 
     3) Bethany A. Scanlan              4) Vie Duncan                     
 
 24  Boys   4x400m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
    A  'Quince Orchard'                                3:41.22 F      
     1) Greg J. Bove                    2) Kris Lasko                     
     3) Wayne Bartholomew               4) Reagan Lynch                   
 
 25  Girls    High Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  2 Pavlova, Elena            11 Quince Orchard     4-04.00 F      
 
 26  Boys    High Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Conte, Greg               12 Quince Orchard     5-08.00 F      
  3 Thomas, Kunle             11 Quince Orchard     5-06.00 F      
 
 27  Girls    Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Dakkouni, Dounia          11 Quince Orchard    14-03.00 F      
  2 Wilkerson, Marji          10 Quince Orchard    13-08.50 F      
  3 Berman, Rachel            09 Quince Orchard    12-10.75 F      
 
 28  Boys    Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  3 Morgan, Jerod             12 Quince Orchard    18-00.50 F      
 
 29  Girls    Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Dakkouni, Dounia          11 Quince Orchard    29-00.75 F      
  2 Stelling, Elizabeth       12 Quince Orchard    23-02.00 F      
  3 Sobel, Isabel             09 Quince Orchard    22-01.00 F      
 
 30  Boys    Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  3 Thomas, Kunle             11 Quince Orchard    35-07.00 F      
    Makebenta, Patrick        12 Quince Orchard    35-03.50 F      
 
 31  Girls    Shot Put
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  2 Choupa, Sacha             12 Quince Orchard    25-07.50 F      
    Iriarte, Laura            12 Quince Orchard    22-02.00 F      
    Dillingham, Deanna        12 Quince Orchard    21-04.50 F      
    Stevenson, MacKenzie      09 Quince Orchard    18-10.00 F      
    Stelling, Elizabeth       12 Quince Orchard    17-04.50 F      
    Zerby, Rebecca            12 Quince Orchard    16-06.50 F      
 
 32  Boys    Shot Put
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  3 Worm, Ted                 12 Quince Orchard    41-06.00 F      
 
 33  Girls    Discus
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  3 Choupa, Sacha             12 Quince Orchard    74-04.00 F      
 
 34  Boys    Discus
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Lytle, Cody               12 Quince Orchard   129-01.00 F      
    Thompson, Zach            12 Quince Orchard   116-06.00 F      
    Worm, Ted                 12 Quince Orchard    97-05.00 F      
    Borten, Jeremy            10 Quince Orchard    90-01.00 F      
    Veirs, Greg               11 Quince Orchard    87-07.00 F      
    Day, Dillon               10 Quince Orchard    84-11.00 F      
    Noble, TJ                 10 Quince Orchard    78-10.00 F      
    Stephens, Terrence        10 Quince Orchard    63-01.00 F      
    Thompson, Lucas           09 Quince Orchard    58-08.00 F      



Return to Top

Email | About