MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Glory Days Invitational
Glory Days Invitational History
Hosted By: Lake Braddock
Manassas, Virginia
2010-10-09

Glory Days 2010 Seeded Boys
October 09, 2010

--------------------------------------------------------------------------------
Results By =PR= Events, Inc. 
--------------------------------------------------------------------------------

Overall Finish List - Boys

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   1971  Chris Miller          Northwest High School                     15:35  5:02/M        
    2      2   2285  Abraham Yacob         Robert E Lee                              15:42  5:04/M        
    3      3   1747  Thomas Curtin         Loudoun County                            15:42  5:04/M        
    4      4   1600  Thomas Delaney        John Handley                              15:51  5:07/M        
    5      5    480  Sean McGorty          Chantilly                                 15:53  5:07/M        
    6      6   2242  Conor Spaulding       Quince Orchard High School                15:58  5:09/M        
    7      7   2021  Jack Riely            Our Lady of Good Counsel                  15:59  5:09/M        
    8      8   3027  Paul Gates            W.T. Woodson                              16:01  5:10/M        
    9      9   2128  Juan Campos           Potomac Falls                             16:01  5:10/M        
   10     10   2903  Jonathan Phillips     Thomas Jefferson S&T                      16:02  5:10/M        
   11     11    838  Thorpe Lichtenberg    Freedom                                   16:09  5:13/M        
   12     12   2489  Nicholas Guarnaccia   South Lakes                               16:11  5:13/M        
   13     13   1230  Nick Masiello         Grand Island                              16:16  5:15/M        
   14     14   2172  Connor Wilson         Potomac Falls                             16:18  5:15/M        
   15     15   2017  Allen Meringolo       Our Lady of Good Counsel                  16:18  5:15/M        
   16     16   1383  Jimmy Luehrs          Herndon                                   16:19  5:16/M        
   17     17   1377  Troy Hunsaker         Herndon                                   16:20  5:16/M        
   18     18   2155  Nick Mogensen         Potomac Falls                             16:20  5:16/M        
   19  (< 5)   2526  Jb Adams              St. Albans School                         16:21  5:16/M        
   20     19   2513  Will Sickenberger     South Lakes                               16:23  5:17/M        
   21     20   2431  Dylan Morgan          South County                              16:29  5:19/M        
   22     21    541  Steven Trayer         Clarke County                             16:31  5:20/M        
   23     22   2221  Evan Laratta          Quince Orchard High School                16:31  5:20/M        
   24     23    417  Bobby Kelly           Centreville                               16:31  5:20/M        
   25     24   1558  Nick Reed             James W. Robinson                         16:32  5:20/M        
   26     25    851  Peter Stephens        Freedom                                   16:34  5:21/M        
   27     26   1455  Joseph Galiano        James Madison                             16:34  5:21/M        
   28     27   2011  Michael Fitzgerald    Our Lady of Good Counsel                  16:34  5:21/M        
   29     28   1815  Dagmawi Abebe         Magruder High School                      16:36  5:21/M        
   30     29    798  Andrew Gaiser         Forest Park                               16:36  5:21/M        
   31     30   1565  Patrick Spahn         James W. Robinson                         16:37  5:22/M        
   32     31   2498  Austin Leggett        South Lakes                               16:37  5:22/M        
   33     32   2136  Grant Deker           Potomac Falls                             16:39  5:22/M        
   34     33   1275  Jacob Miller          Hayfield                                  16:39  5:22/M        
   35     34   1620  James Thomson         John Handley                              16:40  5:23/M        
   36     35   2707  Brady Guertin         Stone Bridge                              16:43  5:24/M        
   37     36    481  Logan Miller          Chantilly                                 16:46  5:25/M        
   38     37   1262  Kirubel Akililu       Hayfield                                  16:47  5:25/M        
   39     38   1596  Chris Arslan          John Handley                              16:48  5:25/M        
   40     39   1540  Jonathan Grantham     James W. Robinson                         16:49  5:25/M        
   41     40   1760  Patrick Joseph        Loudoun County                            16:50  5:26/M        
   42     41    816  Kyle Swanson          Forest Park                               16:51  5:26/M        
   43     42    852  Kyle Thornburgh       Freedom                                   16:52  5:26/M        
   44     43   1784  Austin Talbot         Loudoun County                            16:52  5:26/M        
   45     44   1564  Luke Sharkey          James W. Robinson                         16:53  5:27/M        
   46     45   2173  Patrick Wilson        Potomac Falls                             16:53  5:27/M        
   47     46   1263  John Bozek            Hayfield                                  16:53  5:27/M        
   48     47   2222  Drew Lehner           Quince Orchard High School                16:55  5:27/M        
   49     48   1878  Graham Wilson         Menchville                                16:55  5:27/M        
   50     49     79  Trevor Stephens       Bethesda-Chevy Chase High School          16:56  5:28/M        
   51     50    799  Jordan Green          Forest Park                               16:57  5:28/M        
   52     51   1236  Derek Stacey          Grand Island                              16:58  5:28/M        
   53     52   2270  Jackson Henry         Robert E Lee                              16:59  5:29/M        
   54     53     69  Eliot Gerson          Bethesda-Chevy Chase High School          17:00  5:29/M        
   55     54   1778  Josh Showalter        Loudoun County                            17:01  5:29/M        
   56     55   1561  Nathan Schulte        James W. Robinson                         17:02  5:30/M        
   57     56   2015  Jimmy Kazunas         Our Lady of Good Counsel                  17:02  5:30/M        
   58  (< 5)    702  Said Matan            Falls Church                              17:03  5:30/M        
   59     57   2905  Jb Reiter             Thomas Jefferson S&T                      17:05  5:31/M        
   60     58   2901  Andrew O'Shea         Thomas Jefferson S&T                      17:06  5:31/M        
   61     59   1467  Joe Robinson          James Madison                             17:07  5:31/M        
   62     60    145  Alan Ottenstein       Bowie High School                         17:08  5:32/M        
   63     61   2812  Gerardo Munevar       Thomas Edison                             17:08  5:32/M        
   64     62   1981  Bobby Sonken          Northwest High School                     17:08  5:32/M        
   65     63    833  Michael Hosti         Freedom                                   17:08  5:32/M        
   66     64    902  Trever Reed           Gaithersburg High School                  17:11  5:33/M        
   67     65   1593  Chase Anders          John Handley                              17:11  5:33/M        
   68     66   1385  Harrison Murn         Herndon                                   17:12  5:33/M        
   69     67   1279  Christopher Page      Hayfield                                  17:13  5:33/M        
   70     68   2917  Michael Wattendorf    Thomas Jefferson S&T                      17:14  5:34/M        
   71     69   1266  Cory Fish             Hayfield                                  17:15  5:34/M        
   72     70   1950  Jacob Brennan         Northwest High School                     17:15  5:34/M        
   73     71    537  Paul Myer             Clarke County                             17:16  5:34/M        
   74     72    850  Joseph Sibalik        Freedom                                   17:16  5:34/M        
   75     73   2480  Alex Clough           South Lakes                               17:17  5:35/M        
   76     74   2495  Fred Kyle             South Lakes                               17:17  5:35/M        
   77     75   1552  Nick Marshall         James W. Robinson                         17:17  5:35/M        
   78     76    907  Shane Stepek          Gaithersburg High School                  17:19  5:35/M        
   79     77    430  Sean Tasker           Centreville                               17:20  5:35/M        
   80     78   2510  Andy Reinhold         South Lakes                               17:21  5:36/M        
   81     79   1376  Bradley Heuer         Herndon                                   17:21  5:36/M        
   82     80   3024  Will Crowley          W.T. Woodson                              17:21  5:36/M        
   83     81    418  Chan Young Lee        Centreville                               17:21  5:36/M        
   84     82   2426  Jake Kelliher         South County                              17:21  5:36/M        
   85     83   3026  Chris Diantonio       W.T. Woodson                              17:22  5:36/M        
   86     84   2790  David Bulir           Thomas Edison                             17:22  5:36/M        
   87     85   1756  Ben Heberling         Loudoun County                            17:23  5:36/M        
   88     86    141  Gerardo Amaya         Bowie High School                         17:23  5:36/M        
   89     87   2899  Daniel Matson         Thomas Jefferson S&T                      17:24  5:37/M        
   90     88    794  Alex Cord             Forest Park                               17:25  5:37/M        
   91     89   2809  Jack McAlister        Thomas Edison                             17:25  5:37/M        
   92     90    126  Keith Holleran        Bishop O\'Connell                         17:27  5:38/M        
   93     91   1752  Matt Gambogi          Loudoun County                            17:27  5:38/M        
   94     92   1828  Michael Pasti         Magruder High School                      17:27  5:38/M        
   95     93    495  Samuel Tucker         Chantilly                                 17:27  5:38/M        
   96     94   1473  Connor Tobin          James Madison                             17:27  5:38/M        
   97  (< 5)   1992  James Caracoglia      Oakton                                    17:27  5:38/M        
   98     95    479  Peter Malander        Chantilly                                 17:28  5:38/M        
   99     96    494  Andris Sturans        Chantilly                                 17:28  5:38/M        
  100     97    146  John Walker           Bowie High School                         17:29  5:38/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  101     98    817  Patrick Swanson       Forest Park                               17:30  5:39/M        
  102     99    845  Christian Reusche     Freedom                                   17:30  5:39/M        
  103    100    127  J j Lapointe          Bishop O\'Connell                         17:30  5:39/M        
  104    101   1366  Jack Belo             Herndon                                   17:32  5:39/M        
  105    102   1227  Brendon Lutnick       Grand Island                              17:33  5:40/M        
  106    103   2906  Chris Rom             Thomas Jefferson S&T                      17:33  5:40/M        
  107    104   2156  Alex Mott             Potomac Falls                             17:33  5:40/M        
  108    105   2008  Nathan Brockett       Our Lady of Good Counsel                  17:34  5:40/M        
  109    106   2016  John Lynaugh          Our Lady of Good Counsel                  17:36  5:41/M        
  110    107   2441  Tim Ryan              South County                              17:36  5:41/M        
  111    108   2138  Jordan Febrache       Potomac Falls                             17:37  5:41/M        
  112    109   1462  Ryan McCabe           James Madison                             17:39  5:42/M        
  113    110     62  Philip Catterall      Bethesda-Chevy Chase High School          17:40  5:42/M        
  114    111   2806  Michael Knopp         Thomas Edison                             17:41  5:42/M        
  115    112   1443  Garrett Bourne        James Madison                             17:42  5:43/M        
  116    113    496  Cameron Young         Chantilly                                 17:42  5:43/M        
  117    114   1982  Joey Sonken           Northwest High School                     17:43  5:43/M        
  118    115   2014  James Henriksen       Our Lady of Good Counsel                  17:46  5:44/M        
  119    116   2421  Mohammad Jameel       South County                              17:46  5:44/M        
  120    117   1221  Jason Chadwick        Grand Island                              17:46  5:44/M        
  121    118    525  Zach Campbell         Clarke County                             17:47  5:44/M        
  122    119    427  Gabriel Rushin        Centreville                               17:47  5:44/M        
  123    120   1975  Corey Norris          Northwest High School                     17:47  5:44/M        
  124    121   1595  Adam Arslan           John Handley                              17:48  5:45/M        
  125    122   2858  Greg Anderson         Thomas Jefferson S&T                      17:48  5:45/M        
  126    123   2508  Kevin Muir            South Lakes                               17:49  5:45/M        
  127    124   1001  Jeremy K. Brown       George Mason                              17:49  5:45/M        
  128    125   1947  Eduardo Alfaro        Northwest High School                     17:50  5:45/M        
  129    126   3054  Brian Yudkin          W.T. Woodson                              17:50  5:45/M        
  130    127   2698  David Benjamin        Stone Bridge                              17:50  5:45/M        
  131    128   1270  Gabriel Larios        Hayfield                                  17:51  5:45/M        
  132    129   1379  Michael Kloosterboer  Herndon                                   17:52  5:46/M        
  133    130    138  Frank Whitesell       Bishop O\'Connell                         17:52  5:46/M        
  134    131   1826  Patrick Ochoa         Magruder High School                      17:53  5:46/M        
  135    132    834  Peter Johnson         Freedom                                   17:53  5:46/M        
  136    133   2338  Jeffrey Berger        Sherwood High School                      17:53  5:46/M        
  137    134   2710  Austin Lushinski      Stone Bridge                              17:53  5:46/M        
  138    135   2240  Jamie Ryan            Quince Orchard High School                17:53  5:46/M        
  139    136   1623  Noah Vogler           John Handley                              17:54  5:46/M        
  140    137   1014  Jesse Schaffer        George Mason                              17:55  5:47/M        
  141    138    793  Daniel Camacho        Forest Park                               17:55  5:47/M        
  142    139   2209  Alborz Fakhari        Quince Orchard High School                17:55  5:47/M        
  143    140   1010  Jordan Robarge        George Mason                              17:56  5:47/M        
  144    141    137  John Stella           Bishop O\'Connell                         17:58  5:48/M        
  145    142   1531  Jordan Buzzell        James W. Robinson                         17:58  5:48/M        
  146    143    533  Adam King             Clarke County                             17:59  5:48/M        
  147    144   1387  Jose Patino           Herndon                                   18:00  5:48/M        
  148    145   2821  Eyasu Yirdaw          Thomas Edison                             18:03  5:49/M        
  149    146   1781  James Spence          Loudoun County                            18:04  5:50/M        
  150    147   1986  Daniel Vitelli        Northwest High School                     18:05  5:50/M        
  151    148   3019  Alex Barron           W.T. Woodson                              18:05  5:50/M        
  152    149   2269  Robel Fasil           Robert E Lee                              18:05  5:50/M        
  153    150   1814  Daniel Abdool         Magruder High School                      18:07  5:51/M        
  154    151   2714  Nick Robles           Stone Bridge                              18:08  5:51/M        
  155    152   1232  John Mosley           Grand Island                              18:10  5:52/M        
  156    153   2072  Nate Morrison         Paul VI Catholic                          18:11  5:52/M        
  157    154   2203  Michael Borten        Quince Orchard High School                18:12  5:52/M        
  158    155   2259  Luel Alemu            Robert E Lee                              18:12  5:52/M        
  159    156    134  Neil Roberts          Bishop O\'Connell                         18:12  5:52/M        
  160    157   2787  Daniel Boku           Thomas Edison                             18:12  5:52/M        
  161    158    991  Daniel Drawbaugh      George Mason                              18:13  5:53/M        
  162    159   2359  Christian Larsen      Sherwood High School                      18:14  5:53/M        
  163    160   2704  Scott Doescher        Stone Bridge                              18:15  5:53/M        
  164    161   1827  Eric Ortiz            Magruder High School                      18:15  5:53/M        
  165    162   2375  Michael Traynor       Sherwood High School                      18:16  5:54/M        
  166    163     64  Julien Dorsey         Bethesda-Chevy Chase High School          18:18  5:54/M        
  167    164   2261  Biruk Amare           Robert E Lee                              18:19  5:55/M        
  168    165   1015  Dane Warner           George Mason                              18:19  5:55/M        
  169    166    420  Daniel Molina         Centreville                               18:20  5:55/M        
  170    167    819  Phillip Vivirito      Forest Park                               18:21  5:55/M        
  171    168   3041  Jeff Peckins          W.T. Woodson                              18:21  5:55/M        
  172    169   2230  Alex Moores           Quince Orchard High School                18:21  5:55/M        
  173    170   1000  Paul Henninger        George Mason                              18:22  5:55/M        
  174    171   1282  Stephen Redmon        Hayfield                                  18:22  5:55/M        
  175    172   2360  Nicholas Lutschaunig  Sherwood High School                      18:24  5:56/M        
  176    173   1823  Ryan McGee            Magruder High School                      18:26  5:57/M        
  177    174   1004  Jeremy M. Brown       George Mason                              18:26  5:57/M        
  178    175   2442  Cody Spraker          South County                              18:28  5:57/M        
  179    176    483  Joshua Parshall       Chantilly                                 18:28  5:57/M        
  180    177   2354  Nick Johnson          Sherwood High School                      18:28  5:57/M        
  181    178   1441  Jacob Bodmer          James Madison                             18:29  5:58/M        
  182    179   1859  Anthony Cartaya       Menchville                                18:29  5:58/M        
  183    180    124  Nick Gigliotti        Bishop O\'Connell                         18:30  5:58/M        
  184    181   1856  David Brakman         Menchville                                18:30  5:58/M        
  185    182   2715  John Starke           Stone Bridge                              18:30  5:58/M        
  186    183   1613  Will Robinson         John Handley                              18:31  5:58/M        
  187    184     76  Nick Mcgreivy         Bethesda-Chevy Chase High School          18:32  5:59/M        
  188    185    429  Kip Talman            Centreville                               18:33  5:59/M        
  189    186    132  Kevin Reidy           Bishop O\'Connell                         18:34  5:59/M        
  190    187   2350  Loren Heap            Sherwood High School                      18:35  6:00/M        
  191    188    531  Renaldo Jiminez       Clarke County                             18:35  6:00/M        
  192    189    891  Kaifa Boyce           Gaithersburg High School                  18:36  6:00/M        
  193    190   1226  Matt Killian          Grand Island                              18:39  6:01/M        
  194    191     77  Lucas Morrison        Bethesda-Chevy Chase High School          18:41  6:02/M        
  195    192   1438  James Ashe            James Madison                             18:42  6:02/M        
  196    193   2417  Ryan Guinee           South County                              18:48  6:04/M        
  197    194     71  Aiden Hennessey       Bethesda-Chevy Chase High School          18:49  6:04/M        
  198  (> 7)     68  Patrick Frampus       Bethesda-Chevy Chase High School          18:50  6:05/M        
  199    195   2428  Liam MacDonald        South County                              18:52  6:05/M        
  200    196   2337  Matt Abrams           Sherwood High School                      18:52  6:05/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  201  (> 7)     73  Thomas Horton         Bethesda-Chevy Chase High School          18:55  6:06/M        
  202    197   1220  Nate Beyer            Grand Island                              19:00  6:08/M        
  203    198    892  Mustafa Diamonde      Gaithersburg High School                  19:02  6:08/M        
  204    199   1816  Sebastian Arrazola    Magruder High School                      19:05  6:09/M        
  205    200    903  Bernard Rosenthal     Gaithersburg High School                  19:08  6:10/M        
  206    201    527  Matt Dietz            Clarke County                             19:10  6:11/M        
  207    202   1876  Zach Smith            Menchville                                19:11  6:11/M        
  208    203    530  Eric Hoyt             Clarke County                             19:15  6:13/M        
  209    204   2061  Dominick Gilbert      Paul VI Catholic                          19:19  6:14/M        
  210    205   1865  Brian Keafer          Menchville                                19:29  6:17/M        
  211    206   2709  Nathan LaPuma         Stone Bridge                              19:31  6:18/M        
  212    207   1863  Dreux Gray            Menchville                                19:31  6:18/M        
  213    208   2059  Matt Danisewicz       Paul VI Catholic                          19:33  6:18/M        
  214  (> 7)     78  Greg Picard           Bethesda-Chevy Chase High School          19:56  6:26/M        
  215    209   1875  Ryan Smith            Menchville                                19:59  6:27/M        
  216    210   2058  Matt Carlstrom        Paul VI Catholic                          20:27  6:36/M        
  217    211    142  Jerome Brown          Bowie High School                         20:34  6:38/M        
  218    212    143  Marcus Dobbins        Bowie High School                         20:47  6:42/M        
  219    213    408  Jonathan Clark        Centreville                               20:51  6:44/M        
  220    214   2065  Michael Kvartunas     Paul VI Catholic                          20:58  6:46/M        
  221    215   2262  Thomas Bell           Robert E Lee                              21:07  6:49/M        

Team Summary Report - Boys

                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Potomac Falls                         118               9  14  18  32  45 104 108         
        Top  5 Times: 1:22:13
        Average Time: 16:26

    2 James W. Robinson                     192              24  30  39  44  55  75 142         
        Top  5 Times: 1:23:55
        Average Time: 16:47

    3 South Lakes                           209              12  19  31  73  74  78 123         
        Top  5 Times: 1:23:46
        Average Time: 16:45

    4 Our Lady of Good Counsel              210               7  15  27  56 105 106 115         
        Top  5 Times: 1:23:29
        Average Time: 16:41

    5 Freedom                               213              11  25  42  63  72  99 132         
        Top  5 Times: 1:24:02
        Average Time: 16:48

    6 Loudoun County                        225               3  40  43  54  85  91 146         
        Top  5 Times: 1:23:50
        Average Time: 16:46

    7 Hayfield                              252              33  37  46  67  69 128 171         
        Top  5 Times: 1:24:49
        Average Time: 16:57

    8 John Handley                          262               4  34  38  65 121 136 183         
        Top  5 Times: 1:24:20
        Average Time: 16:52

    9 Herndon                               279              16  17  66  79 101 129 144         
        Top  5 Times: 1:24:46
        Average Time: 16:57

   10 Thomas Jefferson S&T                  280              10  57  58  68  87 103 122         
        Top  5 Times: 1:24:53
        Average Time: 16:58

   11 Forest Park                           306              29  41  50  88  98 138 167         
        Top  5 Times: 1:25:20
        Average Time: 17:04

   12 Chantilly                             325               5  36  93  95  96 113 176         
        Top  5 Times: 1:25:04
        Average Time: 17:01

   13 Quince Orchard High School            349               6  22  47 135 139 154 169         
        Top  5 Times: 1:25:15
        Average Time: 17:03

   14 Northwest High School                 367               1  62  70 114 120 125 147         
        Top  5 Times: 1:25:31
        Average Time: 17:06

   15 James Madison                         400              26  59  94 109 112 178 192         
        Top  5 Times: 1:26:30
        Average Time: 17:18

   16 Grand Island                          435              13  51 102 117 152 190 197         
        Top  5 Times: 1:26:46
        Average Time: 17:21

   17 W.T. Woodson                          445               8  80  83 126 148 168             
        Top  5 Times: 1:26:40
        Average Time: 17:20

   18 Centreville                           466              23  77  81 119 166 185 213         
        Top  5 Times: 1:27:21
        Average Time: 17:28

   19 Thomas Edison                         490              61  84  89 111 145 157             
        Top  5 Times: 1:27:41
        Average Time: 17:32

   20 South County                          500              20  82 107 116 175 193 195         
        Top  5 Times: 1:27:43
        Average Time: 17:32

   21 Robert E Lee                          522               2  52 149 155 164 215             
        Top  5 Times: 1:27:19
        Average Time: 17:27

   22 Clarke County                         541              21  71 118 143 188 201 203         
        Top  5 Times: 1:28:09
        Average Time: 17:37

   23 Bethesda-Chevy Chase High School      559              49  53 110 163 184 191 194         
        Top  5 Times: 1:28:28
        Average Time: 17:41

   24 Magruder High School                  562              28  92 131 150 161 173 199         
        Top  5 Times: 1:28:19
        Average Time: 17:39

   25 Stone Bridge                          607              35 127 134 151 160 182 206         
        Top  5 Times: 1:28:51
        Average Time: 17:46

   26 Bishop O\'Connell                     617              90 100 130 141 156 180 186         
        Top  5 Times: 1:29:01
        Average Time: 17:48

   27 Bowie High School                     666              60  86  97 211 212                 
        Top  5 Times: 1:33:24
        Average Time: 18:40

   28 George Mason                          724             124 137 140 158 165 170 174         
        Top  5 Times: 1:30:14
        Average Time: 18:02

   29 Gaithersburg High School              727              64  76 189 198 200                 
        Top  5 Times: 1:31:18
        Average Time: 18:15

   30 Sherwood High School                  803             133 159 162 172 177 187 196         
        Top  5 Times: 1:31:17
        Average Time: 18:15

   31 Menchville                            815              48 179 181 202 205 207 209         
        Top  5 Times: 1:32:37
        Average Time: 18:31

   32 Paul VI Catholic                      989             153 204 208 210 214                 
        Top  5 Times: 1:38:30
        Average Time: 19:42



Glory Days 2010 Seeded Girls
October 09, 2010

--------------------------------------------------------------------------------
Results By =PR= Events, Inc. 
--------------------------------------------------------------------------------

Overall Finish List - Girls

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1  (< 5)   2778  Myah Hicks            Thomas Edison                             18:28  5:57/M        
    2      1   1348  Carolyn Hennessey     Herndon                                   18:28  5:57/M        
    3      2   2248  Bailey Kolonich       Robert E Lee                              18:38  6:01/M        
    4  (< 5)   1879  Kaila Blackburn       Monacan                                   18:46  6:03/M        
    5      3   2841  Stephanie Marzen      Thomas Jefferson S&T                      18:48  6:04/M        
    6      4     98  Sarah Mccarthy        Bishop O\'Connell                         18:50  6:05/M        
    7      5    100  Devin Nihill          Bishop O\'Connell                         18:50  6:05/M        
    8      6    788  Natalie Young         Forest Park                               18:55  6:06/M        
    9      7   1928  Britt Eckerstrom      Northwest High School                     18:58  6:07/M        
   10      8   1183  Savanna Plombon       Gov. Thomas Johnson High School           18:59  6:07/M        
   11      9   1433  Anna Stone            James Madison                             19:08  6:10/M        
   12     10    968  Julia Estrada         George Mason                              19:09  6:11/M        
   13     11     42  Ava Farrell           Bethesda-Chevy Chase High School          19:09  6:11/M        
   14     12     85  Emily Blagg           Bishop O\'Connell                         19:12  6:12/M        
   15     13   1068  Grace Carr            Georgetown Visitation Preparatory S       19:14  6:12/M        
   16     14   2846  Kelly Rogers          Thomas Jefferson S&T                      19:19  6:14/M        
   17     15   2851  Sarah Stites          Thomas Jefferson S&T                      19:19  6:14/M        
   18  (< 5)    140  Charda Barnes         Bowie High School                         19:31  6:18/M        
   19     16   1416  Christina Galiano     James Madison                             19:32  6:18/M        
   20     17   1184  Annie Powell          Gov. Thomas Johnson High School           19:33  6:18/M        
   21     18   2086  Kaeley Brady          Potomac Falls                             19:41  6:21/M        
   22     19   3280  Lydia Cromwell        Woodgrove                                 19:41  6:21/M        
   23     20   2848  Rekha Schnepf         Thomas Jefferson S&T                      19:41  6:21/M        
   24     21   2089  Sarah Dillistin       Potomac Falls                             19:42  6:21/M        
   25     22   2252  Nina Srikongyos       Robert E Lee                              19:43  6:22/M        
   26     23    108  Ashley Stumvoll       Bishop O\'Connell                         19:43  6:22/M        
   27     24    782  Brianna Krumholz      Forest Park                               19:44  6:22/M        
   28     25   1176  Kristen Galligan      Gov. Thomas Johnson High School           19:44  6:22/M        
   29     26    397  Isabella Medina       Centreville                               19:47  6:23/M        
   30     27   1709  Kathryn Eder          Loudoun County                            19:48  6:23/M        
   31     28   2035  Meghan Blackstone     Paul VI Catholic                          19:48  6:23/M        
   32     29    967  Eva Estrada           George Mason                              19:50  6:24/M        
   33     30   1927  Christine Dinardo     Northwest High School                     19:51  6:24/M        
   34     31   2101  Rachel Hagen          Potomac Falls                             19:51  6:24/M        
   35     32    978  Abby Perez            George Mason                              19:52  6:25/M        
   36     33   2695  Danielle Swasey       Stone Bridge                              19:52  6:25/M        
   37     34    965  Michele De Mars       George Mason                              19:53  6:25/M        
   38     35    386  Juliana Cuomo         Centreville                               19:54  6:25/M        
   39     36    868  Siobhan O'Toole       Freedom - South Riding                    19:54  6:25/M        
   40     37   1584  Ashden Personius      John Handley                              19:55  6:25/M        
   41     38   2680  Courtney Gibson       Stone Bridge                              19:56  6:26/M        
   42     39   2843  Sarah Nielsen         Thomas Jefferson S&T                      19:56  6:26/M        
   43     40   2402  Mary Cate Scully      South County                              19:56  6:26/M        
   44  (< 5)   2783  Tara Tinsley          Thomas Edison                             19:56  6:26/M        
   45     41   3286  Audrey Houghton       Woodgrove                                 19:57  6:26/M        
   46     42   3192  Lauren Hicks          Westfield                                 20:02  6:28/M        
   47     43   1304  Lisa Pallotta         Heritage (Leesburg)                       20:05  6:29/M        
   48     44   1940  Sarah Sekscienski     Northwest High School                     20:10  6:30/M        
   49     45    959  Hannah Beaman         George Mason                              20:11  6:31/M        
   50     46   1210  Megan Karpie          Grand Island                              20:11  6:31/M        
   51     47    854  Victoria Boone        Freedom - South Riding                    20:12  6:31/M        
   52     48    109  Brittany Stumvoll     Bishop O\'Connell                         20:14  6:32/M        
   53     49   2383  Alyssa Campbell       South County                              20:14  6:32/M        
   54     50     99  Alex Nihill           Bishop O\'Connell                         20:15  6:32/M        
   55     51   3288  Alex Juzbasich        Woodgrove                                 20:15  6:32/M        
   56     52   2845  Taylor Reffett        Thomas Jefferson S&T                      20:16  6:32/M        
   57     53    459  Megan Toole           Chantilly                                 20:18  6:33/M        
   58     54   1206  Dominique DeGregorio  Grand Island                              20:20  6:34/M        
   59     55   1939  Kal Santangelo        Northwest High School                     20:21  6:34/M        
   60     56     87  Nicole Carty          Bishop O\'Connell                         20:24  6:35/M        
   61  (< 5)   1991  Oshin Shukla          Oakton                                    20:24  6:35/M        
   62     57   3003  Alanna Kelley         W.T. Woodson                              20:26  6:35/M        
   63     58   3283  Kendall French        Woodgrove                                 20:27  6:36/M        
   64     59     37  Claire Cohen          Bethesda-Chevy Chase High School          20:27  6:36/M        
   65     60    774  Jane Ferrara          Forest Park                               20:27  6:36/M        
   66     61     49  Laura Nakasaka        Bethesda-Chevy Chase High School          20:28  6:36/M        
   67     62    865  Rachel Moffitt        Freedom - South Riding                    20:29  6:36/M        
   68     63   3219  Reagan Warrington     Westfield                                 20:30  6:37/M        
   69     64   2691  Caroline Snell        Stone Bridge                              20:30  6:37/M        
   70     65    403  Rebecca Vinter        Centreville                               20:31  6:37/M        
   71     66   1945  Naomi Sheppard        Northwest High School                     20:32  6:37/M        
   72     67   2333  Gillian Tosatto       Sherwood High School                      20:32  6:37/M        
   73     68   1343  Belle Burgess         Herndon                                   20:32  6:37/M        
   74     69   1310  Jillian Stoddard      Heritage (Leesburg)                       20:32  6:37/M        
   75     70    856  Meghann Butler        Freedom - South Riding                    20:33  6:38/M        
   76     71    452  Megan Rhoads          Chantilly                                 20:36  6:39/M        
   77     72   1721  Anna Nordseth         Loudoun County                            20:36  6:39/M        
   78     73   3177  Brianna Berling       Westfield                                 20:37  6:39/M        
   79     74   2324  Jackie Weiss          Sherwood High School                      20:38  6:39/M        
   80     75    382  Rachel Brown          Centreville                               20:40  6:40/M        
   81     76   1590  Eileen Wilkerson      John Handley                              20:40  6:40/M        
   82     77   1062  Maria Aukward         Georgetown Visitation Preparatory S       20:40  6:40/M        
   83     78   2196  Shannon Wagner        Quince Orchard High School                20:41  6:40/M        
   84     79   2104  Jessica Lee           Potomac Falls                             20:44  6:41/M        
   85     80   2116  Kristin Ritchey       Potomac Falls                             20:45  6:42/M        
   86     81   1211  Ellen Lutnick         Grand Island                              20:46  6:42/M        
   87     82   1069  Bridget Connelly      Georgetown Visitation Preparatory S       20:48  6:43/M        
   88     83   3004  Anna McAuley          W.T. Woodson                              20:52  6:44/M        
   89     84   2189  Catherine Panasenkov  Quince Orchard High School                20:53  6:44/M        
   90     85   1586  Cindy Quarles         John Handley                              20:54  6:45/M        
   91     86   2119  Ariana Staffen        Potomac Falls                             20:56  6:45/M        
   92     87   1340  Nina Bagley           Herndon                                   20:56  6:45/M        
   93     88    451  Natalie Plummer       Chantilly                                 20:56  6:45/M        
   94     89   3009  Shoshana Oppenheim    W.T. Woodson                              20:57  6:45/M        
   95     90     48  Caroline Leuba        Bethesda-Chevy Chase High School          21:00  6:46/M        
   96     91   2082  Mackenzie Barclay     Potomac Falls                             21:00  6:46/M        
   97     92   1727  Shelby Rombach        Loudoun County                            21:01  6:47/M        
   98     93   1733  Ana Valdez            Loudoun County                            21:02  6:47/M        
   99     94    987  Emma Vieillescazes    George Mason                              21:03  6:47/M        
  100     95   3212  Taylor Schwencke      Westfield                                 21:04  6:48/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  101     96   1936  Kendra Meredith       Northwest High School                     21:04  6:48/M        
  102     97   2183  Jade Lebrock          Quince Orchard High School                21:04  6:48/M        
  103     98   1212  Ayla Marino           Grand Island                              21:04  6:48/M        
  104     99   1085  Marie Therese Kane    Georgetown Visitation Preparatory S       21:05  6:48/M        
  105    100    380  Joanna Ahn            Centreville                               21:05  6:48/M        
  106    101   1728  Jackie Schneck        Loudoun County                            21:05  6:48/M        
  107    102    439  Jennifer Cohen        Chantilly                                 21:10  6:50/M        
  108    103    457  Hannah Strub          Chantilly                                 21:11  6:50/M        
  109    104    450  Samantha Lull         Chantilly                                 21:14  6:51/M        
  110    105   1942  Eileen Ser            Northwest High School                     21:14  6:51/M        
  111    106    882  Casey Mulloy          Gaithersburg High School                  21:15  6:51/M        
  112    107    857  Alexis Chaet          Freedom - South Riding                    21:16  6:52/M        
  113    108    391  Brynna Heflin         Centreville                               21:17  6:52/M        
  114    109     36  Amanda Cohen          Bethesda-Chevy Chase High School          21:20  6:53/M        
  115    110   2381  Ashna Aggarwal        South County                              21:23  6:54/M        
  116    111   1300  Veronique Kouame      Heritage (Leesburg)                       21:25  6:55/M        
  117    112    387  Kylie Cuomo           Centreville                               21:27  6:55/M        
  118    113   3204  Megan Owens           Westfield                                 21:28  6:55/M        
  119    114   1427  Sarah McShane         James Madison                             21:28  6:55/M        
  120    115   1303  Marisa Ohngemach      Heritage (Leesburg)                       21:30  6:56/M        
  121    116   2676  Meghan Casey          Stone Bridge                              21:31  6:56/M        
  122    117   1174  Eillen Donoghue       Gov. Thomas Johnson High School           21:32  6:57/M        
  123    118    778  Heather Haight        Forest Park                               21:36  6:58/M        
  124    119   1591  Amy Youmans           John Handley                              21:37  6:58/M        
  125    120   1287  Alayna Bigalbal       Heritage (Leesburg)                       21:38  6:59/M        
  126    121   1084  Stephanie Jones       Georgetown Visitation Preparatory S       21:40  6:59/M        
  127    122    961  Mollie Breen          George Mason                              21:40  6:59/M        
  128    123    789  Hanna Zachman         Forest Park                               21:41  7:00/M        
  129    124   2321  Abigail Iacangelo     Sherwood High School                      21:41  7:00/M        
  130    125     40  Susannah Derr         Bethesda-Chevy Chase High School          21:42  7:00/M        
  131    126    862  Emma Johnson          Freedom - South Riding                    21:42  7:00/M        
  132    127   2177  Samantha Griffith     Quince Orchard High School                21:43  7:00/M        
  133    128   2193  Regina Schreiber      Quince Orchard High School                21:43  7:00/M        
  134    129   2385  Sarah Engelbrektsson  South County                              21:45  7:01/M        
  135    130    880  Jersie Mbu            Gaithersburg High School                  21:50  7:03/M        
  136    131   3203  Elise Orloff          Westfield                                 21:52  7:03/M        
  137    132   3179  Katie Blondin         Westfield                                 21:53  7:04/M        
  138    133   3281  Michelle Crowley      Woodgrove                                 21:55  7:04/M        
  139    134   2684  Molly Lausten         Stone Bridge                              22:00  7:06/M        
  140    135   1186  Allison Taylor        Gov. Thomas Johnson High School           22:03  7:07/M        
  141    136   2249  Jessica Kolonich      Robert E Lee                              22:04  7:07/M        
  142    137   2674  Caitlin Bolton        Stone Bridge                              22:05  7:07/M        
  143    138   2405  Emma York             South County                              22:06  7:08/M        
  144    139   1571  Hannah Bacon          John Handley                              22:06  7:08/M        
  145    140   1082  Elaine Hynds          Georgetown Visitation Preparatory S       22:09  7:09/M        
  146    141   3015  Kelsey Yaglou         W.T. Woodson                              22:09  7:09/M        
  147    142   1208  Brianna Gibney        Grand Island                              22:11  7:09/M        
  148    143   1422  Abigail Head          James Madison                             22:16  7:11/M        
  149    144   1346  Ashley Grupenhoff     Herndon                                   22:17  7:11/M        
  150    145   1589  Yiyang Wang           John Handley                              22:18  7:12/M        
  151    146   1173  Sarah Diaz            Gov. Thomas Johnson High School           22:19  7:12/M        
  152    147    884  Nicole Polen          Gaithersburg High School                  22:19  7:12/M        
  153    148   1182  Erica Nicewarner      Gov. Thomas Johnson High School           22:19  7:12/M        
  154    149   3278  Ellie Carrier         Woodgrove                                 22:20  7:12/M        
  155    150   2251  Caroline Martin       Robert E Lee                              22:23  7:13/M        
  156    151   1420  Katherine Hahne       James Madison                             22:27  7:15/M        
  157    152     53  Alison Thomas         Bethesda-Chevy Chase High School          22:28  7:15/M        
  158    153   1349  Sarah Heuer           Herndon                                   22:29  7:15/M        
  159    154   1292  Nycole deLeeuw        Heritage (Leesburg)                       22:33  7:16/M        
  160    155   1344  Emily Clark           Herndon                                   22:33  7:16/M        
  161    156   1704  Devin Bowers          Loudoun County                            22:36  7:17/M        
  162    157   2401  Katherine Schafer     South County                              22:37  7:18/M        
  163    158   1432  Yesenia Stevenson     James Madison                             22:41  7:19/M        
  164    159   1299  Taylor Jones          Heritage (Leesburg)                       22:44  7:20/M        
  165    160   1574  Caroline Crowe        John Handley                              22:46  7:21/M        
  166    161   1412  Ginger Collier        James Madison                             22:50  7:22/M        
  167    162    436  Amanda Balcells       Chantilly                                 22:51  7:22/M        
  168    163   2043  Cristina Kling        Paul VI Catholic                          22:52  7:23/M        
  169    164   2048  Gabbi Nieves          Paul VI Catholic                          22:52  7:23/M        
  170    165   1207  Maggie Demarco        Grand Island                              22:53  7:23/M        
  171    166   2327  Emma Poe-yamagata     Sherwood High School                      22:57  7:24/M        
  172    167    877  Jenny Ha              Gaithersburg High School                  23:07  7:27/M        
  173    168   2692  Megan Snyder          Stone Bridge                              23:08  7:28/M        
  174    169   3005  Megan McCoy           W.T. Woodson                              23:11  7:29/M        
  175    170   2175  Tori Galliani         Quince Orchard High School                23:20  7:32/M        
  176    171   2317  Tyler Barnard         Sherwood High School                      23:37  7:37/M        
  177    172   2174  Julia Shapiro         Quince Orchard High School                23:46  7:40/M        
  178    173   2250  Delaney Long          Robert E Lee                              24:14  7:49/M        
  179    174   2256  Catherine Wheeler     Robert E Lee                              24:20  7:51/M        
  180    175   2254  Amaya Taylor          Robert E Lee                              24:20  7:51/M        
  181    176   3277  Hannah Avery          Woodgrove                                 24:39  7:57/M        
  182    177   2034  Cara Bilbeault        Paul VI Catholic                          24:39  7:57/M        
  183    178   2046  Kathleen McLane       Paul VI Catholic                          24:39  7:57/M        
  184    179   2047  Hanna Muskett         Paul VI Catholic                          24:46  7:59/M        
  185    180   1209  Angelina Howe         Grand Island                              24:49  8:00/M        
  186    181   2037  Nora Cox              Paul VI Catholic                          24:50  8:01/M        
  187    182    878  Edinam Kuzman         Gaithersburg High School                  27:03  8:44/M        

Team Summary Report - Girls

                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Thomas Jefferson S&T                   91               3  14  15  20  39  52             
        Top  5 Times: 1:37:05
        Average Time: 19:25

    2 Bishop O\'Connell                      92               4   5  12  23  48  50  56         
        Top  5 Times: 1:36:51
        Average Time: 19:22

    3 George Mason                          150              10  29  32  34  45  94 122         
        Top  5 Times: 1:38:56
        Average Time: 19:47

    4 Northwest High School                 202               7  30  44  55  66  96 105         
        Top  5 Times: 1:39:53
        Average Time: 19:58

    5 Potomac Falls                         229              18  21  31  79  80  86  91         
        Top  5 Times: 1:40:44
        Average Time: 20:08

    6 Centreville                           301              26  35  65  75 100 108 112         
        Top  5 Times: 1:41:57
        Average Time: 20:23

    7 Gov. Thomas Johnson High School       302               8  17  25 117 135 146 148         
        Top  5 Times: 1:41:53
        Average Time: 20:22

    7 Woodgrove                             302              19  41  51  58 133 149 176         
        Top  5 Times: 1:42:17
        Average Time: 20:27

    9 Freedom - South Riding                322              36  47  62  70 107 126             
        Top  5 Times: 1:42:26
        Average Time: 20:29

   10 Bethesda-Chevy Chase High School      330              11  59  61  90 109 125 152         
        Top  5 Times: 1:42:26
        Average Time: 20:29

   11 Forest Park                           331               6  24  60 118 123                 
        Top  5 Times: 1:42:24
        Average Time: 20:28

   12 Stone Bridge                          385              33  38  64 116 134 137 168         
        Top  5 Times: 1:43:51
        Average Time: 20:46

   12 Loudoun County                        385              27  72  92  93 101 156             
        Top  5 Times: 1:43:35
        Average Time: 20:43

   14 Westfield                             386              42  63  73  95 113 131 132         
        Top  5 Times: 1:43:42
        Average Time: 20:44

   15 Georgetown Visitation Preparatory S   392              13  77  82  99 121 140             
        Top  5 Times: 1:43:29
        Average Time: 20:41

   16 Chantilly                             417              53  71  88 102 103 104 162         
        Top  5 Times: 1:44:13
        Average Time: 20:50

   17 Grand Island                          421              46  54  81  98 142 165 180         
        Top  5 Times: 1:44:34
        Average Time: 20:54

   18 James Madison                         433               9  16 114 143 151 158 161         
        Top  5 Times: 1:44:53
        Average Time: 20:58

   19 Herndon                               453               1  68  87 144 153 155             
        Top  5 Times: 1:44:44
        Average Time: 20:56

   20 John Handley                          456              37  76  85 119 139 145 160         
        Top  5 Times: 1:45:14
        Average Time: 21:02

   21 Heritage (Leesburg)                   458              43  69 111 115 120 154 159         
        Top  5 Times: 1:45:13
        Average Time: 21:02

   22 South County                          466              40  49 110 129 138 157             
        Top  5 Times: 1:45:26
        Average Time: 21:05

   23 Robert E Lee                          483               2  22 136 150 173 174 175         
        Top  5 Times: 1:47:03
        Average Time: 21:24

   24 Quince Orchard High School            514              78  84  97 127 128 170 172         
        Top  5 Times: 1:46:06
        Average Time: 21:13

   25 W.T. Woodson                          539              57  83  89 141 169                 
        Top  5 Times: 1:47:37
        Average Time: 21:31

   26 Sherwood High School                  602              67  74 124 166 171                 
        Top  5 Times: 1:49:27
        Average Time: 21:53

   27 Paul VI Catholic                      710              28 163 164 177 178 179 181         
        Top  5 Times: 1:54:52
        Average Time: 22:58

   28 Gaithersburg High School              732             106 130 147 167 182                 
        Top  5 Times: 1:55:36
        Average Time: 23:07



Glory Days 2010 Varsity B Boys
October 09, 2010

--------------------------------------------------------------------------------
Results By =PR= Events, Inc. 
--------------------------------------------------------------------------------

Overall Finish List - Boys

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   1698  Nick Tuck             Lake Braddock                             16:54  5:27/M        
    2      2   2760  Greg Hadley           The Heights                               17:06  5:31/M        
    3      3   1059  Daniel Samet          Georgetown Day School                     17:09  5:32/M        
    4      4    339  Gurjeet Chinayana     Broad Run                                 17:13  5:33/M        
    5      5   1568  James Turner          James W. Robinson                         17:14  5:34/M        
    6      6   2580  Andrei Klein          St. Albans School                         17:14  5:34/M        
    7      7   1324  Matthew Holton        Heritage (Leesburg)                       17:15  5:34/M        
    8      8    286  Axel Tarnvik          Briar Woods                               17:17  5:35/M        
    9      9    594  Jt Duke               Dominion                                  17:20  5:35/M        
   10     10    342  Mitch Clements        Broad Run                                 17:21  5:36/M        
   11     11   3239  Jeffrey Edmondson     Westfield                                 17:27  5:38/M        
   12     12   3367  Ryan Hart             Yorktown                                  17:27  5:38/M        
   13     13   1765  Bruce McIntosh        Loudoun County                            17:30  5:39/M        
   14     14    361  Zac Kish              Broad Run                                 17:35  5:40/M        
   15     15    357  Steven Hurwitt        Broad Run                                 17:38  5:41/M        
   16  (< 5)   3062  Filagot Dinku         Wakefield High School                     17:41  5:42/M        
   17     16   1036  Sam Boardman          Georgetown Day School                     17:42  5:43/M        
   18     17    628  Stefan Vanburen       Dominion                                  17:44  5:43/M        
   19     18   2994  Samuel Rogers         Tuscarora High School                     17:45  5:44/M        
   20     19   1669  William Greenwood     Lake Braddock                             17:45  5:44/M        
   21     20   2550  Sam Dodge             St. Albans School                         17:50  5:45/M        
   22     21   2563  Miles Graham          St. Albans School                         17:51  5:45/M        
   23     22   2552  Mike Dragnich         St. Albans School                         17:52  5:46/M        
   24     23   1323  Josh Holton           Heritage (Leesburg)                       17:53  5:46/M        
   25     24    589  Sam Coffman           Dominion                                  17:55  5:47/M        
   26     25    354  Andrew Hayden         Broad Run                                 17:55  5:47/M        
   27     26   2982  Logan Feierbach       Tuscarora High School                     17:55  5:47/M        
   28     27   2561  Brennan Gillis        St. Albans School                         17:57  5:47/M        
   29     28   2548  Tai Dinger            St. Albans School                         17:59  5:48/M        
   30     29   1331  Jared Rohrbaugh       Heritage (Leesburg)                       18:01  5:49/M        
   31     30   3258  Steven Mitchell       Westfield                                 18:02  5:49/M        
   32     31   2505  Michael Mchugh        South Lakes                               18:02  5:49/M        
   33     32   1547  Ben Johnson           James W. Robinson                         18:02  5:49/M        
   34     33   1052  Ben Kunst             Georgetown Day School                     18:03  5:49/M        
   35     34   1326  Stetson Page          Heritage (Leesburg)                       18:04  5:50/M        
   36     35    737  Jay Winkleman         Field School                              18:04  5:50/M        
   37     36   1780  Logan Smith           Loudoun County                            18:05  5:50/M        
   38     37   1754  Steven Graham         Loudoun County                            18:07  5:51/M        
   39     38   3246  Nathan Kiley          Westfield                                 18:09  5:51/M        
   40     39   2022  Nathaniel Rogers      Our Lady of Good Counsel                  18:10  5:52/M        
   41  (< 5)   3161  Andrew Hicks          West Potomac                              18:10  5:52/M        
   42     40   2511  David Roache          South Lakes                               18:10  5:52/M        
   43     41   1055  Ben Monarch           Georgetown Day School                     18:11  5:52/M        
   44     42    376  John Vigil            Broad Run                                 18:11  5:52/M        
   45     43   1535  Paul Costantini       James W. Robinson                         18:12  5:52/M        
   46     44   1695  Mark Sohl             Lake Braddock                             18:12  5:52/M        
   47  (< 5)   1896  Gerardo Perez         Mount Vernon                              18:13  5:53/M        
   48     45   1034  Nelson Auguste        Georgetown Day School                     18:13  5:53/M        
   49     46   1039  Griffin Colaizzi      Georgetown Day School                     18:13  5:53/M        
   50     47   3375  John MacLaughlin      Yorktown                                  18:14  5:53/M        
   51     48   3037  Michael Orrick        W.T. Woodson                              18:14  5:53/M        
   52     49   1551  Mark Kozy             James W. Robinson                         18:15  5:53/M        
   53     50   2569  Robbie Heartfield     St. Albans School                         18:16  5:54/M        
   54     51   3047  Phil Shutler          W.T. Woodson                              18:17  5:54/M        
   55     52   2733  Caleb Gomez           Stonewall Jackson (Manassas)              18:18  5:54/M        
   56     53   2425  Ashkan Katirai        South County                              18:18  5:54/M        
   57     54   2025  Drew Smith            Our Lady of Good Counsel                  18:19  5:55/M        
   58     55   3269  Will Steinhilber      Westfield                                 18:19  5:55/M        
   59     56   2761  James Herrick         The Heights                               18:20  5:55/M        
   60     57   1339  Erick Warnquist       Heritage (Leesburg)                       18:21  5:55/M        
   61     58    473  Samuel Ivers          Chantilly                                 18:22  5:55/M        
   62     59   2512  Joey Rugari           South Lakes                               18:22  5:55/M        
   63     60   1563  Nick Scyoc            James W. Robinson                         18:23  5:56/M        
   64     61   1624  Simon Vogler          John Handley                              18:24  5:56/M        
   65     62    609  Drew McInnis          Dominion                                  18:26  5:57/M        
   66     63   3316  Peter Volpone         Woodgrove                                 18:27  5:57/M        
   67     64    469  Scott Fraser          Chantilly                                 18:29  5:58/M        
   68     65    590  Phil Devine           Dominion                                  18:29  5:58/M        
   69     66   2423  Prosser Josh          South County                              18:30  5:58/M        
   70     67    606  Kyle Lonergan         Dominion                                  18:30  5:58/M        
   71     68   1013  Paul Sanders          George Mason                              18:31  5:58/M        
   72  (< 5)   3063  Dawite Ewnetu         Wakefield High School                     18:31  5:58/M        
   73     69    360  Alex Kerr             Broad Run                                 18:32  5:59/M        
   74     70    993  Robbie Field          George Mason                              18:32  5:59/M        
   75     71   2006  Enrique Alonso        Our Lady of Good Counsel                  18:34  5:59/M        
   76     72   2432  Michael Murphy        South County                              18:34  5:59/M        
   77     73    759  Anthony Lynch         Flint Hill School                         18:35  6:00/M        
   78     74   3242  Morgan Frejo          Westfield                                 18:36  6:00/M        
   79     75   2296  Pierce Baker          Seton School                              18:36  6:00/M        
   80     76    734  Roy Seitz-Mcleese     Field School                              18:38  6:01/M        
   81     77   1757  Caleb Hoehner         Loudoun County                            18:39  6:01/M        
   82     78   1614  Ned Selzer            John Handley                              18:40  6:01/M        
   83     79   2027  Juan Carlos Urcia     Our Lady of Good Counsel                  18:40  6:01/M        
   84  (< 5)    671  Jacob Wellner         Edmund Burke School                       18:41  6:02/M        
   85     80    595  Jason Eller           Dominion                                  18:41  6:02/M        
   86     81   3132  Austin Zveare         Washington-Lee                            18:42  6:02/M        
   87     82   3272  David Valverde        Westfield                                 18:43  6:02/M        
   88     83   2473  Samy Bensidhoum       South Lakes                               18:45  6:03/M        
   89  (< 5)   3064  Jacob Firman          Wakefield High School                     18:45  6:03/M        
   90     84    288  Garrett Thomas        Briar Woods                               18:46  6:03/M        
   91     85   3299  Devon Kirk            Woodgrove                                 18:47  6:04/M        
   92     86   2794  Grant Carlson         Thomas Edison                             18:48  6:04/M        
   93     87   3356  Steven Bock           Yorktown                                  18:49  6:04/M        
   94     88   1664  Nick Farrell          Lake Braddock                             18:50  6:05/M        
   95     89   2800  Vlad Gordon           Thomas Edison                             18:50  6:05/M        
   96     90   2408  Evan Blake            South County                              18:52  6:05/M        
   97     91   3046  Pete Severs           W.T. Woodson                              18:52  6:05/M        
   98     92   1474  Daniel Tobin          James Madison                             18:53  6:05/M        
   99     93   2654  Danny Morin           St. John's College High School            18:54  6:06/M        
  100     94   1690  Jj Pitrelli           Lake Braddock                             18:54  6:06/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  101     95    492  Faris Sakallah        Chantilly                                 18:54  6:06/M        
  102     96   2492  Josh Kinickerbocker   South Lakes                               18:54  6:06/M        
  103  (< 5)    665  Lawrence Kirk         Edmund Burke School                       18:55  6:06/M        
  104     97   3045  Andrew Santaniello    W.T. Woodson                              18:55  6:06/M        
  105     98    278  Dylan Newell          Briar Woods                               18:56  6:06/M        
  106     99    750  Ryan Barbalace        Flint Hill School                         18:56  6:06/M        
  107    100   3379  Aidan Papavizas       Yorktown                                  18:56  6:06/M        
  108    101    265  Brian Flowers         Briar Woods                               18:56  6:06/M        
  109    102    941  Andrew Konnath        George C. Marshall                        18:57  6:07/M        
  110    103   1681  Ryan Mattimoe         Lake Braddock                             18:57  6:07/M        
  111    104   2506  Ashkan Mohammadi      South Lakes                               18:58  6:07/M        
  112    105   2312  Stephen Shaw          Seton School                              18:59  6:07/M        
  113    106    476  Mohamed Labor-Koroma  Chantilly                                 18:59  6:07/M        
  114    107   1463  Connor Mills          James Madison                             18:59  6:07/M        
  115    108   1693  Michael Romans        Lake Braddock                             19:00  6:08/M        
  116    109   2670  John Tracey           St. John's College High School            19:01  6:08/M        
  117    110    724  Harrison Fallon       Field School                              19:01  6:08/M        
  118    111    934  Jason Dunlap          George C. Marshall                        19:02  6:08/M        
  119    112   1370  Marshall Findley      Herndon                                   19:03  6:09/M        
  120    113   3252  Thomas Lazor          Westfield                                 19:04  6:09/M        
  121    114   1599  Jared Burns           John Handley                              19:04  6:09/M        
  122    115   2024  Troy Sinha            Our Lady of Good Counsel                  19:04  6:09/M        
  123    116   2754  Joseph Beatty         The Heights                               19:06  6:10/M        
  124    117    280  Brian Presler         Briar Woods                               19:06  6:10/M        
  125    118   2753  Philip Allen          The Heights                               19:06  6:10/M        
  126    119   3301  Adam Lenhart          Woodgrove                                 19:07  6:10/M        
  127    120   2673  Luke Woodard          St. John's College High School            19:09  6:11/M        
  128    121   1060  Leland Schwartz       Georgetown Day School                     19:09  6:11/M        
  129    122   3036  Jeffrey Niemann       W.T. Woodson                              19:09  6:11/M        
  130    123   1337  Daniel Torraca        Heritage (Leesburg)                       19:09  6:11/M        
  131    124    275  Dylan Hyatt           Briar Woods                               19:10  6:11/M        
  132    125    735  Chris Sener           Field School                              19:10  6:11/M        
  133    126   1365  Kevin Baldwin         Herndon                                   19:11  6:11/M        
  134    127   2303  Ricky Garcia          Seton School                              19:11  6:11/M        
  135    128   2665  Patrick Sheridan      St. John's College High School            19:11  6:11/M        
  136    129   1475  Eric Tutterow         James Madison                             19:11  6:11/M        
  137    130    990  Paul Darmstadter      George Mason                              19:13  6:12/M        
  138    131   2766  Daniel Lulli          The Heights                               19:14  6:12/M        
  139    132    121  Peter Ciampa          Bishop O\'Connell                         19:15  6:13/M        
  140    133   2520  Rich Uhrig            South Lakes                               19:18  6:14/M        
  141    134   3360  Jonathan Carolla      Yorktown                                  19:19  6:14/M        
  142    135   1002  Ze'ev Lailari         George Mason                              19:20  6:14/M        
  143    136   1549  Cameron Keith         James W. Robinson                         19:21  6:15/M        
  144    137   3113  Andrew Heinzman       Washington-Lee                            19:21  6:15/M        
  145    138   2429  Bradley Magnuson      South County                              19:22  6:15/M        
  146    139    689  Rhorbin Fernandez BautFalls Church                              19:22  6:15/M        
  147    140   2805  Thomas Kleiber        Thomas Edison                             19:22  6:15/M        
  148    141   2306  Tony Holl             Seton School                              19:23  6:15/M        
  149    142   3311  Jack Scheren          Woodgrove                                 19:23  6:15/M        
  150    143   2807  John Jack Lyon        Thomas Edison                             19:23  6:15/M        
  151  (< 5)    662  Nick Connolly         Edmund Burke School                       19:25  6:16/M        
  152    144   2977  Tyler Demoss          Tuscarora High School                     19:26  6:16/M        
  153    145    988  Matthew Baker         George Mason                              19:26  6:16/M        
  154    146   2010  Alex Czujko           Our Lady of Good Counsel                  19:27  6:16/M        
  155    147   2734  Matthew Graham        Stonewall Jackson (Manassas)              19:27  6:16/M        
  156    148   3381  Michael Person        Yorktown                                  19:28  6:17/M        
  157    149   1457  Cameron Holdaway      James Madison                             19:29  6:17/M        
  158    150   2297  Kevin Bliss           Seton School                              19:29  6:17/M        
  159    151   1398  Nate Williams         Herndon                                   19:29  6:17/M        
  160    152   1008  John Nesemann         George Mason                              19:30  6:17/M        
  161    153   1622  William Truban        John Handley                              19:31  6:18/M        
  162    154    462  Raaj Bhavsar          Chantilly                                 19:31  6:18/M        
  163    155   3308  Greg Nerantzis        Woodgrove                                 19:32  6:18/M        
  164    156   1371  Alex Fisher           Herndon                                   19:32  6:18/M        
  165    157   3363  Matthew Deasy         Yorktown                                  19:33  6:18/M        
  166    158    283  Chris Schopper        Briar Woods                               19:34  6:19/M        
  167    159    998  John Hartinger        George Mason                              19:34  6:19/M        
  168    160   3032  Sean Maraia           W.T. Woodson                              19:36  6:19/M        
  169    161   3044  Abdul Sahyouni        W.T. Woodson                              19:38  6:20/M        
  170    162   2656  Kevin Nuckolls        St. John's College High School            19:40  6:21/M        
  171    163   1786  Michael Tompkins      Loudoun County                            19:45  6:22/M        
  172    164    715  Po-Jeff Yu            Falls Church                              19:46  6:23/M        
  173    165    756  Alexander Dreo        Flint Hill School                         19:46  6:23/M        
  174    166   2750  Yelsy Torres          Stonewall Jackson (Manassas)              19:47  6:23/M        
  175    167   1389  Daniel Polliak        Herndon                                   19:47  6:23/M        
  176    168   1396  Zach Ward             Herndon                                   19:48  6:23/M        
  177    169   2980  Stuart Doss           Tuscarora High School                     19:49  6:24/M        
  178    170    539  Blake Place           Clarke County                             19:54  6:25/M        
  179    171   1626  Brett Wigley          John Handley                              19:55  6:25/M        
  180    172   3114  Chad Hilla            Washington-Lee                            19:56  6:26/M        
  181    173    691  Dylan Freeman         Falls Church                              19:58  6:26/M        
  182    174   1773  Michael Peterson      Loudoun County                            19:59  6:27/M        
  183  (< 5)    825  Lucas Cecilio         Freedom                                   20:00  6:27/M        
  184    175   2932  Joshua Christenson    Trinity Christian School                  20:01  6:27/M        
  185    176    695  Nabeel Janjua         Falls Church                              20:03  6:28/M        
  186    177   2799  Kristopher Garrett    Thomas Edison                             20:03  6:28/M        
  187    178   2991  Matthew Mettenheimer  Tuscarora High School                     20:04  6:28/M        
  188    179    930  Michael Benson        George C. Marshall                        20:04  6:28/M        
  189    180   3108  Martin Debraine       Washington-Lee                            20:06  6:29/M        
  190    181   3120  Dario Mitchell        Washington-Lee                            20:07  6:29/M        
  191    182   3124  Brendan Ritter        Washington-Lee                            20:07  6:29/M        
  192    183    713  Keck Ung              Falls Church                              20:10  6:30/M        
  193    184    760  Alex Milliken         Flint Hill School                         20:11  6:31/M        
  194    185   1615  Jean Sergile          John Handley                              20:13  6:31/M        
  195    186   2671  Paul Wasel            St. John's College High School            20:13  6:31/M        
  196    187    523  Teddy Biddle-snead    Clarke County                             20:14  6:32/M        
  197    188    528  Dane Duncan           Clarke County                             20:14  6:32/M        
  198    189   2769  Luke Soltero          The Heights                               20:14  6:32/M        
  199    190    764  Greg Pawlow           Flint Hill School                         20:17  6:33/M        
  200    191   1601  Mark Dengler          John Handley                              20:17  6:33/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  201    192   1456  Patrick Hansen        James Madison                             20:17  6:33/M        
  202    193    116  Joseph Brough         Bishop O\'Connell                         20:18  6:33/M        
  203    194   2998  Kris Yorke            Tuscarora High School                     20:19  6:33/M        
  204    195    955  Spencer Tollo         George C. Marshall                        20:20  6:34/M        
  205    196   2315  Pl. Yanez             Seton School                              20:21  6:34/M        
  206    197   2725  Austin Cooke          Stonewall Jackson (Manassas)              20:23  6:35/M        
  207    198   2751  Matthew Trevino       Stonewall Jackson (Manassas)              20:24  6:35/M        
  208    199    474  James Keagy           Chantilly                                 20:28  6:36/M        
  209    200   1864  Edward Hubert         Menchville                                20:29  6:36/M        
  210    201    954  Jason Patrick Tinio   George C. Marshall                        20:33  6:38/M        
  211    202    532  Daniel Judge          Clarke County                             20:35  6:38/M        
  212    203   2740  Johnathan Keaton      Stonewall Jackson (Manassas)              20:36  6:39/M        
  213    204    932  Loren Clark           George C. Marshall                        20:38  6:39/M        
  214    205    117  Jack Henry Bush       Bishop O\'Connell                         20:42  6:41/M        
  215    206   1400  Omar Zaki             Herndon                                   20:43  6:41/M        
  216    207   3314  Evan Smith            Woodgrove                                 20:43  6:41/M        
  217    208   1857  Eric Breedlove        Menchville                                20:45  6:42/M        
  218    209   2818  Brandon Sonnefeld     Thomas Edison                             20:47  6:42/M        
  219    210   1782  Ben Spencer           Loudoun County                            20:47  6:42/M        
  220  (< 5)    828  Nathan Fisher         Freedom                                   20:53  6:44/M        
  221    211   2989  Garrett Lazorchak     Tuscarora High School                     21:02  6:47/M        
  222    212    729  Tucker Kelleher-brozosField School                              21:09  6:49/M        
  223    213    522  Zach Bartosiewicz     Clarke County                             21:14  6:51/M        
  224    214    526  Ben Cochran           Clarke County                             21:24  6:54/M        
  225    215    130  Alex Mallo            Bishop O\'Connell                         21:25  6:55/M        
  226    216    766  Alexander Walsh       Flint Hill School                         21:27  6:55/M        
  227    217    730  Noah Leavy            Field School                              21:29  6:56/M        
  228    218   1873  Marshall Padilla      Menchville                                21:30  6:56/M        
  229    219   2937  Sean O'connor         Trinity Christian School                  21:35  6:58/M        
  230    220   2938  Ben Robohn            Trinity Christian School                  21:36  6:58/M        
  231    221   1313  Bobby Alex            Heritage (Leesburg)                       21:37  6:58/M        
  232    222    125  Steven Harokopus      Bishop O\'Connell                         21:38  6:59/M        
  233    223    948  Nicholas Robinson     George C. Marshall                        21:38  6:59/M        
  234    224    722  Adam Banker           Field School                              21:43  7:00/M        
  235    225    128  Charles Lewis         Bishop O\'Connell                         21:44  7:01/M        
  236    226   2941  Jon Snyder            Trinity Christian School                  21:52  7:03/M        
  237  (< 5)     29  Issa Gliven           Archbishop Carroll High School (DC)       22:17  7:11/M        
  238    227   2295  Thomas Aveni          Seton School                              22:25  7:14/M        
  239    228   2736  Ben Gulden            Stonewall Jackson (Manassas)              22:39  7:18/M        
  240    229   1866  Graham King           Menchville                                22:43  7:20/M        
  241    230    710  Will Rogers           Falls Church                              22:43  7:20/M        
  242    231    752  Adam Cleland          Flint Hill School                         22:50  7:22/M        
  243    232   2936  David Jones           Trinity Christian School                  22:52  7:23/M        
  244    233   2933  Andrew Coffey         Trinity Christian School                  22:56  7:24/M        
  245    234   2942  Matt Wilcox           Trinity Christian School                  23:00  7:25/M        
  246    235   2762  Brandon Kolb          The Heights                               23:06  7:27/M        
  247  (< 5)    835  Ryan Jones            Freedom                                   23:21  7:32/M        
  248    236   1858  Fred Butts            Menchville                                23:47  7:40/M        
  249  (< 5)    837  William Laaksonen     Freedom                                   24:18  7:50/M        
  250  (< 5)   3059  Nicholas Baas         Wakefield High School                     24:37  7:56/M        
  251    237   1855  Hunter Bean           Menchville                                24:42  7:58/M        
  252    238   1860  Kevin Duong           Menchville                                27:17  8:48/M        
  253  (< 5)     31  Germal Morgan         Archbishop Carroll High School (DC)       27:29  8:52/M        
  254  (< 5)     30  Zachary Green         Archbishop Carroll High School (DC)       27:33  8:53/M        
  255  (< 5)     32  Dominique Williams    Archbishop Carroll High School (DC)       28:44  9:16/M        

Team Summary Report - Boys

                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Broad Run                              68               4  10  14  15  25  42  69         
        Top  5 Times: 1:27:44
        Average Time: 17:32

    2 St. Albans School                      96               6  20  21  22  27  28  50         
        Top  5 Times: 1:28:46
        Average Time: 17:45

    3 Georgetown Day School                 138               3  16  33  41  45  46 121         
        Top  5 Times: 1:29:20
        Average Time: 17:52

    4 Heritage (Leesburg)                   150               7  23  29  34  57 123 221         
        Top  5 Times: 1:29:36
        Average Time: 17:55

    5 Dominion                              177               9  17  24  62  65  67  80         
        Top  5 Times: 1:29:55
        Average Time: 17:59

    6 James W. Robinson                     189               5  32  43  49  60 136             
        Top  5 Times: 1:30:08
        Average Time: 18:01

    7 Westfield                             208              11  30  38  55  74  82 113         
        Top  5 Times: 1:30:35
        Average Time: 18:07

    8 Lake Braddock                         246               1  19  44  88  94 103 108         
        Top  5 Times: 1:30:37
        Average Time: 18:07

    9 South Lakes                           309              31  40  59  83  96 104 133         
        Top  5 Times: 1:32:14
        Average Time: 18:26

   10 Loudoun County                        326              13  36  37  77 163 174 210         
        Top  5 Times: 1:32:07
        Average Time: 18:25

   11 Our Lady of Good Counsel              358              39  54  71  79 115 146             
        Top  5 Times: 1:32:48
        Average Time: 18:33

   12 Yorktown                              380              12  47  87 100 134 148 157         
        Top  5 Times: 1:32:48
        Average Time: 18:33

   13 Briar Woods                           408               8  84  98 101 117 124 158         
        Top  5 Times: 1:33:03
        Average Time: 18:36

   14 W.T. Woodson                          409              48  51  91  97 122 160 161         
        Top  5 Times: 1:33:29
        Average Time: 18:41

   15 South County                          419              53  66  72  90 138                 
        Top  5 Times: 1:33:39
        Average Time: 18:43

   16 The Heights                           423               2  56 116 118 131 189 235         
        Top  5 Times: 1:32:54
        Average Time: 18:34

   17 Chantilly                             477              58  64  95 106 154 199             
        Top  5 Times: 1:34:17
        Average Time: 18:51

   18 Tuscarora High School                 535              18  26 144 169 178 194 211         
        Top  5 Times: 1:35:00
        Average Time: 19:00

   19 George Mason                          548              68  70 130 135 145 152 159         
        Top  5 Times: 1:35:04
        Average Time: 19:00

   20 Field School                          558              35  76 110 125 212 217 224         
        Top  5 Times: 1:36:03
        Average Time: 19:12

   21 Woodgrove                             564              63  85 119 142 155 207             
        Top  5 Times: 1:35:18
        Average Time: 19:03

   22 John Handley                          577              61  78 114 153 171 185 191         
        Top  5 Times: 1:35:35
        Average Time: 19:07

   23 Seton School                          598              75 105 127 141 150 196 227         
        Top  5 Times: 1:35:39
        Average Time: 19:07

   24 St. John's College High School        612              93 109 120 128 162 186             
        Top  5 Times: 1:35:56
        Average Time: 19:11

   25 Thomas Edison                         635              86  89 140 143 177 209             
        Top  5 Times: 1:36:29
        Average Time: 19:17

   26 James Madison                         669              92 107 129 149 192                 
        Top  5 Times: 1:36:52
        Average Time: 19:22

   27 Flint Hill School                     711              73  99 165 184 190 216 231         
        Top  5 Times: 1:37:47
        Average Time: 19:33

   28 Herndon                               712             112 126 151 156 167 168 206         
        Top  5 Times: 1:37:04
        Average Time: 19:24

   29 Washington-Lee                        751              81 137 172 180 181 182             
        Top  5 Times: 1:38:14
        Average Time: 19:38

   30 Stonewall Jackson (Manassas)          760              52 147 166 197 198 203 228         
        Top  5 Times: 1:38:20
        Average Time: 19:40

   31 George C. Marshall                    788             102 111 179 195 201 204 223         
        Top  5 Times: 1:38:57
        Average Time: 19:47

   32 Falls Church                          835             139 164 173 176 183 230             
        Top  5 Times: 1:39:21
        Average Time: 19:52

   33 Clarke County                         960             170 187 188 202 213 214             
        Top  5 Times: 1:42:12
        Average Time: 20:26

   34 Bishop O\'Connell                     967             132 193 205 215 222 225             
        Top  5 Times: 1:43:20
        Average Time: 20:40

   35 Trinity Christian School             1072             175 219 220 226 232 233 234         
        Top  5 Times: 1:47:58
        Average Time: 21:35

   36 Menchville                           1091             200 208 218 229 236 237 238         
        Top  5 Times: 1:49:15
        Average Time: 21:51




Glory Days 2010 Varsity B Girls
October 09, 2010

--------------------------------------------------------------------------------
Results By =PR= Events, Inc. 
--------------------------------------------------------------------------------

Overall Finish List - Girls

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   3077  Isabel Amend          Washington-Lee                            19:46  6:23/M        
    2  (< 5)    743  Katy Colas            Flint Hill School                         19:50  6:24/M        
    3      2   1258  Abigail Power         Hayfield                                  20:01  6:27/M        
    4      3   3076  Helen Amend           Washington-Lee                            20:09  6:30/M        
    5      4    216  Jackie Deffer         Briar Woods                               20:21  6:34/M        
    6      5   1995  Cassidy Burke         Our Lady of Good Counsel                  20:28  6:36/M        
    7      6    234  Giana Leone           Briar Woods                               20:33  6:38/M        
    8      7   2964  Natalie Rosas         Tuscarora High School                     20:39  6:40/M        
    9      8   2847  Kate Sanders          Thomas Jefferson S&T                      20:41  6:40/M        
   10      9    230  Madi Horner           Briar Woods                               20:45  6:42/M        
   11     10   2951  Jannen Hermann        Tuscarora High School                     20:56  6:45/M        
   12     11   2829  Laura Handley         Thomas Jefferson S&T                      21:00  6:46/M        
   13     12    242  Melissa Rizor         Briar Woods                               21:04  6:48/M        
   14     13   3352  Alice Zytek           Yorktown                                  21:06  6:48/M        
   15     14   1482  Hyten Davidson        James W. Robinson                         21:07  6:49/M        
   16     15   1901  Kimora Brock          National Cathedral                        21:12  6:50/M        
   17     16   1997  Sophie Dean           Our Lady of Good Counsel                  21:15  6:51/M        
   18     17    329  Emily Votroubek       Broad Run                                 21:16  6:52/M        
   19     18   1026  Alessa Karam          Georgetown Day School                     21:18  6:52/M        
   20     19   1993  Lindsey Braviak       Our Lady of Good Counsel                  21:19  6:53/M        
   21     20   3087  Annika Macewan        Washington-Lee                            21:20  6:53/M        
   22     21   2956  Karissa Love          Tuscarora High School                     21:21  6:53/M        
   23     22     88  Taylor Chamness       Bishop O\'Connell                         21:25  6:55/M        
   24     23   3323  Kelsey Coia           Yorktown                                  21:26  6:55/M        
   25     24    579  Barbara Rion          Dominion                                  21:28  6:55/M        
   26     25   3343  Madeline Pages        Yorktown                                  21:30  6:56/M        
   27     26   1640  Courtney Lawson       Lake Braddock                             21:31  6:56/M        
   28     27   2840  Ronit Malka           Thomas Jefferson S&T                      21:36  6:58/M        
   29     28   1494  Erina Ishita          James W. Robinson                         21:38  6:59/M        
   30     29    963  Claire Constance      George Mason                              21:45  7:01/M        
   31     30    112  Tammy Trinh           Bishop O\'Connell                         21:45  7:01/M        
   32     31    103  Mackenzie Smith       Bishop O\'Connell                         21:45  7:01/M        
   33     32   1631  Jessi Bourneuf        Lake Braddock                             21:45  7:01/M        
   34     33    578  Bridget Rice          Dominion                                  21:47  7:02/M        
   35     34    238  Liz Mittan            Briar Woods                               21:50  7:03/M        
   36     35   1906  Maggie Gaffney        National Cathedral                        21:52  7:03/M        
   37     36   3084  Taylor Leonard        Washington-Lee                            21:55  7:04/M        
   38     37   1905  Ellie Forman          National Cathedral                        21:55  7:04/M        
   39     38    510  Ally Kuehm            Clarke County                             21:56  7:05/M        
   40     39    210  Analyse Apodaca       Briar Woods                               21:57  7:05/M        
   41     40   1074  Katie Daniels         Georgetown Visitation Preparatory S       21:58  7:05/M        
   42     41   2823  Katherine Bailey      Thomas Jefferson S&T                      21:59  7:05/M        
   43     42   1657  Gloria Williams       Lake Braddock                             22:00  7:06/M        
   44     43    983  Quinn Sheehy          George Mason                              22:00  7:06/M        
   45     44   2827  Margret Coad          Thomas Jefferson S&T                      22:01  7:06/M        
   46  (< 5)   2468  Kelly Jean Watkins    South Lakes                               22:03  7:07/M        
   47     45    979  Kelly Ready           George Mason                              22:04  7:07/M        
   48     46    572  Clara Mejia           Dominion                                  22:07  7:08/M        
   49  (< 5)   2448  Alli Carone           South Lakes                               22:08  7:08/M        
   50     47   1251  Tea Lanfranconi       Hayfield                                  22:11  7:09/M        
   51     48   1021  Elizabeth Cox         Georgetown Day School                     22:11  7:09/M        
   52     49   1259  Melanie Trammell      Hayfield                                  22:13  7:10/M        
   53     50   1650  Emily Schell          Lake Braddock                             22:14  7:10/M        
   54     51    241  Amanda Presler        Briar Woods                               22:14  7:10/M        
   55  (< 5)     39  Elena Crouch          Bethesda-Chevy Chase High School          22:14  7:10/M        
   56     52   1257  Chelsea Pixa          Hayfield                                  22:15  7:11/M        
   57     53   1723  Chloe Passarello      Loudoun County                            22:15  7:11/M        
   58     54   1486  Rachel Gaal           James W. Robinson                         22:16  7:11/M        
   59     55   2828  Elizabeth Ellor       Thomas Jefferson S&T                      22:20  7:12/M        
   60     56   3349  Katherine Spaeth      Yorktown                                  22:21  7:13/M        
   61     57   2633  Molly Shedlick        St. John's College High School            22:22  7:13/M        
   62     58   1702  Emily Balser          Loudoun County                            22:25  7:14/M        
   63     59   2970  Courtney Walker       Tuscarora High School                     22:28  7:15/M        
   64     60   1909  Annie Graham          National Cathedral                        22:29  7:15/M        
   65     61   1999  Maria Docal           Our Lady of Good Counsel                  22:30  7:15/M        
   66  (< 5)    651  Mathilde Arandia      Edmund Burke School                       22:30  7:15/M        
   67     62   3211  Colleen Saunders      Westfield                                 22:33  7:16/M        
   68     63   3186  Catherine English     Westfield                                 22:34  7:17/M        
   69     64   3083  Isabel Larroca        Washington-Lee                            22:36  7:17/M        
   70     65   1577  Scarlett Hutchins     John Handley                              22:36  7:17/M        
   71     66   1019  Katherine Bronstein   Georgetown Day School                     22:37  7:18/M        
   72     67   2624  Sarah Landis          St. John's College High School            22:37  7:18/M        
   73     68   1913  Adrienne Larson       National Cathedral                        22:38  7:18/M        
   74     69    576  Sami Phillips         Dominion                                  22:38  7:18/M        
   75     70   1996  Karynne Campbell      Our Lady of Good Counsel                  22:38  7:18/M        
   76     71    984  Hailey Thomas         George Mason                              22:39  7:18/M        
   77     72    974  Lauren Meinhart       George Mason                              22:40  7:19/M        
   78     73   2962  Katelynn Price        Tuscarora High School                     22:45  7:20/M        
   79     74    318  Ashley Nigro          Broad Run                                 22:45  7:20/M        
   80     75   2625  Jenn Lodico           St. John's College High School            22:47  7:21/M        
   81     76   1485  Julia Federici        James W. Robinson                         22:48  7:21/M        
   82     77   3215  Jennifer Steinhilber  Westfield                                 22:51  7:22/M        
   83  (< 5)     44  Emily Hardgrove       Bethesda-Chevy Chase High School          22:52  7:23/M        
   84  (< 5)   1360  Alexis Sneed          Herndon                                   22:53  7:23/M        
   85     78   1641  Kayleen Lynch         Lake Braddock                             22:55  7:24/M        
   86     79   1720  Tessa Nester          Loudoun County                            22:57  7:24/M        
   87     80    964  Camille Darling       George Mason                              22:57  7:24/M        
   88     81   2958  Jeanna Mazaris        Tuscarora High School                     22:58  7:25/M        
   89     82   1581  Hannah McKiernan      John Handley                              22:59  7:25/M        
   90     83   1731  Tenea Starks          Loudoun County                            22:59  7:25/M        
   91     84    555  Sara Coulter          Dominion                                  23:00  7:25/M        
   92     85    511  Kelly Lee             Clarke County                             23:01  7:25/M        
   93     86   1028  Marisa Messina        Georgetown Day School                     23:02  7:26/M        
   94     87   2396  Megan Nguyen          South County                              23:03  7:26/M        
   95     88   3081  Jasmine Herndon       Washington-Lee                            23:04  7:26/M        
   96     89   1499  Katelyn Mueller       James W. Robinson                         23:06  7:27/M        
   97     90    102  Maya Retterer         Bishop O\'Connell                         23:07  7:27/M        
   98     91   2384  Tara Dalrymple        South County                              23:08  7:28/M        
   99     92   1242  Anna Bishop           Hayfield                                  23:10  7:28/M        
  100     93    982  Emily Rueckert        George Mason                              23:10  7:28/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  101     94   1092  Ciara McCarthy        Georgetown Visitation Preparatory S       23:11  7:29/M        
  102  (< 5)   2465  Sandra Reynoso        South Lakes                               23:13  7:29/M        
  103     95    322  Cameron Ribler        Broad Run                                 23:14  7:30/M        
  104     96   1501  Jessica Paitt         James W. Robinson                         23:14  7:30/M        
  105     97     94  Elaine Harrington     Bishop O\'Connell                         23:15  7:30/M        
  106  (< 5)   1353  Olivia Leshock        Herndon                                   23:15  7:30/M        
  107     98   3208  Meghan Reilly         Westfield                                 23:15  7:30/M        
  108  (< 5)   1359  Maggie Rosenbaum      Herndon                                   23:17  7:31/M        
  109     99    301  Aine Gallagher        Broad Run                                 23:18  7:31/M        
  110  (< 5)   2923  Abbey Fahnestock      Trinity Christian School                  23:19  7:31/M        
  111    100   1248  Yvonne Fox            Hayfield                                  23:20  7:32/M        
  112    101   1024  Julia Ernst           Georgetown Day School                     23:23  7:33/M        
  113    102   1576  Courtney Feathers     John Handley                              23:24  7:33/M        
  114    103   1734  Paola Vallejos        Loudoun County                            23:25  7:33/M        
  115    104   1715  Caroline Joseph       Loudoun County                            23:25  7:33/M        
  116    105   3180  Jenny Chau            Westfield                                 23:26  7:34/M        
  117    106   1908  Carolyn Gigot         National Cathedral                        23:28  7:34/M        
  118    107    309  Allison Jacob         Broad Run                                 23:30  7:35/M        
  119    108     82  Catherine Arendt      Bishop O\'Connell                         23:31  7:35/M        
  120    109   2389  Emily Higgins         South County                              23:34  7:36/M        
  121  (< 5)     43  Claire Galasso        Bethesda-Chevy Chase High School          23:36  7:37/M        
  122    110   3330  Catherine Freund      Yorktown                                  23:38  7:37/M        
  123    111    321  Pam Redburn           Broad Run                                 23:38  7:37/M        
  124    112    505  Courtney Butterfass   Clarke County                             23:38  7:37/M        
  125    113   3335  Norah McDonald        Yorktown                                  23:39  7:38/M        
  126    114   1417  Amelia Gavurin        James Madison                             23:40  7:38/M        
  127    115   3347  Claire Shumaker       Yorktown                                  23:41  7:38/M        
  128    116   1481  Amanda Bray           James W. Robinson                         23:43  7:39/M        
  129  (< 5)   2454  Amalia Harte          South Lakes                               23:43  7:39/M        
  130  (< 5)    927  Natasha Yaqub         George C. Marshall                        23:43  7:39/M        
  131    117   3091  My-Anh Nguyen         Washington-Lee                            23:46  7:40/M        
  132    118   2387  Kayla Goynes          South County                              23:47  7:40/M        
  133  (< 5)    677  Charlotte Louden      Falls Church                              23:50  7:41/M        
  134    119   1645  Emily Murphy          Lake Braddock                             23:51  7:42/M        
  135    120   1246  Hannah Fielder        Hayfield                                  23:53  7:42/M        
  136  (< 5)     52  Abby Stephens         Bethesda-Chevy Chase High School          23:54  7:43/M        
  137    121   1919  Cara Murphy           National Cathedral                        23:54  7:43/M        
  138  (< 5)    655  Natalie Johnson       Edmund Burke School                       23:55  7:43/M        
  139    122   1588  Celeste Truban        John Handley                              23:57  7:44/M        
  140    123    512  Amy Legare            Clarke County                             23:59  7:44/M        
  141    124    716  Lily Adelstein        Field School                              24:05  7:46/M        
  142    125    720  Kye Toscano           Field School                              24:06  7:46/M        
  143  (< 5)    681  Elizabeth Sullivan    Falls Church                              24:13  7:49/M        
  144    126   2963  Mikhaila Ritz         Tuscarora High School                     24:14  7:49/M        
  145    127   1091  Julia Malloy          Georgetown Visitation Preparatory S       24:15  7:49/M        
  146    128   1426  Christina Leas        James Madison                             24:16  7:50/M        
  147    129    513  Nicole Legare         Clarke County                             24:16  7:50/M        
  148    130   1104  Claire Trivisonno     Georgetown Visitation Preparatory S       24:17  7:50/M        
  149  (< 5)    680  Ivone Rocha           Falls Church                              24:17  7:50/M        
  150    131   1998  Corrin Diestel        Our Lady of Good Counsel                  24:17  7:50/M        
  151    132    498  Bridget Acland        Clarke County                             24:19  7:51/M        
  152    133   1714  Samantha Johnson      Loudoun County                            24:20  7:51/M        
  153    134   1585  Lindsay Pilong        John Handley                              24:22  7:52/M        
  154    135   3206  Amanda Phung          Westfield                                 24:25  7:53/M        
  155    136   1841  Danielle Anderson     Menchville                                24:26  7:53/M        
  156    137   1073  Meghan Dalbec         Georgetown Visitation Preparatory S       24:27  7:53/M        
  157    138   2628  Alexis Nettles        St. John's College High School            24:28  7:54/M        
  158    139   3217  Hallie Varderman      Westfield                                 24:32  7:55/M        
  159    140    543  Liana Atchison        Dominion                                  24:39  7:57/M        
  160    141   1587  Kayla Smith           John Handley                              24:42  7:58/M        
  161    142   1853  Anna Webb             Menchville                                24:42  7:58/M        
  162  (< 5)    653  Lizzie Bennett        Edmund Burke School                       24:47  8:00/M        
  163  (< 5)    745  Mary Lewis            Flint Hill School                         24:51  8:01/M        
  164    143   1411  Kate Bocskor          James Madison                             24:51  8:01/M        
  165    144   1418  Amy Gelb              James Madison                             24:53  8:02/M        
  166    145   1428  Jillian Reagan        James Madison                             24:53  8:02/M        
  167    146    107  Maggie Stievater      Bishop O\'Connell                         24:58  8:03/M        
  168    147   1846  Stephanie Francis     Menchville                                25:16  8:09/M        
  169    148   1842  Lindsay Crain         Menchville                                25:17  8:09/M        
  170    149    506  Amanda Cascio         Clarke County                             25:25  8:12/M        
  171    150   2615  Eva Baker             St. John's College High School            25:29  8:13/M        
  172    151    331  Maria Wilkins         Broad Run                                 25:30  8:14/M        
  173    152   1851  Claire Nichting       Menchville                                25:45  8:18/M        
  174  (< 5)   1352  Carly Kulik           Herndon                                   25:46  8:19/M        
  175    153   2397  Diana Piskor          South County                              25:49  8:20/M        
  176  (< 5)   2930  Katrina Schwien       Trinity Christian School                  26:00  8:23/M        
  177  (< 5)   2921  Korey Beckwith        Trinity Christian School                  26:04  8:25/M        
  178  (< 5)    676  Michelle Kendall      Falls Church                              26:07  8:25/M        
  179  (< 5)     23  Kiah Seymour          Archbishop Carroll High School (DC)       26:15  8:28/M        
  180    154    718  Yana Mazurkevich      Field School                              26:20  8:30/M        
  181    155   2618  Nissa Campos          St. John's College High School            26:28  8:32/M        
  182    156   1845  Megan Delany          Menchville                                26:54  8:41/M        
  183  (< 5)    746  Madison Oliver        Flint Hill School                         26:54  8:41/M        
  184  (< 5)    742  Grace Cleland         Flint Hill School                         26:59  8:42/M        
  185    157    719  Sarah Sapirstein      Field School                              27:06  8:45/M        
  186    158   1079  Meaghan Gilmartin     Georgetown Visitation Preparatory S       27:20  8:49/M        
  187  (< 5)    919  Gelare Ghajar-Rahimi  George C. Marshall                        28:28  9:11/M        
  188    159    717  Natalie Goodman       Field School                              28:34  9:13/M        
  189  (< 5)    925  Jasmine Taylor        George C. Marshall                        28:44  9:16/M        
  190  (< 5)   2928  Jennifer Mansour      Trinity Christian School                  29:21  9:28/M        

Team Summary Report - Girls

                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Briar Woods                            65               4   6   9  12  34  39  51         
        Top  5 Times: 1:44:35
        Average Time: 20:55

    2 Washington-Lee                        124               1   3  20  36  64  88 117         
        Top  5 Times: 1:45:48
        Average Time: 21:09

    3 Thomas Jefferson S&T                  131               8  11  27  41  44  55             
        Top  5 Times: 1:47:18
        Average Time: 21:27

    4 Tuscarora High School                 170               7  10  21  59  73  81 126         
        Top  5 Times: 1:48:11
        Average Time: 21:38

    5 Our Lady of Good Counsel              171               5  16  19  61  70 131             
        Top  5 Times: 1:48:12
        Average Time: 21:38

    6 National Cathedral                    215              15  35  37  60  68 106 121         
        Top  5 Times: 1:50:07
        Average Time: 22:01

    7 Yorktown                              227              13  23  25  56 110 113 115         
        Top  5 Times: 1:50:03
        Average Time: 22:00

    8 Lake Braddock                         228              26  32  42  50  78 119             
        Top  5 Times: 1:50:27
        Average Time: 22:05

    9 Hayfield                              242               2  47  49  52  92 100 120         
        Top  5 Times: 1:49:51
        Average Time: 21:58

   10 Dominion                              256              24  33  46  69  84 140             
        Top  5 Times: 1:51:02
        Average Time: 22:12

   11 George Mason                          260              29  43  45  71  72  80  93         
        Top  5 Times: 1:51:11
        Average Time: 22:14

   12 James W. Robinson                     261              14  28  54  76  89  96 116         
        Top  5 Times: 1:50:58
        Average Time: 22:11

   13 Bishop O\'Connell                     270              22  30  31  90  97 108 146         
        Top  5 Times: 1:51:18
        Average Time: 22:15

   14 Georgetown Day School                 319              18  48  66  86 101                 
        Top  5 Times: 1:52:32
        Average Time: 22:30

   15 Loudoun County                        376              53  58  79  83 103 104 133         
        Top  5 Times: 1:54:04
        Average Time: 22:48

   16 Broad Run                             392              17  74  95  99 107 111 151         
        Top  5 Times: 1:54:04
        Average Time: 22:49

   17 Westfield                             405              62  63  77  98 105 135 139         
        Top  5 Times: 1:54:40
        Average Time: 22:56

   18 Clarke County                         487              38  85 112 123 129 132 149         
        Top  5 Times: 1:56:52
        Average Time: 23:22

   18 St. John's College High School        487              57  67  75 138 150 155             
        Top  5 Times: 1:57:46
        Average Time: 23:33

   20 John Handley                          505              65  82 102 122 134 141             
        Top  5 Times: 1:57:21
        Average Time: 23:28

   21 Georgetown Visitation Preparatory S   528              40  94 127 130 137 158             
        Top  5 Times: 1:58:10
        Average Time: 23:38

   22 South County                          558              87  91 109 118 153                 
        Top  5 Times: 1:59:23
        Average Time: 23:52

   23 James Madison                         674             114 128 143 144 145                 
        Top  5 Times: 2:02:35
        Average Time: 24:31

   24 Field School                          719             124 125 154 157 159                 
        Top  5 Times: 2:10:13
        Average Time: 26:02

   25 Menchville                            725             136 142 147 148 152 156             
        Top  5 Times: 2:05:28
        Average Time: 25:05



Glory Days 2010 Frosh Boys
October 09, 2010

--------------------------------------------------------------------------------
Results By =PR= Events, Inc. 
--------------------------------------------------------------------------------

Overall Finish List - Boys

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   2795  Louis Colson          Thomas Edison                             17:38  5:41/M        
    2      2   2241  Bradley Shawen        Quince Orchard High School                18:13  5:53/M        
    3      3   2759  Alex Hadley           The Heights                               18:14  5:53/M        
    4      4   2422  Alec Jones            South County                              18:24  5:56/M        
    5      5    839  David Lieberman       Freedom                                   18:25  5:56/M        
    6      6   2482  Nicholas Deatley      South Lakes                               18:30  5:58/M        
    7      7    178  Nick Bussian          Brentsville District                      18:35  6:00/M        
    8      8    879  Vannida Lorn          Gaithersburg High School                  18:39  6:01/M        
    9      9   3160  Luca Halladay         West Potomac                              18:40  6:01/M        
   10     10    939  Mackenzi Haight       George C. Marshall                        18:42  6:02/M        
   11     11   1136  Chris Hoyle           Gonzaga College High School               18:43  6:02/M        
   12     12   2788  Kyle Brown            Thomas Edison                             18:52  6:05/M        
   13     13   3166  Dimitri Lemus         West Potomac                              18:55  6:06/M        
   14     14   2894  Luke Kuprenas         Thomas Jefferson S&T                      18:58  6:07/M        
   15     15    274  Ryan Hughes           Briar Woods                               19:00  6:08/M        
   16     16   3260  Nick O'Connell        Westfield                                 19:01  6:08/M        
   17     17   2077  Andrew Stepka         Paul VI Catholic                          19:08  6:10/M        
   18     18   1745  Ryan Coughlin         Loudoun County                            19:08  6:10/M        
   19     19   2057  Andreas Butler        Paul VI Catholic                          19:11  6:11/M        
   20  (< 5)   2309  Tim Jackson           Seton School                              19:11  6:11/M        
   21     20   1233  Nick Pino             Grand Island                              19:15  6:13/M        
   22     21    806  Andrew Mcguffey       Forest Park                               19:17  6:13/M        
   23  (< 5)    664  Marcelo Jauregui-VolpeEdmund Burke School                       19:17  6:13/M        
   24     22   2815  John Rangel           Thomas Edison                             19:17  6:13/M        
   25     23    201  Corey Tooke           Brentsville District                      19:20  6:14/M        
   26     24    844  Andrew Peretin        Freedom                                   19:22  6:15/M        
   27     25    842  Jonathan Morse        Freedom                                   19:23  6:15/M        
   28     26    422  Fernando Muzo         Centreville                               19:29  6:17/M        
   29     27   2076  Aaron Skouby          Paul VI Catholic                          19:30  6:17/M        
   30     28    911  Vito Vallone          Gaithersburg High School                  19:30  6:17/M        
   31     29   1442  Wyatt Bodmer          James Madison                             19:34  6:19/M        
   32     30    191  Richard Knab          Brentsville District                      19:39  6:20/M        
   33     31    471  Adam Huff             Chantilly                                 19:41  6:21/M        
   34     32    277  Adam Lewis            Briar Woods                               19:42  6:21/M        
   35     33    271  Michael Hepp          Briar Woods                               19:43  6:22/M        
   36     34   2149  Brandon Lathrop       Potomac Falls                             19:45  6:22/M        
   37     35    355  Daniel Hellstrom      Broad Run                                 19:47  6:23/M        
   38     36   1229  Andy Masiello         Grand Island                              19:47  6:23/M        
   39     37   1604  Eliseo Guarra         John Handley                              19:48  6:23/M        
   40     38   2069  Joseph Mastaler       Paul VI Catholic                          19:51  6:24/M        
   41     39   1471  Kenneth Sullivan      James Madison                             19:51  6:24/M        
   42     40   1460  William Krayer        James Madison                             19:51  6:24/M        
   43     41    426  Charles Opeken-amoako Centreville                               19:54  6:25/M        
   44     42    466  Andrew Ceh            Chantilly                                 19:55  6:25/M        
   45     43    195  Tommy Marianos        Brentsville District                      19:56  6:26/M        
   46     44   2912  Chandan Singh         Thomas Jefferson S&T                      20:00  6:27/M        
   47     45    696  Philip Kane           Falls Church                              20:00  6:27/M        
   48     46   1237  Brandon Stevenson     Grand Island                              20:01  6:27/M        
   49  (< 5)   1267  Lucas Halse           Hayfield                                  20:01  6:27/M        
   50     47    610  Romtin Nadjafi        Dominion                                  20:03  6:28/M        
   51     48    349  Colm Gallagher        Broad Run                                 20:04  6:28/M        
   52     49   2197  Matthew Aham          Quince Orchard High School                20:09  6:30/M        
   53     50   1820  Thomas Kidd           Magruder High School                      20:10  6:30/M        
   54     51   1130  Zach Gillis           Gonzaga College High School               20:10  6:30/M        
   55     52   3262  Josh Pardew           Westfield                                 20:10  6:30/M        
   56     53   1556  Brendan O'conner      James W. Robinson                         20:11  6:31/M        
   57     54   1748  Hunter Day            Loudoun County                            20:12  6:31/M        
   58     55    840  Jonathan Ludwig       Freedom                                   20:14  6:32/M        
   59     56   1160  Jimmy Ronan           Gonzaga College High School               20:15  6:32/M        
   60     57   2911  James Simon           Thomas Jefferson S&T                      20:16  6:32/M        
   61     58   2214  Theodore Gelman       Quince Orchard High School                20:17  6:33/M        
   62     59   1392  Cameron Sims          Herndon                                   20:18  6:33/M        
   63     60   1538  Rober Frederick       James W. Robinson                         20:19  6:33/M        
   64     61   2856  Zartosht Ahlers       Thomas Jefferson S&T                      20:20  6:34/M        
   65     62    908  Trevor Stepek         Gaithersburg High School                  20:20  6:34/M        
   66  (< 5)   2282  Timothy Tran          Robert E Lee                              20:20  6:34/M        
   67     63    344  Thomas Corley         Broad Run                                 20:22  6:34/M        
   68  (< 5)   1315  Taylor Crew           Heritage (Leesburg)                       20:22  6:34/M        
   69     64   1444  Graham Bourne         James Madison                             20:27  6:36/M        
   70     65    805  William Krumholz      Forest Park                               20:27  6:36/M        
   71     66    906  Devon Southlea        Gaithersburg High School                  20:28  6:36/M        
   72     67    810  Thomas Obrien         Forest Park                               20:32  6:37/M        
   73     68   1110  McKay Allen           Gonzaga College High School               20:33  6:38/M        
   74     69   1367  Andrew Bui            Herndon                                   20:34  6:38/M        
   75     70   3229  Tim Boyles            Westfield                                 20:36  6:39/M        
   76     71   2916  Matt Wattendorf       Thomas Jefferson S&T                      20:36  6:39/M        
   77     72   1378  Dylan Justice         Herndon                                   20:38  6:39/M        
   78     73   1953  Anthony Castillo      Northwest High School                     20:40  6:40/M        
   79     74   3152  David Cate            West Potomac                              20:40  6:40/M        
   80     75   1608  Matt Lee              John Handley                              20:41  6:40/M        
   81     76    419  Michael Mckain        Centreville                               20:42  6:41/M        
   82     77    820  Thomas Vivirito       Forest Park                               20:42  6:41/M        
   83     78   2162  Kevin Ryan            Potomac Falls                             20:43  6:41/M        
   84     79   1973  Jeffrey Moreno        Northwest High School                     20:47  6:42/M        
   85     80   3370  Justin Jones          Yorktown                                  20:49  6:43/M        
   86     81    350  Matthew Gay           Broad Run                                 20:49  6:43/M        
   87     82   2131  Matt Celsa            Potomac Falls                             20:50  6:43/M        
   88     83    706  Leonardo Quiroga      Falls Church                              20:53  6:44/M        
   89     84    615  Sam Paxton            Dominion                                  20:54  6:45/M        
   90     85   2864  Will Bradbury         Thomas Jefferson S&T                      20:54  6:45/M        
   91     86   2527  Devoe Arnold          St. Albans School                         20:55  6:45/M        
   92     87    849  Alexander Schmidt     Freedom                                   20:56  6:45/M        
   93     88   1771  Jack Perales          Loudoun County                            20:57  6:45/M        
   94     89    808  Stephen Moore         Forest Park                               21:00  6:46/M        
   95     90   1533  Brendan Cevasco       James W. Robinson                         21:02  6:47/M        
   96     91   2070  Colin Messerschmidt   Paul VI Catholic                          21:02  6:47/M        
   97     92   2443  James Stapleton       South County                              21:04  6:48/M        
   98  (< 5)   3121  Paul Murphy           Washington-Lee                            21:04  6:48/M        
   99     93   1381  Joe Le Sage           Herndon                                   21:04  6:48/M        
  100     94   2412  Ben Gautier           South County                              21:05  6:48/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  101     95   2657  Trevor O'Neill        St. John's College High School            21:05  6:48/M        
  102     96   2672  Oliver Weigand        St. John's College High School            21:05  6:48/M        
  103     97    406  Michael Cateriano     Centreville                               21:06  6:48/M        
  104     98   2145  Mason Hyde            Potomac Falls                             21:06  6:48/M        
  105     99   1980  David Snyder          Northwest High School                     21:06  6:48/M        
  106  (< 5)    992  David Drawbaugh       George Mason                              21:09  6:49/M        
  107    100    261  Thomas Crane          Briar Woods                               21:10  6:50/M        
  108    101   1543  Seth Hein             James W. Robinson                         21:10  6:50/M        
  109    102   2502  Greg Mayo             South Lakes                               21:11  6:50/M        
  110    103   1470  Ryan Sierzega         James Madison                             21:11  6:50/M        
  111    104   1109  Brian Abod            Gonzaga College High School               21:15  6:51/M        
  112    105   3386  Crosby Sensibaugh     Yorktown                                  21:15  6:51/M        
  113    106   1616  Brennan Smith         John Handley                              21:16  6:52/M        
  114    107   2810  Declan McDonald       Thomas Edison                             21:17  6:52/M        
  115    108   1152  Riley O'Halloran      Gonzaga College High School               21:17  6:52/M        
  116    109   1115  Will Bollinger        Gonzaga College High School               21:17  6:52/M        
  117  (> 7)   1138  Kieran Hutson         Gonzaga College High School               21:19  6:53/M        
  118    110   1605  Sam Havron            John Handley                              21:19  6:53/M        
  119  (< 5)   1321  Sam Hentschel         Heritage (Leesburg)                       21:20  6:53/M        
  120    111   1532  Jonathan Byrnes       James W. Robinson                         21:20  6:53/M        
  121    112   3302  Josh Longosky         Woodgrove                                 21:21  6:53/M        
  122    113   1612  Jack Ricci            John Handley                              21:22  6:54/M        
  123    114   2886  Abraham Kang          Thomas Jefferson S&T                      21:22  6:54/M        
  124    115    701  Angel Lopez           Falls Church                              21:23  6:54/M        
  125    116    421  Esteban Molina        Centreville                               21:25  6:55/M        
  126    117   2238  Bradley Rainbolt      Quince Orchard High School                21:25  6:55/M        
  127    118   2535  Thomas Blair          St. Albans School                         21:27  6:55/M        
  128    119   2430  Justin Mancusi        South County                              21:28  6:55/M        
  129    120   1219  Alex Baker            Grand Island                              21:28  6:55/M        
  130    121    475  Clayton Keating       Chantilly                                 21:29  6:56/M        
  131    122   3153  Benjamin Cermak       West Potomac                              21:30  6:56/M        
  132    123   1597  Josh Blake            John Handley                              21:30  6:56/M        
  133    124   2445  Kyle Thompson         South County                              21:31  6:56/M        
  134    125   1787  Zachary Twigg         Loudoun County                            21:31  6:56/M        
  135    126   1764  Patrick McGrath       Loudoun County                            21:32  6:57/M        
  136  (< 5)   2275  Matthew Moore         Robert E Lee                              21:34  6:57/M        
  137    127   3241  Noah Fletcher         Westfield                                 21:37  6:58/M        
  138    128    894  Dion Etheridge        Gaithersburg High School                  21:37  6:58/M        
  139    129    936  William Ferrer        George C. Marshall                        21:38  6:59/M        
  140    130   2605  Sandy Suh             St. Albans School                         21:39  6:59/M        
  141    131    803  Shea Holland          Forest Park                               21:40  6:59/M        
  142    132    202  Paul Ulisse           Brentsville District                      21:42  7:00/M        
  143    133   2137  Raymond Duran         Potomac Falls                             21:42  7:00/M        
  144    134   2519  Michael Uhrig         South Lakes                               21:42  7:00/M        
  145    135   1388  Ian Paxton            Herndon                                   21:42  7:00/M        
  146    136   1978  Tanny Ser             Northwest High School                     21:44  7:01/M        
  147    137    413  Kevin Grimm           Centreville                               21:44  7:01/M        
  148  (< 5)   1336  Conor Tidgewell       Heritage (Leesburg)                       21:44  7:01/M        
  149    138   1839  Nikhil Vora           Magruder High School                      21:45  7:01/M        
  150    139   2135  Brendan Connelly      Potomac Falls                             21:46  7:01/M        
  151    140   2530  Calvin Baker          St. Albans School                         21:46  7:01/M        
  152    141   1680  Ted Lorence           Lake Braddock                             21:47  7:02/M        
  153    142    185  Tanner Eliason        Brentsville District                      21:48  7:02/M        
  154    143    258  David Caldwell        Briar Woods                               21:48  7:02/M        
  155    144   1610  Sylas Mason           John Handley                              21:49  7:02/M        
  156    145   2074  Nathan Rionda         Paul VI Catholic                          21:49  7:02/M        
  157  (> 7)   1125  Patrick Doolin        Gonzaga College High School               21:50  7:03/M        
  158  (> 7)   1607  Brantley Lawson       John Handley                              21:51  7:03/M        
  159    146    255  Mitchell Braumann     Briar Woods                               21:51  7:03/M        
  160    147    953  Christopher Tetro     George C. Marshall                        21:55  7:04/M        
  161    148   1452  John Dudenhoffer      James Madison                             21:57  7:05/M        
  162    149   1951  Mickey Brock          Northwest High School                     21:57  7:05/M        
  163    150   1437  Jack Alvarez          James Madison                             21:58  7:05/M        
  164    151   3228  Ian Booe              Westfield                                 22:00  7:06/M        
  165    152   2126  Daniel Buenafe        Potomac Falls                             22:01  7:06/M        
  166    153    853  Joshua Wasserman      Freedom                                   22:02  7:06/M        
  167  (> 7)   2902  Connor Phillips       Thomas Jefferson S&T                      22:03  7:07/M        
  168    154   3304  Conner Loving         Woodgrove                                 22:04  7:07/M        
  169    155   1663  Bobby Eaton           Lake Braddock                             22:07  7:08/M        
  170  (> 7)   1169  George Swirski        Gonzaga College High School               22:07  7:08/M        
  171    156   2662  James Schnurr         St. John's College High School            22:08  7:08/M        
  172  (> 7)   2159  Tristan O'Shea        Potomac Falls                             22:09  7:09/M        
  173    157   2229  Noah Minkoff          Quince Orchard High School                22:09  7:09/M        
  174    158   3157  Collin Davis          West Potomac                              22:11  7:09/M        
  175    159    928  Sepehr Ansaripour     George C. Marshall                        22:12  7:10/M        
  176    160    712  James Sturges         Falls Church                              22:15  7:11/M        
  177  (> 7)   2908  Jacob Rosenblum       Thomas Jefferson S&T                      22:16  7:11/M        
  178    161   2822  Wilfredo Zelaya       Thomas Edison                             22:17  7:11/M        
  179    162   1228  Will Madigan          Grand Island                              22:17  7:11/M        
  180  (< 5)   3125  Josh Robson           Washington-Lee                            22:19  7:12/M        
  181    163    416  Peter Kaczmarek       Centreville                               22:19  7:12/M        
  182    164   2597  Peter Richards        St. Albans School                         22:19  7:12/M        
  183    165   1753  Trevin Gandhi         Loudoun County                            22:21  7:13/M        
  184  (> 7)   2896  Matt Levonian         Thomas Jefferson S&T                      22:23  7:13/M        
  185    166   2416  David Guinee          South County                              22:24  7:14/M        
  186    167   2758  Anthony Giuntini      The Heights                               22:24  7:14/M        
  187    168   3373  Stephen Klem          Yorktown                                  22:26  7:14/M        
  188    169   1775  Nick Sanders          Loudoun County                            22:26  7:14/M        
  189    170   1682  Glenn May             Lake Braddock                             22:28  7:15/M        
  190    171   2667  Nicholas Sifuentes    St. John's College High School            22:28  7:15/M        
  191  (> 7)   2915  Patrick Wang          Thomas Jefferson S&T                      22:28  7:15/M        
  192  (< 5)   3042  Conne Pleasants       W.T. Woodson                              22:29  7:15/M        
  193    172   2559  Gabe Gardner          St. Albans School                         22:29  7:15/M        
  194    173   3257  Andrew Merdith        Westfield                                 22:30  7:15/M        
  195  (< 5)   1005  John Marshall         George Mason                              22:30  7:15/M        
  196    174    489  Joseph Rivetti        Chantilly                                 22:31  7:16/M        
  197    175   1696  Brian Thompson        Lake Braddock                             22:32  7:16/M        
  198  (> 7)   2168  Zachary Timmerman     Potomac Falls                             22:34  7:17/M        
  199    176   2646  Marcus Garcia         St. John's College High School            22:40  7:19/M        
  200    177   2564  Nathan Guzman         St. Albans School                         22:41  7:19/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  201  (> 7)   1465  Jordan Pool           James Madison                             22:41  7:19/M        
  202  (> 7)   1168  Stephen Smith         Gonzaga College High School               22:42  7:19/M        
  203    178    347  Robert Erickson       Broad Run                                 22:42  7:19/M        
  204  (> 7)   2600  Sammy Rueckert        St. Albans School                         22:43  7:20/M        
  205  (> 7)   2536  Tristan Blarel        St. Albans School                         22:47  7:21/M        
  206    179   1375  Andrew Goldman        Herndon                                   22:50  7:22/M        
  207    180   1675  Owen Khoury           Lake Braddock                             22:53  7:23/M        
  208    181   3167  Billy Lescher         West Potomac                              22:54  7:23/M        
  209  (> 7)   1742  Scott Chunko          Loudoun County                            22:54  7:23/M        
  210  (> 7)   1628  Zach Wright           John Handley                              22:55  7:24/M        
  211    182   2765  Greg Lipovsky         The Heights                               22:55  7:24/M        
  212  (> 7)   2608  Tony Thumpasery       St. Albans School                         22:55  7:24/M        
  213    183   2524  Scott Waters          South Lakes                               22:57  7:24/M        
  214    184   3309  Andrew Robinson       Woodgrove                                 22:58  7:25/M        
  215    185    830  Benjamin Gluck        Freedom                                   23:00  7:25/M        
  216    186   1840  John Weeks            Magruder High School                      23:03  7:26/M        
  217  (> 7)   2867  Daniel Carris         Thomas Jefferson S&T                      23:05  7:27/M        
  218  (> 7)   2599  Wilson Ricks          St. Albans School                         23:07  7:27/M        
  219  (< 5)   1012  Zeke Salas            George Mason                              23:07  7:27/M        
  220    187    618  Ashton Rogers         Dominion                                  23:07  7:27/M        
  221  (< 5)   2313  Matt Triggs           Seton School                              23:16  7:30/M        
  222    188   3358  Reagan Brown          Yorktown                                  23:16  7:30/M        
  223  (> 7)   1139  Tyler Jones           Gonzaga College High School               23:22  7:32/M        
  224    189   1555  Brandon Natsuhara     James W. Robinson                         23:25  7:33/M        
  225    190   2079  Ryan Toole            Paul VI Catholic                          23:26  7:34/M        
  226    191   3365  Clark Elliott         Yorktown                                  23:27  7:34/M        
  227  (> 7)   2144  Christopher Hopkins   Potomac Falls                             23:28  7:34/M        
  228    192    605  Nate Kline            Dominion                                  23:29  7:35/M        
  229  (< 5)   2352  Stephen Jacobson      Sherwood High School                      23:30  7:35/M        
  230    193   1689  Brandon Pinince       Lake Braddock                             23:31  7:35/M        
  231    194    802  Matthew Henriques     Forest Park                               23:31  7:35/M        
  232    195   1567  Ben Taitano           James W. Robinson                         23:31  7:35/M        
  233  (> 7)   2893  Prajeeth Koyada       Thomas Jefferson S&T                      23:32  7:35/M        
  234    196   3273  Drew Von Rintein      Westfield                                 23:35  7:36/M        
  235  (> 7)   1534  Adnan Chowdhury       James W. Robinson                         23:43  7:39/M        
  236    197   2219  Johnny Jung           Quince Orchard High School                23:43  7:39/M        
  237  (> 7)   2078  Connor Toole          Paul VI Catholic                          23:44  7:39/M        
  238  (< 5)   2307  Xavier Holl           Seton School                              23:47  7:40/M        
  239    198    944  Andrew Ng             George C. Marshall                        23:47  7:40/M        
  240  (> 7)   1477  Paul Williams         James Madison                             23:53  7:42/M        
  241  (> 7)   2166  Joseph Sweeney        Potomac Falls                             23:54  7:43/M        
  242    199   2232  Michael Nolan         Quince Orchard High School                23:54  7:43/M        
  243    200    353  Brandon Guyton        Broad Run                                 23:55  7:43/M        
  244  (< 5)   2266  Russell Cestone       Robert E Lee                              23:56  7:43/M        
  245  (> 7)   2882  Aseem Jain            Thomas Jefferson S&T                      23:57  7:44/M        
  246  (> 7)    414  Ian Hargreaves        Centreville                               23:58  7:44/M        
  247    201   1665  Ben Fields            Lake Braddock                             23:58  7:44/M        
  248  (> 7)   1147  Keenan Moore          Gonzaga College High School               24:00  7:45/M        
  249    202    608  Stassi Maclean        Dominion                                  24:03  7:45/M        
  250    203   2503  Conor Mcbride         South Lakes                               24:04  7:46/M        
  251    204   2444  Zach Stoner           South County                              24:04  7:46/M        
  252  (> 7)   1123  Nick Demarca          Gonzaga College High School               24:06  7:46/M        
  253    205    182  Collin Coyne          Brentsville District                      24:09  7:47/M        
  254    206    896  Elisha Calderon       Gaithersburg High School                  24:10  7:48/M        
  255    207    596  Connor Fineran        Dominion                                  24:10  7:48/M        
  256  (< 5)   1277  Andres Munevar        Hayfield                                  24:10  7:48/M        
  257  (< 5)   3112  Grant Hanger          Washington-Lee                            24:11  7:48/M        
  258    208    901  Ji-Min No             Gaithersburg High School                  24:11  7:48/M        
  259  (> 7)   1668  Jordan Gooch          Lake Braddock                             24:12  7:48/M        
  260  (> 7)    887  Alex Barrientos       Gaithersburg High School                  24:14  7:49/M        
  261    209   2770  Andrew Van Roie       The Heights                               24:18  7:50/M        
  262    210    943  Colin Morgan          George C. Marshall                        24:30  7:54/M        
  263    211   3305  Sean Magoffin         Woodgrove                                 24:35  7:56/M        
  264  (> 7)   2217  Adam Huber            Quince Orchard High School                24:36  7:56/M        
  265    212   2757  Ned Gidley            The Heights                               24:37  7:56/M        
  266    213   1380  Daniel Lacher         Herndon                                   24:39  7:57/M        
  267  (> 7)   1163  Colin Savercool       Gonzaga College High School               24:39  7:57/M        
  268  (> 7)   2437  Josh Park             South County                              24:41  7:58/M        
  269    214    708  Matthew Rhodes        Falls Church                              24:41  7:58/M        
  270  (> 7)   2537  Thomas Boley          St. Albans School                         24:43  7:58/M        
  271    215   1825  Michael Nguyen        Magruder High School                      24:44  7:59/M        
  272    216   1832  Estaban Piedramartel  Magruder High School                      24:52  8:01/M        
  273  (> 7)   3255  Mitchell McDonald     Westfield                                 25:04  8:05/M        
  274  (> 7)   2243  Drew Thompson         Quince Orchard High School                25:07  8:06/M        
  275  (> 7)   2881  Arjun Iyer            Thomas Jefferson S&T                      25:09  8:07/M        
  276  (> 7)   1683  David Moore           Lake Braddock                             25:10  8:07/M        
  277  (> 7)   1603  Landen Estes          John Handley                              25:11  8:07/M        
  278    217   3310  Charlie Sanchez       Woodgrove                                 25:12  8:08/M        
  279  (> 7)   1678  Mitchel Lawhorn       Lake Braddock                             25:13  8:08/M        
  280  (< 5)   1264  Christoph Brink       Hayfield                                  25:14  8:08/M        
  281  (> 7)   2543  Danny Carroll         St. Albans School                         25:15  8:09/M        
  282  (> 7)   1133  James Hill            Gonzaga College High School               25:29  8:13/M        
  283  (> 7)    804  Jake Kendrick         Forest Park                               25:30  8:14/M        
  284    218    340  William Chrisman      Broad Run                                 25:32  8:14/M        
  285    219    485  James Penman          Chantilly                                 25:32  8:14/M        
  286    220    603  Dan Klemens           Dominion                                  25:34  8:15/M        
  287    221    465  Walter Carlson        Chantilly                                 25:35  8:15/M        
  288    222   3315  Matthew Spears-heinel Woodgrove                                 25:43  8:18/M        
  289    223   3368  Ryan Hindman          Yorktown                                  25:44  8:18/M        
  290    224   3378  Thomas O'Malley       Yorktown                                  25:44  8:18/M        
  291    225    273  Trey Howard           Briar Woods                               25:52  8:21/M        
  292    226   2638  Chadwick Blakely      St. John's College High School            26:03  8:24/M        
  293  (> 7)   1164  Steven Scherping      Gonzaga College High School               26:05  8:25/M        
  294  (> 7)   2224  Christopher Mackail   Quince Orchard High School                26:07  8:25/M        
  295  (> 7)   1755  Mason Hale            Loudoun County                            26:08  8:26/M        
  296  (< 5)   3131  Matthe Zetkulic       Washington-Lee                            26:13  8:27/M        
  297  (> 7)    206  Matt Wojtysiak        Brentsville District                      26:14  8:28/M        
  298  (> 7)    587  Chase Biegler         Dominion                                  26:27  8:32/M        
  299    227   1965  Bill Kay              Northwest High School                     26:41  8:36/M        
  300  (> 7)   1673  Ryan Kelly            Lake Braddock                             26:47  8:38/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  301    228    935  Seyed Eftekhari       George C. Marshall                        26:58  8:42/M        
  302  (> 7)   3369  William Hubbert       Yorktown                                  27:00  8:43/M        
  303  (> 7)   1158  Michael Reese         Gonzaga College High School               27:04  8:44/M        
  304  (> 7)   1762  Aaron Mamula          Loudoun County                            27:09  8:45/M        
  305    229   2792  Jeremy Campbell       Thomas Edison                             27:11  8:46/M        
  306  (> 7)   2596  James Reston          St. Albans School                         27:12  8:46/M        
  307    230    700  Andrew Llamas         Falls Church                              27:13  8:47/M        
  308    231   3171  Cristop Serrano       West Potomac                              27:23  8:50/M        
  309  (> 7)   2606  Jimmy Swad            St. Albans School                         27:24  8:50/M        
  310  (> 7)    945  Patrick Nicholson     George C. Marshall                        27:26  8:51/M        
  311  (> 7)   3380  Devon Parker          Yorktown                                  27:26  8:51/M        
  312  (> 7)   2558  Jack Gaffney          St. Albans School                         27:51  8:59/M        
  313    232   1957  Alex Goodie           Northwest High School                     28:23  9:09/M        
  314    233   2637  David Bjorklund       St. John's College High School            28:32  9:12/M        
  315  (> 7)   2204  Matthew Burnstein     Quince Orchard High School                28:44  9:16/M        
  316  (> 7)   1676  Michael Kim           Lake Braddock                             28:46  9:17/M        
  317  (> 7)   2226  Sean Manners          Quince Orchard High School                28:47  9:17/M        
  318  (> 7)    949  Alex Ryan             George C. Marshall                        29:03  9:22/M        
  319  (< 5)   2308  Andrew Hurst          Seton School                              29:12  9:25/M        
  320  (> 7)   1699  Noah Woodruff         Lake Braddock                             29:31  9:31/M        
  321  (> 7)   2604  Grant Strudwick       St. Albans School                         30:21  9:47/M        
  322  (< 5)   2380  John Zagami           Sherwood High School                      30:28  9:50/M        
  323    234   2786  Robert Bascope        Thomas Edison                             31:07 10:02/M        
  324  (> 7)    940  Jay Khandpur          George C. Marshall                        31:31 10:10/M        
  325  (> 7)   2785  Xabier Arrieta        Thomas Edison                             31:55 10:18/M        
  326  (> 7)   2541  Thomas Buck           St. Albans School                         32:08 10:22/M        
  327  (> 7)    813  Thomas Rabago         Forest Park                               32:12 10:23/M        

Team Summary Report - Boys

                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Paul VI Catholic                      192              17  19  27  38  91 145 190         
        Top  5 Times: 1:38:43
        Average Time: 19:44

    2 Freedom                               196               5  24  25  55  87 153 185         
        Top  5 Times: 1:38:22
        Average Time: 19:40

    3 Brentsville District                  235               7  23  30  43 132 142 205         
        Top  5 Times: 1:39:14
        Average Time: 19:50

    4 Thomas Jefferson S&T                  247              14  44  57  61  71  85 114         
        Top  5 Times: 1:40:11
        Average Time: 20:02

    5 James Madison                         275              29  39  40  64 103 148 150         
        Top  5 Times: 1:40:57
        Average Time: 20:11

    6 Gonzaga College High School           290              11  51  56  68 104 108 109         
        Top  5 Times: 1:40:58
        Average Time: 20:11

    7 Gaithersburg High School              292               8  28  62  66 128 206 208         
        Top  5 Times: 1:40:37
        Average Time: 20:07

    8 Thomas Edison                         303               1  12  22 107 161 229 234         
        Top  5 Times: 1:39:24
        Average Time: 19:52

    9 Forest Park                           319              21  65  67  77  89 131 194         
        Top  5 Times: 1:41:59
        Average Time: 20:23

   10 Briar Woods                           323              15  32  33 100 143 146 225         
        Top  5 Times: 1:41:25
        Average Time: 20:17

   11 Centreville                           356              26  41  76  97 116 137 163         
        Top  5 Times: 1:42:37
        Average Time: 20:31

   12 West Potomac                          376               9  13  74 122 158 181 231         
        Top  5 Times: 1:41:58
        Average Time: 20:23

   13 Quince Orchard High School            383               2  49  58 117 157 197 199         
        Top  5 Times: 1:42:15
        Average Time: 20:27

   14 Grand Island                          384              20  36  46 120 162                 
        Top  5 Times: 1:42:50
        Average Time: 20:34

   15 Broad Run                             405              35  48  63  81 178 200 218         
        Top  5 Times: 1:43:46
        Average Time: 20:45

   16 Loudoun County                        411              18  54  88 125 126 165 169         
        Top  5 Times: 1:43:23
        Average Time: 20:40

   17 James W. Robinson                     415              53  60  90 101 111 189 195         
        Top  5 Times: 1:44:05
        Average Time: 20:49

   18 Westfield                             416              16  52  70 127 151 173 196         
        Top  5 Times: 1:43:25
        Average Time: 20:41

   19 Potomac Falls                         425              34  78  82  98 133 139 152         
        Top  5 Times: 1:44:08
        Average Time: 20:49

   20 Herndon                               428              59  69  72  93 135 179 213         
        Top  5 Times: 1:44:19
        Average Time: 20:51

   21 South County                          433               4  92  94 119 124 166 204         
        Top  5 Times: 1:43:33
        Average Time: 20:42

   22 John Handley                          441              37  75 106 110 113 123 144         
        Top  5 Times: 1:44:29
        Average Time: 20:53

   23 Northwest High School                 536              73  79  99 136 149 227 232         
        Top  5 Times: 1:46:16
        Average Time: 21:15

   24 Chantilly                             587              31  42 121 174 219 221             
        Top  5 Times: 1:49:10
        Average Time: 21:50

   25 Falls Church                          617              45  83 115 160 214 230             
        Top  5 Times: 1:49:14
        Average Time: 21:50

   26 South Lakes                           628               6 102 134 183 203                 
        Top  5 Times: 1:48:26
        Average Time: 21:41

   27 St. Albans School                     638              86 118 130 140 164 172 177         
        Top  5 Times: 1:48:09
        Average Time: 21:37

   28 George C. Marshall                    643              10 129 147 159 198 210 228         
        Top  5 Times: 1:48:17
        Average Time: 21:39

   29 St. John's College High School        694              95  96 156 171 176 226 233         
        Top  5 Times: 1:49:28
        Average Time: 21:53

   30 Dominion                              712              47  84 187 192 202 207 220         
        Top  5 Times: 1:51:37
        Average Time: 22:19

   31 Yorktown                              732              80 105 168 188 191 223 224         
        Top  5 Times: 1:51:15
        Average Time: 22:15

   32 The Heights                           773               3 167 182 209 212                 
        Top  5 Times: 1:52:30
        Average Time: 22:30

   33 Magruder High School                  805              50 138 186 215 216                 
        Top  5 Times: 1:54:37
        Average Time: 22:55

   34 Lake Braddock                         821             141 155 170 175 180 193 201         
        Top  5 Times: 1:51:48
        Average Time: 22:21

   35 Woodgrove                             878             112 154 184 211 217 222             
        Top  5 Times: 1:56:12
        Average Time: 23:14



Glory Days 2010 Frosh Girls
October 09, 2010

--------------------------------------------------------------------------------
Results By =PR= Events, Inc. 
--------------------------------------------------------------------------------

Overall Finish List - Girls

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   1634  Hannah Christen       Lake Braddock                             20:26  6:35/M        
    2      2   1648  Katie Roche           Lake Braddock                             20:58  6:46/M        
    3      3    916  Caitlyn Cobb          George C. Marshall                        21:02  6:47/M        
    4      4    156  Kenzie Fennell        Brentsville District                      21:40  6:59/M        
    5      5   1638  Anne Johnson          Lake Braddock                             21:55  7:04/M        
    6  (< 5)   2842  Christin Mayuga       Thomas Jefferson S&T                      21:58  7:05/M        
    7      6    921  Catheri Jarriel       George C. Marshall                        22:02  7:06/M        
    8  (< 5)   1881  Bailey Billings       Mount Vernon                              22:04  7:07/M        
    9      7    581  Sydney Shepherd       Dominion                                  22:15  7:11/M        
   10  (< 5)    675  Emily Grabauskas      Falls Church                              22:19  7:12/M        
   11      8   2449  Molly Clough          South Lakes                               22:23  7:13/M        
   12  (< 5)   3136  Madison Daley         West Potomac                              22:34  7:17/M        
   13  (< 5)    771  Alex Carney           Forest Park                               22:38  7:18/M        
   14      9    209  Caroline Alford       Briar Woods                               22:42  7:19/M        
   15     10   3194  Amanda Holt           Westfield                                 22:44  7:20/M        
   16     11    170  Maddie Robins         Brentsville District                      22:46  7:21/M        
   17     12   3191  Vanessa Hayes         Westfield                                 22:50  7:22/M        
   18  (< 5)   2036  Katie Bucaro          Paul VI Catholic                          22:53  7:23/M        
   19  (< 5)   1880  Kaylin Anderson       Mount Vernon                              22:54  7:23/M        
   20     13   1424  Hannah Henry          James Madison                             22:55  7:24/M        
   21     14   2095  Theresa Gibney        Potomac Falls                             22:57  7:24/M        
   22     15   1419  Amanda Gormsen        James Madison                             22:57  7:24/M        
   23     16   3339  Erin Mumma            Yorktown                                  23:02  7:26/M        
   24     17    570  Maggie Low            Dominion                                  23:05  7:27/M        
   25     18     51  Vanessa Shu           Bethesda-Chevy Chase High School          23:07  7:27/M        
   26     19   1808  Rachel Sonnenberg     Magruder High School                      23:12  7:29/M        
   27     20    166  Claire Passero        Brentsville District                      23:17  7:31/M        
   28  (< 5)   1929  Amalie El Fallah      Northwest High School                     23:25  7:33/M        
   29     21    575  Maddie O'Neill        Dominion                                  23:26  7:34/M        
   30     22    297  Amanda Chau           Broad Run                                 23:28  7:34/M        
   31  (< 5)   1403  Mary Margaret Olohan  Holy Family                               23:30  7:35/M        
   32     23   2453  Valentina Golac       South Lakes                               23:33  7:36/M        
   33     24   1108  Morgan Zeiss          Georgetown Visitation Preparatory S       23:34  7:36/M        
   34  (< 5)   3143  Katie Murray          West Potomac                              23:35  7:36/M        
   35     25   1651  Mallory Stahis        Lake Braddock                             23:37  7:37/M        
   36     26   1086  Katie Keating         Georgetown Visitation Preparatory S       23:39  7:38/M        
   37     27    228  Emily Guessford       Briar Woods                               23:44  7:39/M        
   38     28   1907  Sararose Gaines       National Cathedral                        23:46  7:40/M        
   39     29    553  Lindsay Cook          Dominion                                  23:47  7:40/M        
   40  (< 5)   1291  Madeline Dann         Heritage (Leesburg)                       23:48  7:41/M        
   41     30    213  Caitlyn Brown         Briar Woods                               23:50  7:41/M        
   42     31    544  Alex Austin           Dominion                                  23:52  7:42/M        
   43     32   1800  Hailey Hulquist       Magruder High School                      23:52  7:42/M        
   44     33    458  Sydney Strub          Chantilly                                 23:56  7:43/M        
   45     34    924  Victor Robinson       George C. Marshall                        24:00  7:45/M        
   46  (< 5)   1497  Megan Lin             James W. Robinson                         24:04  7:46/M        
   47  (< 5)    402  Erin Soderstrom       Centreville                               24:05  7:46/M        
   48  (< 5)   3134  Anjum Choudhury       West Potomac                              24:05  7:46/M        
   49     35     55  Summer Williams       Bethesda-Chevy Chase High School          24:14  7:49/M        
   50     36    176  Ashley Winslow        Brentsville District                      24:21  7:51/M        
   51  (< 5)    381  Leilani Boren         Centreville                               24:21  7:51/M        
   52  (< 5)   3086  Gracia Luoma-overstreeWashington-Lee                            24:26  7:53/M        
   53  (< 5)    383  Alexa Bueno           Centreville                               24:38  7:57/M        
   54     37   1701  Courtney Amos         Loudoun County                            24:39  7:57/M        
   55  (< 5)    404  Rachel Warwick        Centreville                               24:41  7:58/M        
   56     38    328  Alicia Thomas         Broad Run                                 24:45  7:59/M        
   57     39    249  Haley Vinsik          Briar Woods                               24:49  8:00/M        
   58     40   3291  Mina Rollins          Woodgrove                                 24:51  8:01/M        
   59     41   1632  Lizzie Callahan       Lake Braddock                             24:52  8:01/M        
   60     42    223  Jacquelynn Fritz      Briar Woods                               24:52  8:01/M        
   61  (< 5)   2390  Lindsay Klunder       South County                              24:53  8:02/M        
   62     43    460  Virginia Walsh        Chantilly                                 24:55  8:02/M        
   63     44   1732  Summer Thompson       Loudoun County                            24:57  8:03/M        
   64     45    914  Madison Brookes       George C. Marshall                        24:58  8:03/M        
   65     46   1798  Mara Erb              Magruder High School                      25:01  8:04/M        
   66  (< 5)   2852  Aparjita Sur          Thomas Jefferson S&T                      25:02  8:05/M        
   67     47   2287  Mary Arnold           Seton School                              25:06  8:06/M        
   68     48   1643  Kristen Monheim       Lake Braddock                             25:06  8:06/M        
   69     49    299  Rachel Clements       Broad Run                                 25:06  8:06/M        
   70  (< 5)   3142  Carolyn Murphy        West Potomac                              25:08  8:06/M        
   71     50     45  Laila Ismail          Bethesda-Chevy Chase High School          25:09  8:07/M        
   72  (< 5)   1341  Kendall Beltran       Herndon                                   25:09  8:07/M        
   73     51     35  Axelle Blaise         Bethesda-Chevy Chase High School          25:10  8:07/M        
   74     52    926  Jianna Torre          George C. Marshall                        25:12  8:08/M        
   75  (< 5)   2051  Olvia Swientisky      Paul VI Catholic                          25:12  8:08/M        
   76  (< 5)   1241  Abigail Bennsky       Hayfield                                  25:14  8:08/M        
   77  (< 5)   1302  Katie Lynch           Heritage (Leesburg)                       25:15  8:09/M        
   78     53   1655  Macy Trump            Lake Braddock                             25:16  8:09/M        
   79     54   1810  Florence Stephenson   Magruder High School                      25:17  8:09/M        
   80     55    455  Alexandra Sieder      Chantilly                                 25:19  8:10/M        
   81     56    155  Michaela Farris       Brentsville District                      25:19  8:10/M        
   82     57   2182  Jana Knezevic         Quince Orchard High School                25:20  8:10/M        
   83     58   1431  Ashley Sienicki       James Madison                             25:21  8:11/M        
   84     59   1910  Elinor Hanley         National Cathedral                        25:22  8:11/M        
   85  (< 5)   1884  Elizabeth Donnelly    Mount Vernon                              25:24  8:12/M        
   86     60     38  Mara Cohen            Bethesda-Chevy Chase High School          25:25  8:12/M        
   87     61   3282  Julie Demarco         Woodgrove                                 25:27  8:13/M        
   88  (> 7)   1649  Maggie Rudd           Lake Braddock                             25:32  8:14/M        
   89     62   1407  Kelly Ayers           James Madison                             25:36  8:15/M        
   90     63   3200  Kaitlin Neitz         Westfield                                 25:42  8:17/M        
   91  (> 7)   1630  Rachel Beck           Lake Braddock                             25:43  8:18/M        
   92     64   2452  Grace Gillen          South Lakes                               25:44  8:18/M        
   93     65   1090  Kelly Mahoney         Georgetown Visitation Preparatory S       25:45  8:18/M        
   94     66   1725  Jessica Potter        Loudoun County                            25:48  8:19/M        
   95     67   1429  Madison Renshaw       James Madison                             25:50  8:20/M        
   96     68   3290  Kate Parker           Woodgrove                                 25:50  8:20/M        
   97     69    307  Christina Hunter      Broad Run                                 25:51  8:20/M        
   98  (< 5)   1512  Olivia Spage          James W. Robinson                         25:54  8:21/M        
   99     70    232  Carrie Keevey         Briar Woods                               25:59  8:23/M        
  100  (< 5)   1944  Jordan Sheppard       Northwest High School                     26:01  8:24/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  101  (< 5)   2965  Meaghan Smith         Tuscarora High School                     26:02  8:24/M        
  102     71   1425  Katie Kerrigan        James Madison                             26:05  8:25/M        
  103     72    918  Greer Gabor           George C. Marshall                        26:06  8:25/M        
  104  (< 5)   1930  Irene Fletemeyer      Northwest High School                     26:08  8:26/M        
  105     73   3190  Brigid Hamilton       Westfield                                 26:12  8:27/M        
  106  (< 5)   2718  Andreina Orozco       Stonewall Jackson (Manassas)              26:12  8:27/M        
  107     74    167  Kristin Passero       Brentsville District                      26:13  8:27/M        
  108  (< 5)   2400  Kelsey Rogers         South County                              26:17  8:29/M        
  109     75    239  Bethany Mosher        Briar Woods                               26:18  8:29/M        
  110     76    157  Megan Ferguson        Brentsville District                      26:24  8:31/M        
  111     77   2191  Jayne Ritter          Quince Orchard High School                26:25  8:31/M        
  112     78   1067  Claire Butler         Georgetown Visitation Preparatory S       26:31  8:33/M        
  113     79   1900  Lily Bou              National Cathedral                        26:38  8:35/M        
  114     80   2288  Josephine Aveni       Seton School                              26:42  8:37/M        
  115  (< 5)   2053  Shantel Vogel         Paul VI Catholic                          26:47  8:38/M        
  116     81   2293  Fiona Seoh            Seton School                              26:47  8:38/M        
  117  (< 5)     95  Jane Husk             Bishop O\'Connell                         26:48  8:39/M        
  118     82   2107  Lauren Martin         Potomac Falls                             26:51  8:40/M        
  119     83   2190  Samantha Piotrowski   Quince Orchard High School                26:57  8:42/M        
  120  (< 5)   3100  Belinda Vu            Washington-Lee                            26:59  8:42/M        
  121  (> 7)    218  Brianna Dowd          Briar Woods                               27:00  8:43/M        
  122     84   1106  Caitlin Wharton       Georgetown Visitation Preparatory S       27:02  8:43/M        
  123     85   3292  Lauren Sargent        Woodgrove                                 27:04  8:44/M        
  124  (< 5)   3016  Cynthia Yoon          W.T. Woodson                              27:09  8:45/M        
  125     86   3199  Tatiana Metzner       Westfield                                 27:10  8:46/M        
  126  (< 5)    106  Anne Maria Stella     Bishop O\'Connell                         27:11  8:46/M        
  127     87    316  Heather Moran         Broad Run                                 27:11  8:46/M        
  128  (< 5)   3011  Hannah Pham           W.T. Woodson                              27:13  8:47/M        
  129     88    441  Ciana Deveau          Chantilly                                 27:15  8:47/M        
  130     89   1075  Katie English         Georgetown Visitation Preparatory S       27:17  8:48/M        
  131     90    326  Maria Smaltz          Broad Run                                 27:22  8:50/M        
  132  (< 5)   3055  Eva Davis             Wakefield High School                     27:26  8:51/M        
  133     91   1064  Ava Baker             Georgetown Visitation Preparatory S       27:26  8:51/M        
  134  (> 7)   1070  Joyce Connelly        Georgetown Visitation Preparatory S       27:27  8:51/M        
  135  (< 5)    507  Rachel Dors           Clarke County                             27:37  8:55/M        
  136  (< 5)   2854  Karen Xia             Thomas Jefferson S&T                      27:40  8:55/M        
  137     92   2289  Bernadette Ellis      Seton School                              27:41  8:56/M        
  138  (> 7)    173  Caitlin Steen         Brentsville District                      27:46  8:57/M        
  139     93   2464  Ally Pulgarin-olave   South Lakes                               27:49  8:58/M        
  140     94   3205  Amanda Payton         Westfield                                 27:51  8:59/M        
  141     95   3178  Ashleigh Bielen       Westfield                                 27:52  8:59/M        
  142  (> 7)   1072  Chloe Cullen          Georgetown Visitation Preparatory S       27:58  9:01/M        
  143  (< 5)   3012  Robyn Smith           W.T. Woodson                              27:58  9:01/M        
  144     96   1912  Charlotte Jeppsen     National Cathedral                        27:59  9:02/M        
  145  (< 5)   1507  Camille Sides         James W. Robinson                         28:01  9:02/M        
  146  (> 7)   1101  Erin Sharkey          Georgetown Visitation Preparatory S       28:02  9:03/M        
  147     97    311  Katherine Melhuish    Broad Run                                 28:03  9:03/M        
  148     98   3348  Sophia Sither         Yorktown                                  28:04  9:03/M        
  149  (< 5)   1249  Kirsten Hodge         Hayfield                                  28:05  9:04/M        
  150  (< 5)   1931  Katrina Gramzinski    Northwest High School                     28:07  9:04/M        
  151  (< 5)   2382  Michelle Brown        South County                              28:12  9:06/M        
  152     99   2084  Jessica Boaman        Potomac Falls                             28:28  9:11/M        
  153  (< 5)    503  Hayley Botts          Clarke County                             28:38  9:14/M        
  154  (< 5)   2041  Jackie Johnson        Paul VI Catholic                          28:42  9:15/M        
  155  (> 7)   1066  Megan Burke           Georgetown Visitation Preparatory S       28:49  9:18/M        
  156  (> 7)    208  Dana Alcantara        Briar Woods                               28:51  9:18/M        
  157    100   2114  Emily Printz          Potomac Falls                             28:54  9:19/M        
  158    101   2180  Catherine Keenan      Quince Orchard High School                29:10  9:25/M        
  159    102   2450  Briana Davis          South Lakes                               29:10  9:25/M        
  160    103   3289  Robyn Michal          Woodgrove                                 29:17  9:27/M        
  161    104   1409  Kate Baule            James Madison                             29:18  9:27/M        
  162    105   1719  Sara Mease            Loudoun County                            29:19  9:27/M        
  163    106   2292  Nora Mulhern          Seton School                              29:21  9:28/M        
  164  (> 7)   3213  Hannah Smith          Westfield                                 29:24  9:29/M        
  165  (< 5)   1492  Camille Helmick       James W. Robinson                         29:26  9:30/M        
  166    107   2291  Myers Jeannie         Seton School                              29:27  9:30/M        
  167    108   1801  Aneicia Juarez        Magruder High School                      29:29  9:31/M        
  168    109   1735  Katie Walker          Loudoun County                            29:46  9:36/M        
  169  (< 5)   1405  Mary Storey           Holy Family                               29:52  9:38/M        
  170  (< 5)   2839  Linda Lay             Thomas Jefferson S&T                      29:53  9:38/M        
  171  (< 5)   3056  Carlyn Greenfield     Wakefield High School                     29:55  9:39/M        
  172    110   2188  Maria-emilia Newlands Quince Orchard High School                29:59  9:40/M        
  173    111   2083  Uyanga Batsukh        Potomac Falls                             30:02  9:41/M        
  174  (< 5)   1260  Simone Walker         Hayfield                                  30:13  9:45/M        
  175    112   2102  Bianca Kazmi          Potomac Falls                             30:15  9:45/M        
  176  (< 5)    656  Charlotte Kerstens    Edmund Burke School                       30:18  9:46/M        
  177    113   2181  Haley Kirby           Quince Orchard High School                30:28  9:50/M        
  178    114   3318  Caroline Addison      Yorktown                                  30:37  9:53/M        
  179    115   3334  Darshi Longmire       Yorktown                                  30:37  9:53/M        
  180  (> 7)    231  Shelby Horner         Briar Woods                               30:38  9:53/M        
  181  (> 7)    217  Madison Dengler       Briar Woods                               30:49  9:56/M        
  182    116   2290  Julie Irving          Seton School                              30:57  9:59/M        
  183  (> 7)    229  Natalie Harding       Briar Woods                               31:06 10:02/M        
  184    117   3340  Lauren Nelson         Yorktown                                  31:21 10:07/M        
  185  (< 5)   2968  Jessica Thoppil       Tuscarora High School                     31:24 10:08/M        
  186    118    443  Camila Gelabert       Chantilly                                 31:53 10:17/M        
  187  (< 5)   2967  Deja Thomas           Tuscarora High School                     32:00 10:19/M        
  188  (> 7)   1100  Erin Scanlon          Georgetown Visitation Preparatory S       32:00 10:19/M        
  189    119   1914  Caroline Lempres      National Cathedral                        32:00 10:19/M        
  190    120   3342  Amanda O'Keeffe       Yorktown                                  32:16 10:25/M        
  191    121   3332  Alexandra Jenkins     Yorktown                                  32:16 10:25/M        
  192    122   2187  Roopa Mistry          Quince Orchard High School                32:25 10:27/M        
  193    123   2117  Hayley Savino         Potomac Falls                             32:51 10:36/M        
  194  (< 5)    516  Rachel Trayer         Clarke County                             33:02 10:39/M        
  195  (> 7)   2090  Robin Duke            Potomac Falls                             33:07 10:41/M        
  196  (> 7)   1105  Erin Wall             Georgetown Visitation Preparatory S       33:13 10:43/M        

Team Summary Report - Girls

                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Lake Braddock                          74               1   2   5  25  41  48  53         
        Top  5 Times: 1:51:50
        Average Time: 22:22

    2 Dominion                              105               7  17  21  29  31                 
        Top  5 Times: 1:56:27
        Average Time: 23:17

    3 Brentsville District                  127               4  11  20  36  56  74  76         
        Top  5 Times: 1:57:24
        Average Time: 23:28

    4 George C. Marshall                    140               3   6  34  45  52  72             
        Top  5 Times: 1:57:16
        Average Time: 23:27

    5 Briar Woods                           147               9  27  30  39  42  70  75         
        Top  5 Times: 1:59:59
        Average Time: 23:59

    6 Bethesda-Chevy Chase High School      214              18  35  50  51  60                 
        Top  5 Times: 2:03:07
        Average Time: 24:37

    7 James Madison                         215              13  15  58  62  67  71 104         
        Top  5 Times: 2:02:41
        Average Time: 24:32

    8 Westfield                             244              10  12  63  73  86  94  95         
        Top  5 Times: 2:04:40
        Average Time: 24:56

    9 Magruder High School                  259              19  32  46  54 108                 
        Top  5 Times: 2:06:54
        Average Time: 25:22

   10 Broad Run                             265              22  38  49  69  87  90  97         
        Top  5 Times: 2:06:23
        Average Time: 25:16

   11 Georgetown Visitation Preparatory S   277              24  26  65  78  84  89  91         
        Top  5 Times: 2:06:33
        Average Time: 25:18

   12 South Lakes                           290               8  23  64  93 102                 
        Top  5 Times: 2:08:42
        Average Time: 25:44

   13 Chantilly                             337              33  43  55  88 118                 
        Top  5 Times: 2:13:21
        Average Time: 26:40

   14 Woodgrove                             357              40  61  68  85 103                 
        Top  5 Times: 2:12:30
        Average Time: 26:30

   15 Loudoun County                        361              37  44  66 105 109                 
        Top  5 Times: 2:14:31
        Average Time: 26:54

   16 National Cathedral                    381              28  59  79  96 119                 
        Top  5 Times: 2:15:47
        Average Time: 27:09

   17 Seton School                          406              47  80  81  92 106 107 116         
        Top  5 Times: 2:15:40
        Average Time: 27:08

   17 Potomac Falls                         406              14  82  99 100 111 112 123         
        Top  5 Times: 2:17:16
        Average Time: 27:27

   19 Quince Orchard High School            428              57  77  83 101 110 113 122         
        Top  5 Times: 2:17:54
        Average Time: 27:34

   20 Yorktown                              460              16  98 114 115 117 120 121         
        Top  5 Times: 2:23:44
        Average Time: 28:44



Glory Days 2010 JV Boys I
October 09, 2010

--------------------------------------------------------------------------------
Results By =PR= Events, Inc. 
--------------------------------------------------------------------------------

Overall Finish List - Boys

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   3149  Crispin Bernier       West Potomac                              17:52  5:46/M        
    2      2   2913  Thomas Tapen          Thomas Jefferson S&T                      17:53  5:46/M        
    3      3   2876  Gordon Hart           Thomas Jefferson S&T                      17:58  5:48/M        
    4      4   2865  Zach Brunt            Thomas Jefferson S&T                      18:00  5:48/M        
    5      5   2874  Nichola Haliday       Thomas Jefferson S&T                      18:02  5:49/M        
    6      6   3169  Patrick Murphy        West Potomac                              18:07  5:51/M        
    7      7   1892  Adel Lah Lou          Mount Vernon                              18:12  5:52/M        
    8      8   2910  Elliot Simon          Thomas Jefferson S&T                      18:16  5:54/M        
    9      9   3159  Aman Habte            West Potomac                              18:19  5:55/M        
   10     10    613  Aidan O'hara          Dominion                                  18:20  5:55/M        
   11     11   2888  Dylan Keightley       Thomas Jefferson S&T                      18:23  5:56/M        
   12     12   2872  Sam Girvin            Thomas Jefferson S&T                      18:23  5:56/M        
   13     13    189  Nate Johnson          Brentsville District                      18:24  5:56/M        
   14     14   3158  John Dearborn         West Potomac                              18:27  5:57/M        
   15     15   2487  Harrison Drier        South Lakes                               18:29  5:58/M        
   16     16    598  Austin Garrett        Dominion                                  18:31  5:58/M        
   17     17   3154  Ethan Chaney          West Potomac                              18:32  5:59/M        
   18     18   1887  Raymond Chaing        Mount Vernon                              18:34  5:59/M        
   19  (> 7)   2918  Steve Weischedel      Thomas Jefferson S&T                      18:36  6:00/M        
   20     19    180  Mitch Catron          Brentsville District                      18:39  6:01/M        
   21  (> 7)   2877  Thomas Hay            Thomas Jefferson S&T                      18:40  6:01/M        
   22     20    186  Steven Filler         Brentsville District                      18:41  6:02/M        
   23     21    795  Aaron Foresster       Forest Park                               18:43  6:02/M        
   24     22   1888  Tony De-la-garza      Mount Vernon                              18:43  6:02/M        
   25     23   2499  Sasha Light           South Lakes                               18:45  6:03/M        
   26     24   2557  Alec Frydman          St. Albans School                         18:46  6:03/M        
   27  (> 7)   2907  Cole Rosenberg        Thomas Jefferson S&T                      18:47  6:04/M        
   28  (> 7)   2891  Michael Kim           Thomas Jefferson S&T                      18:49  6:04/M        
   29     25    801  Joshua Hawkins        Forest Park                               18:49  6:04/M        
   30  (> 7)   2878  Nick Hayes            Thomas Jefferson S&T                      18:51  6:05/M        
   31     26   1050  Anant Kesavan         Georgetown Day School                     18:54  6:06/M        
   32     27   2590  James Mellody         St. Albans School                         18:55  6:06/M        
   33     28   1559  David Rosales         James W. Robinson                         18:57  6:07/M        
   34     29    193  Ben Lemons            Brentsville District                      18:59  6:07/M        
   35     30   3361  Ryan Carroll          Yorktown                                  18:59  6:07/M        
   36  (> 7)   2863  Kyler Blodgett        Thomas Jefferson S&T                      19:00  6:08/M        
   37  (> 7)   2892  Stephen Kool          Thomas Jefferson S&T                      19:00  6:08/M        
   38     31   2609  Iason Togias          St. Albans School                         19:02  6:08/M        
   39     32    199  Griffin Peters        Brentsville District                      19:02  6:08/M        
   40     33   1057  Lynn Reed             Georgetown Day School                     19:04  6:09/M        
   41     34   3162  Chris Hollingsworth   West Potomac                              19:07  6:10/M        
   42     35    792  Christopher Brymer    Forest Park                               19:08  6:10/M        
   43     36    585  Josh Armstrong        Dominion                                  19:09  6:11/M        
   44  (> 7)   2861  Matt Baron            Thomas Jefferson S&T                      19:09  6:11/M        
   45     37   1328  Chris Peters          Heritage (Leesburg)                       19:10  6:11/M        
   46     38   1334  Tyler Smith           Heritage (Leesburg)                       19:11  6:11/M        
   47     39   2488  Jacob Grundahl        South Lakes                               19:13  6:12/M        
   48     40   1317  David Faulke          Heritage (Leesburg)                       19:14  6:12/M        
   49     41   2470  Matthew Allen         South Lakes                               19:14  6:12/M        
   50     42   2551  Alec Downie           St. Albans School                         19:14  6:12/M        
   51     43   1333  Ryan Smith            Heritage (Leesburg)                       19:17  6:13/M        
   52     44    627  Ian VanBuren          Dominion                                  19:17  6:13/M        
   53     45   2501  Matt Mason            South Lakes                               19:18  6:14/M        
   54     46   1126  Tom Fergus            Gonzaga College High School               19:20  6:14/M        
   55     47   2793  John Campbell         Thomas Edison                             19:20  6:14/M        
   56     48   2542  Austin Campbell       St. Albans School                         19:20  6:14/M        
   57     49   2593  Kieran Pasco          St. Albans School                         19:21  6:15/M        
   58     50    814  Ryan Ray              Forest Park                               19:21  6:15/M        
   59     51   2020  Giusepp Rebaudengo    Our Lady of Good Counsel                  19:22  6:15/M        
   60     52   2587  Grant Mcclure         St. Albans School                         19:22  6:15/M        
   61  (> 7)   2525  Philip Abboud         St. Albans School                         19:23  6:15/M        
   62  (> 7)   2554  Andrew Duffy          St. Albans School                         19:24  6:15/M        
   63     53    597  Andre Garcia          Dominion                                  19:25  6:16/M        
   64     54   1156  Jp Raynal             Gonzaga College High School               19:25  6:16/M        
   65     55   2475  Justin Bull           South Lakes                               19:25  6:16/M        
   66     56   3353  Erik Anastos          Yorktown                                  19:28  6:17/M        
   67  (> 7)   2589  Jess Mckillop         St. Albans School                         19:28  6:17/M        
   68     57   1040  Billy Cox             Georgetown Day School                     19:29  6:17/M        
   69     58    586  Kevin Barnhart        Dominion                                  19:29  6:17/M        
   70  (> 7)   2573  Alexander Jalota      St. Albans School                         19:30  6:17/M        
   71     59   1044  Adam Frank            Georgetown Day School                     19:31  6:18/M        
   72     60    807  Ryan Moore            Forest Park                               19:32  6:18/M        
   73     61   2517  Justin Strait         South Lakes                               19:32  6:18/M        
   74     62   1155  Charlie Quinlan       Gonzaga College High School               19:32  6:18/M        
   75     63   3165  Krishna Korupolu      West Potomac                              19:34  6:19/M        
   76     64    942  James Lex             George C. Marshall                        19:34  6:19/M        
   77     65   2650  Scott Kelly           St. John's College High School            19:34  6:19/M        
   78  (> 7)   2895  Sebastian Lerner      Thomas Jefferson S&T                      19:35  6:19/M        
   79     66    196  Tim Nordan            Brentsville District                      19:35  6:19/M        
   80     67   1886  Kieran Bourgeois      Mount Vernon                              19:35  6:19/M        
   81     68   1335  Caleb Straod          Heritage (Leesburg)                       19:36  6:19/M        
   82     69    203  Nolan Uribe           Brentsville District                      19:37  6:20/M        
   83  (> 7)   2870  Ned Danyliw           Thomas Jefferson S&T                      19:39  6:20/M        
   84  (> 7)   2479  Jeff Church           South Lakes                               19:39  6:20/M        
   85  (> 7)   2497  Alex Leggett          South Lakes                               19:45  6:22/M        
   86     70   1373  Ian Frazer            Herndon                                   19:45  6:22/M        
   87     71    791  Drew Brandt           Forest Park                               19:45  6:22/M        
   88  (> 7)   2574  Chris Jay             St. Albans School                         19:46  6:23/M        
   89     72   3391  James Walsh           Yorktown                                  19:49  6:24/M        
   90  (> 7)    192  Storm Kohrt           Brentsville District                      19:49  6:24/M        
   91     73   3377  Peter Morris          Yorktown                                  19:50  6:24/M        
   92  (> 7)    177  Kevin Amaya           Brentsville District                      19:50  6:24/M        
   93     74   1338  Tommy Vanto           Heritage (Leesburg)                       19:51  6:24/M        
   94     75    670  Justin Taft-morales   Edmund Burke School                       19:51  6:24/M        
   95  (> 7)   3150  James Bigler          West Potomac                              19:52  6:25/M        
   96     76   1274  Alexi McHugh          Hayfield                                  19:53  6:25/M        
   97     77   2029  Anthony Watkins       Our Lady of Good Counsel                  19:54  6:25/M        
   98     78   2814  Caelan Pennie         Thomas Edison                             19:55  6:25/M        
   99     79    668  Philip Sandstrom      Edmund Burke School                       19:58  6:26/M        
  100  (> 7)   2875  Connor Hann           Thomas Jefferson S&T                      19:59  6:27/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  101  (> 7)   2560  Jamie Gerber          St. Albans School                         19:59  6:27/M        
  102  (> 7)   2904  Peter Price           Thomas Jefferson S&T                      19:59  6:27/M        
  103  (> 7)   2866  Matthew Callahan      Thomas Jefferson S&T                      20:00  6:27/M        
  104     80   1528  Ryan Brady            James W. Robinson                         20:00  6:27/M        
  105  (> 7)   2532  Taylor Barker         St. Albans School                         20:01  6:27/M        
  106     81   3382  Zachary Pollock       Yorktown                                  20:02  6:28/M        
  107  (> 7)   2898  John Lykins           Thomas Jefferson S&T                      20:05  6:29/M        
  108  (> 7)   2521  Aaron Urban           South Lakes                               20:06  6:29/M        
  109     82   1537  Michael Dulan         James W. Robinson                         20:06  6:29/M        
  110     83   1154  Thomas Pullano        Gonzaga College High School               20:06  6:29/M        
  111  (> 7)   2594  James Patton          St. Albans School                         20:07  6:29/M        
  112     84   2030  Justin Wilhelm        Our Lady of Good Counsel                  20:08  6:30/M        
  113  (> 7)    181  Mason Clark           Brentsville District                      20:08  6:30/M        
  114     85   1276  Rodrigo Montano       Hayfield                                  20:09  6:30/M        
  115  (> 7)   3168  Michael Lewis         West Potomac                              20:10  6:30/M        
  116     86   1536  Sean Cummins          James W. Robinson                         20:11  6:31/M        
  117     87   1166  Alex Seton            Gonzaga College High School               20:15  6:32/M        
  118  (> 7)   2581  Sam Kleinman          St. Albans School                         20:17  6:33/M        
  119     88   2798  Jacob Ferree          Thomas Edison                             20:17  6:33/M        
  120  (> 7)   2857  Daniel Anderson       Thomas Jefferson S&T                      20:17  6:33/M        
  121     89    602  Nate Hirshman         Dominion                                  20:17  6:33/M        
  122  (> 7)    188  Bruce Gilbert         Brentsville District                      20:17  6:33/M        
  123  (> 7)   2585  Bogdan Loukanov       St. Albans School                         20:18  6:33/M        
  124     90    956  James Werking         George C. Marshall                        20:20  6:34/M        
  125     91    815  Zach Shumacer         Forest Park                               20:20  6:34/M        
  126     92   2028  Brendan Warner        Our Lady of Good Counsel                  20:20  6:34/M        
  127     93   1545  Kevin Izadpanah       James W. Robinson                         20:21  6:34/M        
  128  (> 7)    629  Sasha Varzari         Dominion                                  20:22  6:34/M        
  129     94   1284  Casey White           Hayfield                                  20:23  6:35/M        
  130  (> 7)   2868  Alex Chen             Thomas Jefferson S&T                      20:24  6:35/M        
  131  (> 7)   2880  Kevin Huo             Thomas Jefferson S&T                      20:25  6:35/M        
  132  (> 7)   2578  Tommy Kiernan         St. Albans School                         20:26  6:35/M        
  133     95   1390  Ben Salvail           Herndon                                   20:27  6:36/M        
  134     96   1895  Michael O'sullivan    Mount Vernon                              20:28  6:36/M        
  135     97   1553  Brett Montague        James W. Robinson                         20:30  6:37/M        
  136  (< 5)   1406  Tommy Olohan          Holy Family                               20:30  6:37/M        
  137  (> 7)   3175  Austin Walzl          West Potomac                              20:30  6:37/M        
  138  (> 7)   2490  Stephen Gurley        South Lakes                               20:31  6:37/M        
  139     98   1170  Thomas Walsh          Gonzaga College High School               20:32  6:37/M        
  140     99   1134  Patrick Hisle         Gonzaga College High School               20:36  6:39/M        
  141  (> 7)    197  Alex Orellana         Brentsville District                      20:37  6:39/M        
  142  (> 7)    790  Austin Barlow         Forest Park                               20:37  6:39/M        
  143  (> 7)   2890  Justin Kim            Thomas Jefferson S&T                      20:37  6:39/M        
  144  (> 7)   2588  Duncan McGillivary    St. Albans School                         20:37  6:39/M        
  145  (> 7)   2572  Thomas Hopson         St. Albans School                         20:38  6:39/M        
  146    100   1278  Bruno Ortega-Toledo   Hayfield                                  20:38  6:39/M        
  147    101   1611  Hamilton Merrill      John Handley                              20:39  6:40/M        
  148  (> 7)   1118  Joey Connor           Gonzaga College High School               20:39  6:40/M        
  149    102   2660  Rashaad Ruddock       St. John's College High School            20:39  6:40/M        
  150    103   2023  Mike Russell          Our Lady of Good Counsel                  20:40  6:40/M        
  151    104   1325  Maurizio Lorenzetti   Heritage (Leesburg)                       20:42  6:41/M        
  152    105   2658  Chris Roman           St. John's College High School            20:43  6:41/M        
  153    106   1364  Steven Archambeault   Herndon                                   20:43  6:41/M        
  154    107   1569  John Turner           James W. Robinson                         20:43  6:41/M        
  155  (> 7)   2494  Srikar Kuppa          South Lakes                               20:44  6:41/M        
  156  (> 7)   2611  Sean Wareham          St. Albans School                         20:44  6:41/M        
  157    108    950  Sean Ryan             George C. Marshall                        20:45  6:42/M        
  158  (> 7)   1149  Will Morris           Gonzaga College High School               20:46  6:42/M        
  159    109   1368  Jim Butler            Herndon                                   20:47  6:42/M        
  160  (> 7)   2602  Will Stabler          St. Albans School                         20:47  6:42/M        
  161  (> 7)   2873  James Graham          Thomas Jefferson S&T                      20:47  6:42/M        
  162  (> 7)   2472  Ian Angara            South Lakes                               20:47  6:42/M        
  163  (> 7)   3156  Josh Crow             West Potomac                              20:48  6:43/M        
  164    110   2410  Vincent Delaurentis   South County                              20:51  6:44/M        
  165  (> 7)    190  Aaron Keller          Brentsville District                      20:51  6:44/M        
  166    111   2419  Ethan Howard          South County                              20:53  6:44/M        
  167  (> 7)   1540  Jonathan Grantham     James W. Robinson                         20:53  6:44/M        
  168    112   1619  Braxton Terry         John Handley                              20:54  6:45/M        
  169  (> 7)   1566  Chad Susanke          James W. Robinson                         20:57  6:45/M        
  170    113   2644  Ken Foo               St. John's College High School            20:58  6:46/M        
  171    114   1047  Patrick Hall          Georgetown Day School                     21:00  6:46/M        
  172    115   3396  Brett Yepez-O'boyle   Yorktown                                  21:00  6:46/M        
  173    116   3355  Adrian Blust          Yorktown                                  21:00  6:46/M        
  174  (> 7)    200  Taylor Ruckle         Brentsville District                      21:02  6:47/M        
  175  (> 7)   1145  Matt Mcquillen        Gonzaga College High School               21:02  6:47/M        
  176  (> 7)   2529  Philip Bader          St. Albans School                         21:04  6:48/M        
  177  (> 7)   2869  Andy Crump            Thomas Jefferson S&T                      21:04  6:48/M        
  178  (> 7)   2919  Derek Wu              Thomas Jefferson S&T                      21:05  6:48/M        
  179    117   2427  Dylan Kolb            South County                              21:05  6:48/M        
  180  (> 7)   2522  Walker Vaughn         South Lakes                               21:06  6:48/M        
  181    118   1056  David Mould           Georgetown Day School                     21:07  6:49/M        
  182    119   1374  Brian Fuentes         Herndon                                   21:08  6:49/M        
  183    120   2298  Michael Collins       Seton School                              21:08  6:49/M        
  184  (> 7)   2571  Landon Henderson      St. Albans School                         21:08  6:49/M        
  185  (> 7)   2493  Reed Kordella         South Lakes                               21:10  6:50/M        
  186  (> 7)   2469  Kelly Aghayere        South Lakes                               21:11  6:50/M        
  187  (> 7)   2577  Martin Kellog         St. Albans School                         21:15  6:51/M        
  188    121   2666  Gonzalo Sifuentes     St. John's College High School            21:17  6:52/M        
  189    122   1889  Ben Deneault          Mount Vernon                              21:18  6:52/M        
  190  (> 7)   1167  Matt Skibinski        Gonzaga College High School               21:18  6:52/M        
  191    123   3300  Robert Kramer         Woodgrove                                 21:20  6:53/M        
  192  (> 7)   1141  Sean Kerrigan         Gonzaga College High School               21:20  6:53/M        
  193  (> 7)   2601  Reed Srere            St. Albans School                         21:20  6:53/M        
  194    124   1265  Christopher Fernandez Hayfield                                  21:21  6:53/M        
  195  (> 7)   1330  Kevin Pinto           Heritage (Leesburg)                       21:24  6:54/M        
  196    125   1598  Chris Brown           John Handley                              21:26  6:55/M        
  197  (> 7)   2549  Joe Dobbins           St. Albans School                         21:26  6:55/M        
  198  (> 7)   2531  Hank Balaban          St. Albans School                         21:29  6:56/M        
  199    126   3293  Alex Charlton         Woodgrove                                 21:29  6:56/M        
  200    127   1372  Brian Fortna          Herndon                                   21:29  6:56/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  201  (> 7)   1158  Michael Reese         Gonzaga College High School               21:30  6:56/M        
  202    128   1594  Anthony Andriola      John Handley                              21:30  6:56/M        
  203  (> 7)   2500  Mark Macaluso         South Lakes                               21:30  6:56/M        
  204  (> 7)   1327  Dom Parrella          Heritage (Leesburg)                       21:31  6:56/M        
  205  (> 7)   2547  Desmond Dahlberg      St. Albans School                         21:31  6:56/M        
  206    129   1048  Phillip Hsu           Georgetown Day School                     21:32  6:57/M        
  207  (> 7)   1131  John Gonzales         Gonzaga College High School               21:33  6:57/M        
  208    130   2314  Paul Ward             Seton School                              21:33  6:57/M        
  209    131    666  Josh Kohm             Edmund Burke School                       21:34  6:57/M        
  210  (> 7)   2507  Peter Moran           South Lakes                               21:34  6:57/M        
  211    132    725  Reuben Forman         Field School                              21:35  6:58/M        
  212  (> 7)   3155  Zachary Crews         West Potomac                              21:35  6:58/M        
  213    133    957  Robert Williams       George C. Marshall                        21:36  6:58/M        
  214    134    937  Noah Follin           George C. Marshall                        21:36  6:58/M        
  215    135   2764  David Krohn           The Heights                               21:36  6:58/M        
  216  (> 7)   2883  Arlan Jaska           Thomas Jefferson S&T                      21:36  6:58/M        
  217    136   2789  Nick Brown            Thomas Edison                             21:37  6:58/M        
  218  (> 7)   3388  Alec Tausch           Yorktown                                  21:37  6:58/M        
  219  (> 7)   1539  Thomas Friestad       James W. Robinson                         21:38  6:59/M        
  220    137   3307  Chris Miller          Woodgrove                                 21:39  6:59/M        
  221    138   2755  Andrew Brubaker       The Heights                               21:39  6:59/M        
  222  (> 7)   1530  Tom Burke             James W. Robinson                         21:40  6:59/M        
  223  (> 7)   2885  Sean Kane             Thomas Jefferson S&T                      21:41  7:00/M        
  224  (> 7)    591  Michael Donnelly      Dominion                                  21:41  7:00/M        
  225  (> 7)   2478  Tyler Choe            South Lakes                               21:42  7:00/M        
  226  (> 7)    183  Dillon Creswell       Brentsville District                      21:46  7:01/M        
  227  (> 7)   2603  Will Stockton         St. Albans School                         21:48  7:02/M        
  228  (> 7)   3390  Kevin Vikander        Yorktown                                  21:50  7:03/M        
  229  (> 7)   1318  Kareem Fawzi          Heritage (Leesburg)                       21:50  7:03/M        
  230  (> 7)   1316  Michael Czerwinski    Heritage (Leesburg)                       21:50  7:03/M        
  231  (> 7)   3389  Benjamin Travers      Yorktown                                  21:52  7:03/M        
  232  (> 7)    622  Chris Sandoval        Dominion                                  21:53  7:04/M        
  233  (> 7)   1162  Dan Russell           Gonzaga College High School               21:55  7:04/M        
  234  (> 7)   1112  Hal Baker             Gonzaga College High School               21:56  7:05/M        
  235  (> 7)   2491  Chris Jennings        South Lakes                               21:56  7:05/M        
  236    139   3303  Justin Longosky       Woodgrove                                 21:57  7:05/M        
  237  (> 7)   1557  Soshiant Raeesiam     James W. Robinson                         21:59  7:05/M        
  238  (< 5)    684  Brandon Charters      Falls Church                              21:59  7:05/M        
  239  (> 7)   2582  Fred La Violette      St. Albans School                         22:00  7:06/M        
  240  (< 5)    707  Calogero Ramirez      Falls Church                              22:01  7:06/M        
  241  (> 7)    614  Mitchell Parry        Dominion                                  22:02  7:06/M        
  242  (> 7)   1037  Will Cafritz          Georgetown Day School                     22:03  7:07/M        
  243  (> 7)    625  Andrew Strong         Dominion                                  22:03  7:07/M        
  244    140   1898  Mark Vocal            Mount Vernon                              22:03  7:07/M        
  245  (> 7)   3374  Andrew Kopca          Yorktown                                  22:03  7:07/M        
  246  (> 7)   2476  Sam Campbell          South Lakes                               22:04  7:07/M        
  247    141   2415  Ray Gorski            South County                              22:04  7:07/M        
  248  (> 7)    593  Eric Dotterer         Dominion                                  22:04  7:07/M        
  249  (> 7)    623  Jacob Savos           Dominion                                  22:05  7:07/M        
  250    142    958  Nicholas Zirkle       George C. Marshall                        22:05  7:07/M        
  251  (> 7)   1527  Ansel Borhauer        James W. Robinson                         22:06  7:08/M        
  252  (> 7)   1128  Adam Gauthier         Gonzaga College High School               22:06  7:08/M        
  253    143   1395  Dante Walker          Herndon                                   22:06  7:08/M        
  254  (> 7)   2568  John Hassett          St. Albans School                         22:07  7:08/M        
  255    144   2302  Kevin Ellis           Seton School                              22:09  7:09/M        
  256  (> 7)   1054  Jack McIsaac          Georgetown Day School                     22:09  7:09/M        
  257  (> 7)   2566  Josh Harmon           St. Albans School                         22:10  7:09/M        
  258  (> 7)    796  Aaron Fotheringham    Forest Park                               22:10  7:09/M        
  259    145   2446  Ahmet Yildirim        South County                              22:10  7:09/M        
  260    146   2424  Alex Julian           South County                              22:10  7:09/M        
  261  (> 7)   2598  Brandon Richardson    St. Albans School                         22:11  7:09/M        
  262    147   2664  Tommy Shedlick        St. John's College High School            22:12  7:10/M        
  263  (> 7)    632  Alessandro Zotta      Dominion                                  22:13  7:10/M        
  264  (> 7)   1322  Zander Holcomb        Heritage (Leesburg)                       22:14  7:10/M        
  265    148   2653  Drew May              St. John's College High School            22:15  7:11/M        
  266  (> 7)   1541  Chris Hall            James W. Robinson                         22:15  7:11/M        
  267  (< 5)   1223  Alex Howard           Grand Island                              22:16  7:11/M        
  268  (> 7)   1562  Colin Schumpp         James W. Robinson                         22:17  7:11/M        
  269  (> 7)   2516  Eric Stout            South Lakes                               22:17  7:11/M        
  270    149   1609  Ron Lindahl           John Handley                              22:19  7:12/M        
  271  (> 7)   1394  Fuzzy Spohn           Herndon                                   22:19  7:12/M        
  272  (> 7)   1319  Aiden Gordon          Heritage (Leesburg)                       22:21  7:13/M        
  273  (> 7)   2613  Jason Yop             St. Albans School                         22:22  7:13/M        
  274  (> 7)   2576  Sami Kattan           St. Albans School                         22:23  7:13/M        
  275  (> 7)   2643  Xavier Ellsworth      St. John's College High School            22:24  7:14/M        
  276  (> 7)   3394  James Wright          Yorktown                                  22:24  7:14/M        
  277  (> 7)    592  Adam Donovan          Dominion                                  22:25  7:14/M        
  278  (> 7)   1399  Devon Woycke          Herndon                                   22:26  7:14/M        
  279  (> 7)   1153  Jack O'neill          Gonzaga College High School               22:27  7:15/M        
  280    150    115  Will Bourne           Bishop O\'Connell                         22:27  7:15/M        
  281  (> 7)   2659  Taylor Rose           St. John's College High School            22:27  7:15/M        
  282  (> 7)   1393  Corey Spohn           Herndon                                   22:28  7:15/M        
  283  (> 7)   1369  John Carlson          Herndon                                   22:28  7:15/M        
  284    151   2756  Frankie Cipollone     The Heights                               22:28  7:15/M        
  285  (> 7)   3395  Ethan Davis           Yorktown                                  22:29  7:15/M        
  286  (> 7)   1893  Louis Medrano         Mount Vernon                              22:31  7:16/M        
  287  (> 7)   2592  Chris Parrino         St. Albans School                         22:31  7:16/M        
  288  (> 7)   2539  Alex Bredenkamp       St. Albans School                         22:33  7:16/M        
  289  (> 7)   2669  Aaron Stock           St. John's College High School            22:33  7:16/M        
  290  (> 7)   2562  Misha Goodman         St. Albans School                         22:34  7:17/M        
  291  (> 7)   1117  Jack Chandler         Gonzaga College High School               22:35  7:17/M        
  292    152    119  Trey Carter           Bishop O\'Connell                         22:37  7:18/M        
  293  (> 7)   1122  Erik Dekelbaum        Gonzaga College High School               22:39  7:18/M        
  294  (> 7)    179  Andrew Campo          Brentsville District                      22:41  7:19/M        
  295  (> 7)   1332  Nelson Sanchez        Heritage (Leesburg)                       22:41  7:19/M        
  296  (> 7)   2509  Ben Noyovitz          South Lakes                               22:45  7:20/M        
  297  (> 7)    616  Partha Rajendra       Dominion                                  22:45  7:20/M        
  298  (> 7)    604  Josh Kline            Dominion                                  22:45  7:20/M        
  299  (> 7)   2485  Jameson Dimaio        South Lakes                               22:48  7:21/M        
  300    153   2435  Kevin O'reilly        South County                              22:48  7:21/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  301  (> 7)   1391  Michael Schor         Herndon                                   22:49  7:22/M        
  302  (> 7)   1382  Adam Levine           Herndon                                   22:51  7:22/M        
  303  (> 7)   2420  Patrick Hulse         South County                              22:51  7:22/M        
  304    154    120  Conor Chamness        Bishop O\'Connell                         22:51  7:22/M        
  305  (> 7)   2649  Alex Hubicki          St. John's College High School            22:52  7:23/M        
  306    155   2813  Alex Pennie           Thomas Edison                             22:52  7:23/M        
  307  (> 7)   3392  Ryan Williams         Yorktown                                  22:53  7:23/M        
  308  (> 7)   1148  Timmy Moran           Gonzaga College High School               22:55  7:24/M        
  309    156   1269  Brent King            Hayfield                                  22:57  7:24/M        
  310  (> 7)   2471  Mustafa Almusawi      South Lakes                               23:01  7:25/M        
  311    157   1281  Ian Reardon           Hayfield                                  23:03  7:26/M        
  312    158    757  Joey Griffiths        Flint Hill School                         23:03  7:26/M        
  313  (< 5)   2943  Austin Wise           Trinity Christian School                  23:04  7:26/M        
  314  (> 7)   3364  Joshua Doyon          Yorktown                                  23:08  7:28/M        
  315  (> 7)   3385  Grayson Sanner        Yorktown                                  23:09  7:28/M        
  316  (> 7)   2647  Ian Greynolds         St. John's College High School            23:09  7:28/M        
  317    159   2791  James Campbell        Thomas Edison                             23:09  7:28/M        
  318  (> 7)   1129  Nick Getka            Gonzaga College High School               23:09  7:28/M        
  319    160    123  Christopher Franco    Bishop O\'Connell                         23:11  7:29/M        
  320  (< 5)    682  Christopher Bednar    Falls Church                              23:14  7:30/M        
  321    161    763  Carson Overholt       Flint Hill School                         23:19  7:31/M        
  322  (> 7)   1042  Scott Eustice         Georgetown Day School                     23:21  7:32/M        
  323  (> 7)   2661  Nate Sabelhaus        St. John's College High School            23:21  7:32/M        
  324  (> 7)   2648  Charlie Holt          St. John's College High School            23:23  7:33/M        
  325  (> 7)   2651  Will Krauland         St. John's College High School            23:24  7:33/M        
  326  (> 7)   2440  Nick Ross             South County                              23:26  7:34/M        
  327  (> 7)   2540  Max Bryski            St. Albans School                         23:29  7:35/M        
  328  (> 7)   1529  Brian Bui             James W. Robinson                         23:30  7:35/M        
  329    162   1618  Clay Sublett          John Handley                              23:30  7:35/M        
  330    163    667  Jake Ross             Edmund Burke School                       23:31  7:35/M        
  331  (> 7)   1051  Sam Klein             Georgetown Day School                     23:35  7:36/M        
  332  (> 7)   1119  Mark Creamer          Gonzaga College High School               23:37  7:37/M        
  333  (> 7)    797  Colin Fotheringham    Forest Park                               23:39  7:38/M        
  334  (> 7)   2496  John Kyle             South Lakes                               23:40  7:38/M        
  335  (> 7)   2879  Hans He               Thomas Jefferson S&T                      23:42  7:39/M        
  336    164   2007  Stefano Belloni       Our Lady of Good Counsel                  23:43  7:39/M        
  337  (> 7)   3371  Joshua Kahn           Yorktown                                  23:44  7:39/M        
  338    165   2802  Abel Henok            Thomas Edison                             23:50  7:41/M        
  339  (> 7)   1894  Kevin Ng              Mount Vernon                              23:53  7:42/M        
  340  (> 7)    631  Daniel Zhang          Dominion                                  23:55  7:43/M        
  341  (> 7)   1897  Kristoffer Vocal      Mount Vernon                              23:57  7:44/M        
  342  (> 7)   2555  John Feest            St. Albans School                         24:02  7:45/M        
  343    166    727  Nick Isaacson         Field School                              24:04  7:46/M        
  344    167   1606  August Hollaender     John Handley                              24:08  7:47/M        
  345  (> 7)   2897  William Lucht         Thomas Jefferson S&T                      24:08  7:47/M        
  346  (> 7)    184  Adam Derstine         Brentsville District                      24:09  7:47/M        
  347  (> 7)   2909  Avi Sachs             Thomas Jefferson S&T                      24:11  7:48/M        
  348  (> 7)   1271  Hoa Luu               Hayfield                                  24:11  7:48/M        
  349  (> 7)   2607  Colin Swagart         St. Albans School                         24:12  7:48/M        
  350  (> 7)   1560  Daniel Rushlow        James W. Robinson                         24:13  7:49/M        
  351  (> 7)    620  Matt San Nicolas      Dominion                                  24:16  7:50/M        
  352  (> 7)   2610  James Truitt          St. Albans School                         24:16  7:50/M        
  353    168    649  Nick Cannon           Edmund Burke School                       24:19  7:51/M        
  354  (> 7)   1320  Tyler Griffin         Heritage (Leesburg)                       24:20  7:51/M        
  355  (> 7)    626  Kent Todoroff         Dominion                                  24:20  7:51/M        
  356    169   2763  Michael Kolb          The Heights                               24:21  7:51/M        
  357  (> 7)    617  Tony Rizk             Dominion                                  24:24  7:52/M        
  358  (> 7)    621  Greg Sandoe           Dominion                                  24:25  7:53/M        
  359  (> 7)    624  Jacob Senchak         Dominion                                  24:26  7:53/M        
  360    170    726  Brandon Golden        Field School                              24:27  7:53/M        
  361  (> 7)   2534  Jackson Biddle        St. Albans School                         24:29  7:54/M        
  362  (> 7)   3354  Erik Binczewski       Yorktown                                  24:29  7:54/M        
  363    171   2012  Andrew Frascella      Our Lady of Good Counsel                  24:33  7:55/M        
  364    172   2300  Samuel Cuomo          Seton School                              24:33  7:55/M        
  365  (> 7)   3383  Zachary Porter        Yorktown                                  24:38  7:57/M        
  366    173    947  William Phan          George C. Marshall                        24:40  7:57/M        
  367  (> 7)   1113  Joe Barron            Gonzaga College High School               24:41  7:58/M        
  368  (> 7)   2636  Julian Alcazar        St. John's College High School            24:44  7:59/M        
  369  (> 7)   3359  Alexander Bruns       Yorktown                                  24:45  7:59/M        
  370  (> 7)   1283  Ethan Steinburg       Hayfield                                  24:47  8:00/M        
  371  (> 7)   1273  Zachary McGraw        Hayfield                                  24:48  8:00/M        
  372    174   2310  Brian Kelly           Seton School                              24:53  8:02/M        
  373  (> 7)   1329  Dennis Pinto          Heritage (Leesburg)                       24:55  8:02/M        
  374  (> 7)   3393  Peyton Wilson         Yorktown                                  25:01  8:04/M        
  375  (> 7)    800  Nate Griffo           Forest Park                               25:01  8:04/M        
  376  (> 7)   3174  Grady Walker          West Potomac                              25:02  8:05/M        
  377  (> 7)   1522  Mikey Aldykiewicz     James W. Robinson                         25:03  8:05/M        
  378  (> 7)    612  Colin O\'Donnell      Dominion                                  25:06  8:06/M        
  379  (> 7)   1058  Alexander Samaha      Georgetown Day School                     25:07  8:06/M        
  380  (> 7)    187  Armandeep Ghuman      Brentsville District                      25:09  8:07/M        
  381  (> 7)   1041  Alex Edelmann         Georgetown Day School                     25:12  8:08/M        
  382    175    723  Steven Brenner        Field School                              25:15  8:09/M        
  383    176    754  Kyle Cooke Gilbert    Flint Hill School                         25:28  8:13/M        
  384  (> 7)   1384  Thomas Mun            Herndon                                   25:37  8:16/M        
  385    177    751  Brian Clark           Flint Hill School                         25:37  8:16/M        
  386    178    753  Andrew Coffee         Flint Hill School                         25:40  8:17/M        
  387  (> 7)   2579  David Kinnaird        St. Albans School                         25:41  8:17/M        
  388  (> 7)   1891  Alexander Kerr        Mount Vernon                              25:47  8:19/M        
  389  (> 7)   2652  Sam Lepore            St. John's College High School            25:57  8:22/M        
  390  (> 7)   2523  Antionio Vivanco      South Lakes                               25:59  8:23/M        
  391  (< 5)   2935  Stephen Horton        Trinity Christian School                  26:00  8:23/M        
  392    179    732  Will Rossi            Field School                              26:07  8:25/M        
  393  (> 7)    951  Jacob Sanders         George C. Marshall                        26:09  8:26/M        
  394  (> 7)   3357  Evan Brandolino       Yorktown                                  26:15  8:28/M        
  395  (> 7)    205  Zack Webber           Brentsville District                      26:18  8:29/M        
  396  (> 7)   1554  Josh Narang           James W. Robinson                         26:20  8:30/M        
  397  (> 7)   2645  Paul France           St. John's College High School            26:26  8:32/M        
  398    180   2767  Daniel Marino         The Heights                               26:29  8:33/M        
  399    181    129  Sandro Luna           Bishop O\'Connell                         26:33  8:34/M        
  400    182    122  Harrison Evola        Bishop O\'Connell                         26:33  8:34/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  401    183   3297  Michael Heffernan     Woodgrove                                 26:33  8:34/M        
  402    184    672  Zack Werb             Edmund Burke School                       27:04  8:44/M        
  403  (> 7)   2796  Zachary Cresent       Thomas Edison                             27:16  8:48/M        
  404    185    761  Connor Nelson         Flint Hill School                         27:44  8:57/M        
  405    186    728  Jacob Kandel          Field School                              27:52  8:59/M        
  406  (< 5)    642  Hugo Gutierrez        Don Bosco Cristo Rey High School          28:02  9:03/M        
  407    187    733  Harrison Schutzer     Field School                              28:19  9:08/M        
  408  (> 7)   1124  Matthew Donnellan     Gonzaga College High School               28:22  9:09/M        
  409  (< 5)    641  Jason Fuentes         Don Bosco Cristo Rey High School          28:47  9:17/M        
  410  (< 5)    697  Jackson Kendall       Falls Church                              29:05  9:23/M        
  411  (> 7)   2642  Danny Dunlavey        St. John's College High School            29:17  9:27/M        
  412  (> 7)    619  John Rowley           Dominion                                  29:18  9:27/M        
  413  (< 5)    638  Raul Bravo-Diaz       Don Bosco Cristo Rey High School          29:31  9:31/M        
  414  (> 7)    809  Ben Newbold           Forest Park                               29:57  9:40/M        
  415  (> 7)    731  Erik Lund             Field School                              29:57  9:40/M        
  416  (< 5)    639  James Contreras       Don Bosco Cristo Rey High School          31:25 10:08/M        


  Glory Days 2010 Boys JV II
October 09, 2010

--------------------------------------------------------------------------------
Results By =PR= Events, Inc. 
--------------------------------------------------------------------------------

Overall Finish List - Boys

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   2141  Matt Galloway         Potomac Falls                             18:09  5:51/M        
    2      2    372  Trevor Schmidt        Broad Run                                 18:18  5:54/M        
    3      3   2164  Alex Sieh             Potomac Falls                             18:20  5:55/M        
    4      4   2140  Tommy Fort            Potomac Falls                             18:24  5:56/M        
    5      5    356  Eric Hiatt            Broad Run                                 18:25  5:56/M        
    6      6   2160  Ethan Pacifico        Potomac Falls                             18:29  5:58/M        
    7      7   2130  Stephen Cathey        Potomac Falls                             18:33  5:59/M        
    8      8    841  Nicholas Mayan        Freedom                                   18:46  6:03/M        
    9      9   3232  Daniel Coo            Westfield                                 18:50  6:05/M        
   10     10   2134  Nick Clem             Potomac Falls                             18:51  6:05/M        
   11     11   2127  George Buenafe        Potomac Falls                             18:51  6:05/M        
   12  (> 7)   2133  Zawad Chowdhury       Potomac Falls                             18:53  6:05/M        
   13     12   2210  Andrew Fleischer      Quince Orchard High School                18:56  6:06/M        
   14     13   2697  Brandon Alness        Stone Bridge                              18:57  6:07/M        
   15  (> 7)   2125  Kevin Buehler         Potomac Falls                             18:57  6:07/M        
   16     14   3227  James Blersch         Westfield                                 18:58  6:07/M        
   17     15   3247  Jaemin Kim            Westfield                                 19:00  6:08/M        
   18  (> 7)   2148  Sai Kurra             Potomac Falls                             19:01  6:08/M        
   19     16    836  Matthew Kennedy       Freedom                                   19:02  6:08/M        
   20     17     72  Peter Horton          Bethesda-Chevy Chase High School          19:02  6:08/M        
   21     18   2218  James Jamison         Quince Orchard High School                19:10  6:11/M        
   22     19   1960  Sean Hanley           Northwest High School                     19:17  6:13/M        
   23  (> 7)   2169  Kyle Tsao             Potomac Falls                             19:18  6:14/M        
   24     20   1700  Neil Yavorski         Lake Braddock                             19:19  6:14/M        
   25     21    484  Kevin Peake           Chantilly                                 19:22  6:15/M        
   26  (> 7)   2143  Alex Ha               Potomac Falls                             19:23  6:15/M        
   27     22   1672  Anup Jasani           Lake Braddock                             19:23  6:15/M        
   28     23    822  Nick Anderson         Freedom                                   19:24  6:15/M        
   29     24   1969  Patrick Lukalay       Northwest High School                     19:24  6:15/M        
   30     25   2212  Avery Fuertes         Quince Orchard High School                19:24  6:15/M        
   31     26   1458  Austin Hurst          James Madison                             19:25  6:16/M        
   32     27   2208  Elijah Dejesus        Quince Orchard High School                19:25  6:16/M        
   33  (> 7)   2150  Michael Linza         Potomac Falls                             19:25  6:16/M        
   34     28    821  Daniel Aldana         Freedom                                   19:27  6:16/M        
   35     29   2711  Mark Newberry         Stone Bridge                              19:27  6:16/M        
   36     30   1746  Ryan Cross            Loudoun County                            19:30  6:17/M        
   37     31    824  Robert Burnham        Freedom                                   19:31  6:18/M        
   38     32   2239  Sean Reidy            Quince Orchard High School                19:31  6:18/M        
   39  (< 5)   2364  Matthew Minor         Sherwood High School                      19:32  6:18/M        
   40     33    285  Kurt Spinney          Briar Woods                               19:34  6:19/M        
   41     34    831  Evan Grizzard         Freedom                                   19:34  6:19/M        
   42     35   3226  Matthew Bielen        Westfield                                 19:36  6:19/M        
   43     36    846  Tanner Riche          Freedom                                   19:37  6:20/M        
   44     37   1464  David Mottola         James Madison                             19:40  6:21/M        
   45     38    482  Daniel Murray         Chantilly                                 19:42  6:21/M        
   46     39   3023  Will Crosswait        W.T. Woodson                              19:42  6:21/M        
   47     40   1688  Bao Phan              Lake Braddock                             19:43  6:22/M        
   48     41   1679  Aaron Liu             Lake Braddock                             19:43  6:22/M        
   49     42    490  Eric Rolfe            Chantilly                                 19:46  6:23/M        
   50     43   1738  Greg Bowers           Loudoun County                            19:47  6:23/M        
   51     44   2712  Ryan Pedroni          Stone Bridge                              19:48  6:23/M        
   52     45    886  Blaine Allen          Gaithersburg High School                  19:49  6:24/M        
   53     46    334  Brandon Altamirano    Broad Run                                 19:49  6:24/M        
   54     47   3033  Chris Medrano         W.T. Woodson                              19:51  6:24/M        
   55     48   2234  Jack O'keefe          Quince Orchard High School                19:51  6:24/M        
   56     49   2244  Amit Vij              Quince Orchard High School                19:53  6:25/M        
   57     50   2699  Tyler Brodie          Stone Bridge                              19:53  6:25/M        
   58     51   1949  John Borg             Northwest High School                     19:54  6:25/M        
   59  (> 7)   2223  Jerry Lin             Quince Orchard High School                19:54  6:25/M        
   60     52   1666  Marcello Garcia       Lake Braddock                             20:00  6:27/M        
   61     53   2700  Aidan Bruley          Stone Bridge                              20:01  6:27/M        
   62     54   1239  Joe Torregrossa       Grand Island                              20:01  6:27/M        
   63     55   3039  Shieun Park           W.T. Woodson                              20:04  6:28/M        
   64     56   1447  Keith Compton         James Madison                             20:05  6:29/M        
   65     57   1461  Daniel Lerner         James Madison                             20:05  6:29/M        
   66     58    412  Alex Gray             Centreville                               20:06  6:29/M        
   67     59   1829  Alejandro Paz         Magruder High School                      20:06  6:29/M        
   68  (> 7)    826  Jonathan Cepello      Freedom                                   20:08  6:30/M        
   69     60   2281  Mohamad Shalal        Robert E Lee                              20:08  6:30/M        
   70     61    434  Chris Zempolich       Centreville                               20:08  6:30/M        
   71     62   3265  Nick Reed             Westfield                                 20:09  6:30/M        
   72     63    262  Rory Cullen           Briar Woods                               20:10  6:30/M        
   73     64    284  Caleb Scott           Briar Woods                               20:10  6:30/M        
   74     65   1691  Matt Preshun          Lake Braddock                             20:10  6:30/M        
   75  (> 7)    848  Chris Schemmel        Freedom                                   20:10  6:30/M        
   76     66    371  Timothy Pruden        Broad Run                                 20:10  6:30/M        
   77     67    266  Bruce Flowers         Briar Woods                               20:12  6:31/M        
   78     68    493  Austin Stahle         Chantilly                                 20:12  6:31/M        
   79     69   1958  Shivam Gulhar         Northwest High School                     20:16  6:32/M        
   80     70   3267  Cameron Schultz       Westfield                                 20:17  6:33/M        
   81     71   2706  Cameron Gaten         Stone Bridge                              20:18  6:33/M        
   82     72   1686  Scott Nordstrom       Lake Braddock                             20:20  6:34/M        
   83  (> 7)   2216  Patrick Hoerle        Quince Orchard High School                20:21  6:34/M        
   84  (> 7)   2132  Michael Chinen        Potomac Falls                             20:22  6:34/M        
   85     73   1959  Marshall Hairston     Northwest High School                     20:22  6:34/M        
   86     74    290  Tommy Turpin          Briar Woods                               20:24  6:35/M        
   87     75   1766  Patrick McWilliams    Loudoun County                            20:25  6:35/M        
   88     76     66  Jeremy Eskin          Bethesda-Chevy Chase High School          20:27  6:36/M        
   89     77    293  Matt Worden           Briar Woods                               20:29  6:36/M        
   90  (> 7)   2129  Sean Carney           Potomac Falls                             20:29  6:36/M        
   91     78   1453  Kenneth Ekman         James Madison                             20:31  6:37/M        
   92  (> 7)   2211  Tommy Flynn           Quince Orchard High School                20:31  6:37/M        
   93     79   3129  Daniel Weiner         Washington-Lee                            20:32  6:37/M        
   94     80   3230  Ben Cameron           Westfield                                 20:32  6:37/M        
   95     81    257  Patrick Butler        Briar Woods                               20:33  6:38/M        
   96     82   2990  Jeffery Mangold       Tuscarora High School                     20:33  6:38/M        
   97  (> 7)   2147  Daniel Kim            Potomac Falls                             20:34  6:38/M        
   98     83    362  Andrew Kovalenko      Broad Run                                 20:34  6:38/M        
   99     84   1954  Joseph Cress          Northwest High School                     20:34  6:38/M        
  100     85   3051  Michael Vassalotti    W.T. Woodson                              20:35  6:38/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  101     86   1225  Mackenzie Howe        Grand Island                              20:35  6:38/M        
  102     87   1970  Colton Macafee        Northwest High School                     20:35  6:38/M        
  103  (> 7)   2207  Joey Chilbert         Quince Orchard High School                20:36  6:39/M        
  104  (> 7)   2165  Ravi Srinivasan       Potomac Falls                             20:36  6:39/M        
  105     88   1751  Blake Driscoll        Loudoun County                            20:37  6:39/M        
  106  (> 7)    829  Daniel Garbus         Freedom                                   20:37  6:39/M        
  107  (> 7)   1677  Frank Kulesa          Lake Braddock                             20:38  6:39/M        
  108  (> 7)    253  Kyle Berrier          Briar Woods                               20:38  6:39/M        
  109     89    410  Sean Doyle            Centreville                               20:39  6:40/M        
  110     90    893  Mamadou Doukoure      Gaithersburg High School                  20:42  6:41/M        
  111     91   1450  Joseph DeGraff        James Madison                             20:44  6:41/M        
  112     92   1834  Gordon Scofield       Magruder High School                      20:46  6:42/M        
  113     93   2973  Evan Barnard          Tuscarora High School                     20:48  6:43/M        
  114     94     75  Thomas Mackell        Bethesda-Chevy Chase High School          20:48  6:43/M        
  115     95   2703  Ryan Cronin           Stone Bridge                              20:48  6:43/M        
  116  (> 7)   1985  Adam Tripp            Northwest High School                     20:49  6:43/M        
  117     96   2056  Nick Bonaffini        Paul VI Catholic                          20:49  6:43/M        
  118     97   2979  Forrest Doss          Tuscarora High School                     20:49  6:43/M        
  119     98    497  Grant Zulick          Chantilly                                 20:52  6:44/M        
  120     99    433  Josh Zarger           Centreville                               20:52  6:44/M        
  121    100     59  Lucas Beck            Bethesda-Chevy Chase High School          20:54  6:45/M        
  122    101   1874  Ben Smith             Menchville                                20:54  6:45/M        
  123  (> 7)   2708  Brendan Kittinger     Stone Bridge                              20:55  6:45/M        
  124    102   1861  Daniel Gerlach        Menchville                                20:56  6:45/M        
  125  (> 7)    276  Josh Kuhn             Briar Woods                               20:56  6:45/M        
  126  (> 7)    827  Mansukh Saini         Freedom                                   20:56  6:45/M        
  127    103    363  Austin Lombardi       Broad Run                                 20:57  6:45/M        
  128    104     61  Zachary Brown         Bethesda-Chevy Chase High School          20:57  6:45/M        
  129    105    411  Jordan Frate          Centreville                               20:57  6:45/M        
  130    106   1238  Harrison Thompson     Grand Island                              20:58  6:46/M        
  131    107   1870  Collin Morris         Menchville                                20:58  6:46/M        
  132    108    468  John DiValentin       Chantilly                                 20:58  6:46/M        
  133  (> 7)   2228  Teddy Meyers          Quince Orchard High School                20:58  6:46/M        
  134    109   1011  Caleb Ross            George Mason                              20:59  6:46/M        
  135    110     81  William Witkop        Bethesda-Chevy Chase High School          20:59  6:46/M        
  136    111   1833  Matt Schmitt          Magruder High School                      20:59  6:46/M        
  137    112    424  Sean Nguyen           Centreville                               21:00  6:46/M        
  138    113   1788  Patrick VanNuys       Loudoun County                            21:00  6:46/M        
  139    114     65  Nolan Ebner           Bethesda-Chevy Chase High School          21:01  6:47/M        
  140    115   2975  Aaron Branch          Tuscarora High School                     21:01  6:47/M        
  141    116   3038  Greg Pais             W.T. Woodson                              21:01  6:47/M        
  142    117   1822  Reece Lindenmayer     Magruder High School                      21:01  6:47/M        
  143  (> 7)   2152  Daniel Marks          Potomac Falls                             21:02  6:47/M        
  144    118    895  Nick Gilpin           Gaithersburg High School                  21:04  6:48/M        
  145  (> 7)     60  Luis Bernal           Bethesda-Chevy Chase High School          21:05  6:48/M        
  146    119   2986  Zackery Hover         Tuscarora High School                     21:05  6:48/M        
  147  (> 7)   1974  Kevin Nguyen          Northwest High School                     21:05  6:48/M        
  148  (> 7)    250  Jed Alcantara         Briar Woods                               21:06  6:48/M        
  149  (> 7)   2701  Steve Casamento       Stone Bridge                              21:06  6:48/M        
  150    120   3104  Christopher Bardo     Washington-Lee                            21:07  6:49/M        
  151  (> 7)   2163  Peter Scharf          Potomac Falls                             21:11  6:50/M        
  152    121   1824  Wiliam Ngo            Magruder High School                      21:12  6:50/M        
  153    122   2752  Ryan Vital            Stonewall Jackson (Manassas)              21:13  6:51/M        
  154  (> 7)   2170  Ben Waters            Potomac Falls                             21:13  6:51/M        
  155    123   2978  Kienan Donnelly       Tuscarora High School                     21:13  6:51/M        
  156    124   1234  Cory Price            Grand Island                              21:13  6:51/M        
  157    125   3025  Chris Dawson          W.T. Woodson                              21:14  6:51/M        
  158  (> 7)   3264  Brandon Pullen        Westfield                                 21:14  6:51/M        
  159    126    999  Blake Hauter          George Mason                              21:15  6:51/M        
  160  (> 7)   2199  Jacob Ascher          Quince Orchard High School                21:15  6:51/M        
  161  (> 7)   1979  Rami Shams            Northwest High School                     21:15  6:51/M        
  162    127    336  Timothy Arundel       Broad Run                                 21:16  6:52/M        
  163  (> 7)    338  Matthew Cabrera       Broad Run                                 21:16  6:52/M        
  164    128   2735  Michael Graham        Stonewall Jackson (Manassas)              21:17  6:52/M        
  165    129   2995  Dylan Saunders        Tuscarora High School                     21:17  6:52/M        
  166    130   3043  Mason Price           W.T. Woodson                              21:19  6:53/M        
  167    131   1469  Forrest Schmidt       James Madison                             21:19  6:53/M        
  168  (> 7)   3256  Tyler Measell         Westfield                                 21:20  6:53/M        
  169    132   1739  Alex Burkey           Loudoun County                            21:22  6:54/M        
  170  (> 7)   3275  David White           Westfield                                 21:23  6:54/M        
  171  (> 7)    268  Oscar Grainger        Briar Woods                               21:23  6:54/M        
  172  (> 7)   1448  Albert Condes         James Madison                             21:24  6:54/M        
  173    133    405  Stephen Broussard     Centreville                               21:25  6:55/M        
  174    134   1831  Bryan Piedramartel    Magruder High School                      21:26  6:55/M        
  175    135    478  Patrick Linehan       Chantilly                                 21:27  6:55/M        
  176  (> 7)   2142  Wil Geyer             Potomac Falls                             21:28  6:55/M        
  177  (> 7)   2200  Daven Basra           Quince Orchard High School                21:30  6:56/M        
  178  (> 7)    488  Cornellius Reilly     Chantilly                                 21:31  6:56/M        
  179  (> 7)   3053  Zach Wiblemo          W.T. Woodson                              21:31  6:56/M        
  180  (> 7)   1662  Brandon Crossett      Lake Braddock                             21:32  6:57/M        
  181  (> 7)    491  Steven Rutledge       Chantilly                                 21:32  6:57/M        
  182  (> 7)   1445  Luke Burton           James Madison                             21:36  6:58/M        
  183  (> 7)   1670  Joe Gregorits         Lake Braddock                             21:36  6:58/M        
  184  (> 7)   1476  Luke Weller           James Madison                             21:37  6:58/M        
  185  (> 7)   3263  Nick Potock           Westfield                                 21:37  6:58/M        
  186    136   1006  Ben Mothershead       George Mason                              21:40  6:59/M        
  187  (> 7)   1967  Patrick Lester        Northwest High School                     21:41  7:00/M        
  188  (> 7)   1987  Anthony Vivino        Northwest High School                     21:41  7:00/M        
  189  (> 7)   1667  Ian Gilette           Lake Braddock                             21:43  7:00/M        
  190  (> 7)    432  Steven Yu             Centreville                               21:44  7:01/M        
  191  (< 5)   3068  Jose Rodriguez        Wakefield High School                     21:44  7:01/M        
  192  (> 7)    272  Nick Hooper           Briar Woods                               21:45  7:01/M        
  193  (> 7)    358  Matthew Johnston      Broad Run                                 21:47  7:02/M        
  194    137   1017  Marek Wojtala         George Mason                              21:47  7:02/M        
  195  (> 7)   2987  Ryan Klemm            Tuscarora High School                     21:48  7:02/M        
  196    138   1769  Sean O'Neil           Loudoun County                            21:49  7:02/M        
  197    139    994  Jackson Fitzsimmons   George Mason                              21:50  7:03/M        
  198  (> 7)    270  Kyle Hayes            Briar Woods                               21:51  7:03/M        
  199    140   2264  Zachary Bramble       Robert E Lee                              21:51  7:03/M        
  200  (> 7)   1472  Josh Cohen            James Madison                             21:52  7:03/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  201  (> 7)   2705  Zach Fockler          Stone Bridge                              21:52  7:03/M        
  202  (> 7)   1674  Owen Khoury           Lake Braddock                             21:53  7:04/M        
  203  (> 7)   3244  Alex Harris           Westfield                                 21:54  7:04/M        
  204  (> 7)    487  Nicholas Rebovich     Chantilly                                 21:55  7:04/M        
  205    141   2265  Silvio Casanova       Robert E Lee                              21:56  7:05/M        
  206  (> 7)   3236  David Doherty         Westfield                                 21:56  7:05/M        
  207  (> 7)    289  Anthony Treves        Briar Woods                               21:58  7:05/M        
  208  (< 5)   3074  Henry Vazquez         Wakefield High School                     21:59  7:05/M        
  209    142   2729  Peter Erichsen        Stonewall Jackson (Manassas)              21:59  7:05/M        
  210  (> 7)     74  Conrad Jones          Bethesda-Chevy Chase High School          21:59  7:05/M        
  211  (> 7)   1955  Evan Doyle            Northwest High School                     22:01  7:06/M        
  212  (> 7)    435  Nick Zempolich        Centreville                               22:01  7:06/M        
  213  (> 7)   2213  Kyle Garagusi         Quince Orchard High School                22:02  7:06/M        
  214  (> 7)   1659  Varun Bhatnagar       Lake Braddock                             22:03  7:07/M        
  215  (> 7)   3253  Austin Ludwig         Westfield                                 22:04  7:07/M        
  216  (< 5)    524  Jesse Bixler          Clarke County                             22:05  7:07/M        
  217  (> 7)   2237  Gabriel Perkins       Quince Orchard High School                22:05  7:07/M        
  218    143   3115  Benjamin Hyde         Washington-Lee                            22:06  7:08/M        
  219  (> 7)   3234  Nathan Daly           Westfield                                 22:08  7:08/M        
  220  (> 7)   3268  Ben Smith             Westfield                                 22:09  7:09/M        
  221  (> 7)   1768  Jack Notar            Loudoun County                            22:09  7:09/M        
  222    144   2278  Stephen Pham          Robert E Lee                              22:14  7:10/M        
  223  (> 7)   1776  Zach Sanders          Loudoun County                            22:17  7:11/M        
  224  (> 7)   2227  Evan Margelos         Quince Orchard High School                22:18  7:12/M        
  225  (> 7)   2996  Daniel Sedlezak       Tuscarora High School                     22:18  7:12/M        
  226  (> 7)    251  Brian Arsenault       Briar Woods                               22:19  7:12/M        
  227  (> 7)   2974  Ryan Bleull           Tuscarora High School                     22:20  7:12/M        
  228  (> 7)    470  Evan Horil            Chantilly                                 22:21  7:13/M        
  229    145    910  Aniekanabasa Ufot     Gaithersburg High School                  22:21  7:13/M        
  230    146   2742  Gregory Missar        Stonewall Jackson (Manassas)              22:22  7:13/M        
  231  (> 7)   1697  Cj Tragakis           Lake Braddock                             22:22  7:13/M        
  232  (> 7)    368  Richard Myer          Broad Run                                 22:22  7:13/M        
  233  (> 7)   2985  William Horne         Tuscarora High School                     22:23  7:13/M        
  234    147   2739  Daniel Keaton         Stonewall Jackson (Manassas)              22:23  7:13/M        
  235  (< 5)    536  Macson Mcguigan       Clarke County                             22:24  7:14/M        
  236    148   2723  Matthew Caron         Stonewall Jackson (Manassas)              22:24  7:14/M        
  237    149   2276  Jose Morales          Robert E Lee                              22:28  7:15/M        
  238    150   3117  Alex Kopenhaver       Washington-Lee                            22:28  7:15/M        
  239  (> 7)   1948  Lesley Blankenship    Northwest High School                     22:29  7:15/M        
  240    151   3111  Eric Escobar          Washington-Lee                            22:30  7:15/M        
  241  (> 7)    379  Jiazan Zhang          Broad Run                                 22:31  7:16/M        
  242  (> 7)    409  Nathaniel Clem        Centreville                               22:31  7:16/M        
  243  (> 7)    369  Jordon Palumbo        Broad Run                                 22:33  7:16/M        
  244  (> 7)   1660  James Bruniany        Lake Braddock                             22:34  7:17/M        
  245    152   3118  Lucas Leblanc         Washington-Lee                            22:34  7:17/M        
  246  (> 7)   1740  Andrew Cameron        Loudoun County                            22:35  7:17/M        
  247  (> 7)    291  Brad Vandusen         Briar Woods                               22:36  7:17/M        
  248  (> 7)   1692  Jake Rieder           Lake Braddock                             22:37  7:18/M        
  249  (> 7)   2161  Nick Rohr             Potomac Falls                             22:41  7:19/M        
  250    153   3110  Rourke Donahue        Washington-Lee                            22:43  7:20/M        
  251  (> 7)   2245  Daniel Wolfgram       Quince Orchard High School                22:43  7:20/M        
  252  (> 7)    352  Austin Godman         Broad Run                                 22:45  7:20/M        
  253  (> 7)    463  Daniel Biggar         Chantilly                                 22:47  7:21/M        
  254  (> 7)    461  Navid Akhoundi        Chantilly                                 22:49  7:22/M        
  255  (> 7)     80  Peter Vicenzi         Bethesda-Chevy Chase High School          22:50  7:22/M        
  256  (> 7)   3040  Yoni Paz              W.T. Woodson                              22:51  7:22/M        
  257  (> 7)   1459  Derek Kennedy         James Madison                             22:52  7:23/M        
  258  (> 7)   2997  Jason Thomas          Tuscarora High School                     22:53  7:23/M        
  259    154    997  John Glover           George Mason                              22:55  7:24/M        
  260  (< 5)   2346  William Gavett        Sherwood High School                      22:59  7:25/M        
  261  (> 7)   1952  Logan Caldwell        Northwest High School                     23:00  7:25/M        
  262    155   2258  Logan Akinmade        Robert E Lee                              23:07  7:27/M        
  263  (> 7)   1988  Varun Wadhwa          Northwest High School                     23:09  7:28/M        
  264  (> 7)    486  Cody Quick            Chantilly                                 23:11  7:29/M        
  265  (> 7)   1789  Ben Wiles             Loudoun County                            23:15  7:30/M        
  266  (> 7)    359  Tim Kellagher         Broad Run                                 23:16  7:30/M        
  267  (> 7)    346  Chris Delisi          Broad Run                                 23:19  7:31/M        
  268    156   1871  Jack Nichting         Menchville                                23:22  7:32/M        
  269    157   1867  Steven McEvoy         Menchville                                23:23  7:33/M        
  270  (< 5)   2341  Tyler Calhoun         Sherwood High School                      23:24  7:33/M        
  271  (> 7)    428  Vincenzo Spina        Centreville                               23:25  7:33/M        
  272  (> 7)   1750  Sam Dooman            Loudoun County                            23:25  7:33/M        
  273    158   1836  Zain Shah             Magruder High School                      23:26  7:34/M        
  274    159   1009  James Pala            George Mason                              23:28  7:34/M        
  275  (> 7)   1737  Stephen Axeman        Loudoun County                            23:29  7:35/M        
  276  (> 7)     70  Sam Hainbach          Bethesda-Chevy Chase High School          23:30  7:35/M        
  277  (> 7)   2225  William Makabenta     Quince Orchard High School                23:33  7:36/M        
  278  (> 7)   1687  Caleb O'Neal          Lake Braddock                             23:35  7:36/M        
  279  (> 7)   2992  Joshua Morrison       Tuscarora High School                     23:38  7:37/M        
  280  (> 7)   3020  Matthew Browning      W.T. Woodson                              23:42  7:39/M        
  281  (> 7)   1830  Luke Peterson         Magruder High School                      23:46  7:40/M        
  282    160   1877  Mark Swett            Menchville                                23:50  7:41/M        
  283  (< 5)   2362  Matthew Mazur         Sherwood High School                      23:51  7:42/M        
  284  (> 7)    370  Christophe Prakash    Broad Run                                 23:52  7:42/M        
  285  (> 7)   1837  Conner Solyst         Magruder High School                      23:56  7:43/M        
  286  (> 7)   1661  Carl Cilke            Lake Braddock                             24:01  7:45/M        
  287  (> 7)   2702  Eric Cawi             Stone Bridge                              24:01  7:45/M        
  288    161   2743  Carter Nordike        Stonewall Jackson (Manassas)              24:01  7:45/M        
  289  (> 7)   3034  Wesley Miller         W.T. Woodson                              24:01  7:45/M        
  290  (> 7)   2741  Gyanendra Khanal      Stonewall Jackson (Manassas)              24:02  7:45/M        
  291  (> 7)   1962  Trae Hurley           Northwest High School                     24:05  7:46/M        
  292  (> 7)   2747  Matthew Rea           Stonewall Jackson (Manassas)              24:08  7:47/M        
  293  (> 7)   1790  Brennen Woodruff      Loudoun County                            24:11  7:48/M        
  294  (> 7)   1749  Kevin DiMaria         Loudoun County                            24:13  7:49/M        
  295  (> 7)   3233  Nathaniel Cook        Westfield                                 24:19  7:51/M        
  296  (> 7)   2713  Todd Pinney           Stone Bridge                              24:22  7:52/M        
  297  (> 7)   1966  Danny Lee             Northwest High School                     24:22  7:52/M        
  298  (> 7)    366  Arlie Moore           Broad Run                                 24:23  7:52/M        
  299  (< 5)   3073  Henry Tazewell        Wakefield High School                     24:25  7:53/M        
  300  (> 7)   2984  Daniel Horne          Tuscarora High School                     24:31  7:55/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  301    162   2075  Dan Sanworanart       Paul VI Catholic                          24:38  7:57/M        
  302  (> 7)     57  Abhas Arya            Bethesda-Chevy Chase High School          24:41  7:58/M        
  303  (> 7)   3127  Peter Vernia          Washington-Lee                            24:41  7:58/M        
  304  (> 7)   3128  Christian Volz        Washington-Lee                            24:48  8:00/M        
  305  (> 7)   1835  Griffin Shaer         Magruder High School                      24:50  8:01/M        
  306  (> 7)   3240  Ben Fairbanks         Westfield                                 24:57  8:03/M        
  307  (> 7)   1783  James Stowell         Loudoun County                            25:02  8:05/M        
  308  (> 7)   1763  Riley McGovern        Loudoun County                            25:02  8:05/M        
  309    163    912  Andy Vu               Gaithersburg High School                  25:03  8:05/M        
  310  (> 7)   1983  Josh Tabora           Northwest High School                     25:07  8:06/M        
  311  (> 7)   3028  Taylor Hine           W.T. Woodson                              25:09  8:07/M        
  312  (> 7)   2727  Vincent Duong         Stonewall Jackson (Manassas)              25:12  8:08/M        
  313  (> 7)   3050  Matt Tepsuporn        W.T. Woodson                              25:14  8:08/M        
  314    164   2060  Cristian Garcia       Paul VI Catholic                          25:22  8:11/M        
  315  (> 7)     67  Matt Fraioli          Bethesda-Chevy Chase High School          25:25  8:12/M        
  316  (> 7)    364  Myron Mathis          Broad Run                                 25:26  8:12/M        
  317  (> 7)   1972  Mike Morales          Northwest High School                     25:35  8:15/M        
  318  (> 7)    415  Jeffrey Hong          Centreville                               25:38  8:16/M        
  319  (> 7)     58  Will Beaman           Bethesda-Chevy Chase High School          25:45  8:18/M        
  320  (< 5)   3362  Dawod Chatha          Yorktown                                  25:48  8:19/M        
  321    165   2063  James Jangh           Paul VI Catholic                          25:50  8:20/M        
  322    166   1862  Christian Gray        Menchville                                25:51  8:20/M        
  323  (> 7)   3276  Jonathan Willey       Westfield                                 25:58  8:23/M        
  324  (> 7)   2726  Kevin Duong           Stonewall Jackson (Manassas)              26:03  8:24/M        
  325  (> 7)   1743  Ryan Clancy           Loudoun County                            26:07  8:25/M        
  326  (> 7)    256  Shane Brennan         Briar Woods                               26:08  8:26/M        
  327  (< 5)    521  Billy Ammons          Clarke County                             26:19  8:29/M        
  328  (> 7)   3223  Julian Banzon         Westfield                                 26:20  8:30/M        
  329  (> 7)   2749  Zachary Thornburg     Stonewall Jackson (Manassas)              26:21  8:30/M        
  330    167   2068  Sawyer Loessberg      Paul VI Catholic                          26:28  8:32/M        
  331  (> 7)   3270  Suraj Telhah          Westfield                                 26:34  8:34/M        
  332  (> 7)   1817  Andrew Baker          Magruder High School                      27:00  8:43/M        
  333  (< 5)   3060  Raul Cabrera          Wakefield High School                     27:08  8:45/M        
  334  (> 7)    407  Kevin Chau            Centreville                               27:11  8:46/M        
  335    168    898  Dora Lorn             Gaithersburg High School                  27:20  8:49/M        
  336  (> 7)   1016  Jack Webster          George Mason                              27:25  8:51/M        
  337    169   1235  Nate Smith            Grand Island                              27:31  8:53/M        
  338  (> 7)   2167  Andrew Tedd           Potomac Falls                             27:36  8:54/M        
  339  (> 7)   1774  Ian Pham              Loudoun County                            27:43  8:56/M        
  340    170   2073  Daniel Poole          Paul VI Catholic                          27:44  8:57/M        
  341    171   1222  Vinnie Golda          Grand Island                              27:52  8:59/M        
  342    172    904  Saif Shamim           Gaithersburg High School                  28:01  9:02/M        
  343  (> 7)   2124  Connor Adams          Potomac Falls                             28:16  9:07/M        
  344  (> 7)   2737  Scott Hammack         Stonewall Jackson (Manassas)              28:23  9:09/M        
  345  (> 7)   1819  Konstanti Hamilton    Magruder High School                      28:24  9:10/M        
  346  (> 7)    900  Sean Marquez          Gaithersburg High School                  28:29  9:11/M        
  347  (> 7)   2748  Brian Strickland      Stonewall Jackson (Manassas)              28:33  9:13/M        
  348  (> 7)     63  Brad Connell          Bethesda-Chevy Chase High School          28:40  9:15/M        


  Glory Days 2010 JV Girls
October 09, 2010

--------------------------------------------------------------------------------
Results By =PR= Events, Inc. 
--------------------------------------------------------------------------------

Overall Finish List - Girls

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   2850  Katherine Sheridan    Thomas Jefferson S&T                      21:02  6:47/M        
    2      2   1925  Emily Balcombe        Northwest High School                     21:04  6:48/M        
    3      3   2113  Katie Palmer          Potomac Falls                             21:16  6:52/M        
    4      4   3148  Emma Wright           West Potomac                              21:51  7:03/M        
    5      5    159  Taylor Fox            Brentsville District                      21:54  7:04/M        
    6      6    966  Alicia Devereaux      George Mason                              21:54  7:04/M        
    7      7   1712  Rebecca Hinch         Loudoun County                            21:54  7:04/M        
    8      8    237  Lana Miller           Briar Woods                               22:00  7:06/M        
    9      9   3144  Megan Panagopoulos    West Potomac                              22:02  7:06/M        
   10     10    861  Natalie Gibson        Freedom - South Riding                    22:04  7:07/M        
   11     11    867  Shannon O'Toole       Freedom - South Riding                    22:09  7:09/M        
   12     12   2694  Taylor Steggerda      Stone Bridge                              22:16  7:11/M        
   13     13    768  Julie Brassel         Forest Park                               22:16  7:11/M        
   14     14    401  Emma Soderstrom       Centreville                               22:17  7:11/M        
   15     15   3137  Taylor Daley          West Potomac                              22:18  7:12/M        
   16     16   1799  Hayley Fahey          Magruder High School                      22:18  7:12/M        
   17  (< 5)   1885  Bridget Thompson      Mount Vernon                              22:22  7:13/M        
   18  (< 5)   3013  Ellery Thomas         W.T. Woodson                              22:23  7:13/M        
   19     17   3139  Anna Leonard          West Potomac                              22:28  7:15/M        
   20     18   2966  Sharena Snyder        Tuscarora High School                     22:41  7:19/M        
   21  (< 5)   2716  Ashley Harris         Stonewall Jackson (Manassas)              22:44  7:20/M        
   22     19    781  Carly Kendrick        Forest Park                               22:50  7:22/M        
   23     20     18  Katie Toner           Academy of the Holy Cross                 22:51  7:22/M        
   24     21   3138  Isabelle Hardee       West Potomac                              22:52  7:23/M        
   25     22    164  Bailey Morrow         Brentsville District                      22:53  7:23/M        
   26     23   2081  Jenny Baker           Potomac Falls                             22:54  7:23/M        
   27     24   2834  Holly Jachowski       Thomas Jefferson S&T                      22:57  7:24/M        
   28     25    779  Marisa Hess           Forest Park                               22:58  7:25/M        
   29     26   1180  Katie Levine          Gov. Thomas Johnson High School           23:00  7:25/M        
   30     27   1793  Gabriella Arrazola    Magruder High School                      23:01  7:25/M        
   31     28    864  Rebecca Mignone       Freedom - South Riding                    23:03  7:26/M        
   32  (< 5)    454  Mallory Shipe         Chantilly                                 23:03  7:26/M        
   33     29    858  Christine Cote        Freedom - South Riding                    23:06  7:27/M        
   34     30   2775  Alex Hastings         Thomas Edison                             23:06  7:27/M        
   35     31   1811  Rachel Ungos          Magruder High School                      23:08  7:28/M        
   36     32   2781  Nicole Lyon           Thomas Edison                             23:10  7:28/M        
   37     33    165  Shannon Pascucci      Brentsville District                      23:11  7:29/M        
   38     34   1813  Hope Zabronsky        Magruder High School                      23:12  7:29/M        
   39     35   2097  Zlata Gogoleva        Potomac Falls                             23:17  7:31/M        
   40     36   1296  Courtney Glover       Heritage (Leesburg)                       23:19  7:31/M        
   41     37   3324  Molly Crum            Yorktown                                  23:24  7:33/M        
   42  (< 5)    444  Connor Haggerty       Chantilly                                 23:26  7:34/M        
   43     38   2093  Emily Geyer           Potomac Falls                             23:27  7:34/M        
   44     39    395  Emily Mclenigan       Centreville                               23:28  7:34/M        
   45     40   1805  Shannon Oleynik       Magruder High School                      23:28  7:34/M        
   46  (< 5)   3000  Hannah Cooke          W.T. Woodson                              23:32  7:35/M        
   47     41    150  Katie Burnett         Brentsville District                      23:32  7:35/M        
   48     42   1306  Amanda Payne          Heritage (Leesburg)                       23:33  7:36/M        
   49     43   1937  Emily Miller          Northwest High School                     23:33  7:36/M        
   50     44    246  Lauren Townsend       Briar Woods                               23:34  7:36/M        
   51     45   2837  Jamie Kim             Thomas Jefferson S&T                      23:35  7:36/M        
   52     46    224  Mary Sydney Garrett   Briar Woods                               23:35  7:36/M        
   53     47    175  Sammie Wight          Brentsville District                      23:36  7:37/M        
   54  (< 5)   1911  Meredith Hilton       National Cathedral                        23:37  7:37/M        
   55     48    385  Borahmie Chon         Centreville                               23:40  7:38/M        
   56     49    785  Gabby Owermohle       Forest Park                               23:43  7:39/M        
   57     50    389  Sydney Evans          Centreville                               23:45  7:40/M        
   58     51   2833  Kelly Ivins-O'Keefe   Thomas Jefferson S&T                      23:46  7:40/M        
   59     52   1809  Laura Sprague         Magruder High School                      23:48  7:41/M        
   60     53    773  Tessa Davis           Forest Park                               23:48  7:41/M        
   61     54    394  Kristy McKain         Centreville                               23:51  7:42/M        
   62     55   1490  Ariana Grundvig       James W. Robinson                         23:53  7:42/M        
   63     56   1358  Irene Regalario       Herndon                                   23:55  7:43/M        
   64     57   2447  Rachel Berman         South Lakes                               23:56  7:43/M        
   65     58   3141  Allison Mcnulla       West Potomac                              23:56  7:43/M        
   66     59   1311  Tessa Warfield        Heritage (Leesburg)                       23:57  7:44/M        
   67     60   2681  Alex Jochems          Stone Bridge                              24:00  7:45/M        
   68  (< 5)   3002  Julie Hansen          W.T. Woodson                              24:02  7:45/M        
   69     61    153  Michelle Duteil       Brentsville District                      24:05  7:46/M        
   70     62    859  Brenna Curtin         Freedom - South Riding                    24:07  7:47/M        
   71     63   1935  Teresa Lonce          Northwest High School                     24:07  7:47/M        
   72     64   2682  Madison Jones         Stone Bridge                              24:08  7:47/M        
   73     65   1307  Hannah Schaefer       Heritage (Leesburg)                       24:09  7:47/M        
   74  (< 5)     54  Elena Waidmann        Bethesda-Chevy Chase High School          24:10  7:48/M        
   75     66   2045  Casey Mccarthy        Paul VI Catholic                          24:14  7:49/M        
   76     67   2461  Margaret Obando       South Lakes                               24:15  7:49/M        
   77     68   2824  Emily Barret          Thomas Jefferson S&T                      24:16  7:50/M        
   78     69   1213  Taylor Marino         Grand Island                              24:16  7:50/M        
   79     70    162  Shannon Jewell        Brentsville District                      24:16  7:50/M        
   80     71   2772  Madalyn Caraway       Thomas Edison                             24:16  7:50/M        
   81     72   2777  Caroline Hayden       Thomas Edison                             24:17  7:50/M        
   82  (< 5)   2325  Caroline Mccue        Sherwood High School                      24:18  7:50/M        
   83     73    220  Sarah Dwinnell        Briar Woods                               24:20  7:51/M        
   84     74    981  Emily Rosenberg       George Mason                              24:21  7:51/M        
   85     75    973  Maggie Mascarenhas    George Mason                              24:23  7:52/M        
   86     76   1362  Jessica Ya            Herndon                                   24:23  7:52/M        
   87     77   1175  Sarah Frank           Gov. Thomas Johnson High School           24:25  7:53/M        
   88     78   1706  Lesya Chopivsky       Loudoun County                            24:26  7:53/M        
   89     79     92  Allison Giliot        Bishop O\'Connell                         24:27  7:53/M        
   90     80    960  Emily Bell            George Mason                              24:28  7:54/M        
   91  (> 7)    169  Hannah Porter         Brentsville District                      24:29  7:54/M        
   92     81    860  Jamie Farah           Freedom - South Riding                    24:29  7:54/M        
   93     82   2683  Katherine Kienbaum    Stone Bridge                              24:29  7:54/M        
   94     83   1342  Shelby Brennan        Herndon                                   24:32  7:55/M        
   95     84   3218  Kate Venuto           Westfield                                 24:32  7:55/M        
   96     85   1297  Jordan Gold           Heritage (Leesburg)                       24:34  7:55/M        
   97     86   1298  Samantha Healy        Heritage (Leesburg)                       24:34  7:55/M        
   98     87   1792  Julia Abramova        Magruder High School                      24:38  7:57/M        
   99     88   2087  Melissa Casamento     Potomac Falls                             24:38  7:57/M        
  100     89   2456  Molly Mason           South Lakes                               24:38  7:57/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  101     90   1293  Mary Diaz             Heritage (Leesburg)                       24:40  7:57/M        
  102     91   2088  Kayleigh Conner       Potomac Falls                             24:41  7:58/M        
  103     92   2969  Luisa Vossbeck        Tuscarora High School                     24:42  7:58/M        
  104     93    869  Kaleig Rosengarten    Freedom - South Riding                    24:42  7:58/M        
  105     94   3101  Emily Walker          Washington-Lee                            24:42  7:58/M        
  106     95    777  Karina Guadron        Forest Park                               24:42  7:58/M        
  107     96   1496  Molly Kulbaski        James W. Robinson                         24:42  7:58/M        
  108     97   1572  Meredith Bean         John Handley                              24:43  7:58/M        
  109  (> 7)    154  Kelsey Everad         Brentsville District                      24:44  7:59/M        
  110     98   1487  Erin Gibbemyer        James W. Robinson                         24:44  7:59/M        
  111  (> 7)   1804  Jenna Meyer           Magruder High School                      24:44  7:59/M        
  112  (> 7)   1812  Hallie Whalen         Magruder High School                      24:44  7:59/M        
  113     99      1  Kate Bende            Academy of the Holy Cross                 24:44  7:59/M        
  114    100   1926  Geraldine Cantor      Northwest High School                     24:44  7:59/M        
  115    101    235  Caroline Lucernoni    Briar Woods                               24:45  7:59/M        
  116    102   3078  Gulia Cajati          Washington-Lee                            24:45  7:59/M        
  117    103   2677  Rachel Cronin         Stone Bridge                              24:46  7:59/M        
  118    104    226  Sarah Gillette        Briar Woods                               24:46  7:59/M        
  119    105   2954  Jenny Klug            Tuscarora High School                     24:46  7:59/M        
  120  (< 5)    448  Jiyun Lim             Chantilly                                 24:47  8:00/M        
  121    106    207  Samantha Adas         Briar Woods                               24:48  8:00/M        
  122    107   2688  Kelly Noah            Stone Bridge                              24:49  8:00/M        
  123  (< 5)   2999  HeeJin Cheon          W.T. Woodson                              24:49  8:00/M        
  124    108   1099  Claire Pohl           Georgetown Visitation Preparatory S       24:51  8:01/M        
  125    109   3331  Milvia Herrera        Yorktown                                  24:53  8:02/M        
  126    110   1261  Victoria Wilson       Hayfield                                  24:54  8:02/M        
  127    111   1345  Kat Faraday           Herndon                                   24:54  8:02/M        
  128    112   1946  Rachel Snyder         Northwest High School                     24:55  8:02/M        
  129  (> 7)    225  Shurden Garrett       Briar Woods                               24:55  8:02/M        
  130    113   1243  Meghan Coyle          Hayfield                                  24:56  8:03/M        
  131  (> 7)    149  Tasha Bull            Brentsville District                      24:57  8:03/M        
  132  (< 5)   2192  Irene Rodriguez       Quince Orchard High School                24:57  8:03/M        
  133    114   1518  Emily Uoesseph        James W. Robinson                         24:57  8:03/M        
  134  (> 7)   1286  Fatmeh Basma          Heritage (Leesburg)                       25:00  8:04/M        
  135  (> 7)    222  Lauren Fortier        Briar Woods                               25:02  8:05/M        
  136  (> 7)    240  Meghan Murray         Briar Woods                               25:03  8:05/M        
  137    115   2830  Amanda Hicks          Thomas Jefferson S&T                      25:03  8:05/M        
  138    116   2120  Kavita Sthanamurthy   Potomac Falls                             25:08  8:06/M        
  139    117    776  Courtney Grazzini     Forest Park                               25:09  8:07/M        
  140    118    975  Sarah Miller          George Mason                              25:10  8:07/M        
  141    119   1652  Emily String          Lake Braddock                             25:10  8:07/M        
  142    120   3336  Caroline Meyer        Yorktown                                  25:12  8:08/M        
  143    121   2685  Charlotte Lewis       Stone Bridge                              25:14  8:08/M        
  144  (> 7)   2098  Ashley Goodrick       Potomac Falls                             25:14  8:08/M        
  145  (> 7)   2091  Gabriella Durgin      Potomac Falls                             25:15  8:09/M        
  146  (> 7)   2112  Lexi Palacio          Potomac Falls                             25:15  8:09/M        
  147  (> 7)    227  Carolyn Gorick        Briar Woods                               25:17  8:09/M        
  148  (> 7)   2693  Avneet Sohi           Stone Bridge                              25:18  8:10/M        
  149    122    972  Tallulah Lewis        George Mason                              25:18  8:10/M        
  150    123   1479  Carly Amurao          James W. Robinson                         25:20  8:10/M        
  151    124   1633  Gillian Cannon        Lake Braddock                             25:22  8:11/M        
  152    125   2634  Maria Suplee          St. John's College High School            25:22  8:11/M        
  153    126   1078  Rose Garrett          Georgetown Visitation Preparatory S       25:22  8:11/M        
  154    127   1726  Melissa Quinones      Loudoun County                            25:23  8:11/M        
  155    128   1491  Kelly Guin            James W. Robinson                         25:25  8:12/M        
  156    129   1245  Audrey DeBruler       Hayfield                                  25:25  8:12/M        
  157    130   1185  Molly Sanino          Gov. Thomas Johnson High School           25:26  8:12/M        
  158    131   3089  Ciara Mcmanus         Washington-Lee                            25:26  8:12/M        
  159    132   3345  Allison Pinson        Yorktown                                  25:27  8:13/M        
  160    133   1718  Caitlin McNichol      Loudoun County                            25:27  8:13/M        
  161    134   1030  Wittney Reed          Georgetown Day School                     25:27  8:13/M        
  162    135    398  Kelsey Rivera         Centreville                               25:27  8:13/M        
  163    136    333  Abby Zackular         Broad Run                                 25:28  8:13/M        
  164    137   2776  Shannon Haupt         Thomas Edison                             25:28  8:13/M        
  165  (> 7)    243  Nakiia Robeson        Briar Woods                               25:30  8:14/M        
  166    138   1592  Allegra Zamore        John Handley                              25:33  8:15/M        
  167  (> 7)    168  Sara Peters           Brentsville District                      25:34  8:15/M        
  168    139   2971  Courtney Young        Tuscarora High School                     25:34  8:15/M        
  169    140   3088  Ariana Mazzucchelli   Washington-Lee                            25:34  8:15/M        
  170    141   1415  Yussre El Bardicy     James Madison                             25:34  8:15/M        
  171    142   1218  Ashley Tillett        Grand Island                              25:35  8:15/M        
  172  (< 5)   2326  Jessica Mcneace       Sherwood High School                      25:35  8:15/M        
  173    143   2972  Lexi Zorotrian        Tuscarora High School                     25:35  8:15/M        
  174    144   1252  Taylor McCarty        Hayfield                                  25:35  8:15/M        
  175    145     89  Rebecca Flester       Bishop O\'Connell                         25:36  8:15/M        
  176  (> 7)   1795  Catherine Barbosa     Magruder High School                      25:36  8:15/M        
  177  (> 7)    212  Ryan Braumann         Briar Woods                               25:38  8:16/M        
  178    146   1729  Emily Seifert         Loudoun County                            25:39  8:16/M        
  179  (> 7)   1803  Erin Kolle            Magruder High School                      25:39  8:16/M        
  180    147   1493  Rylie Hirst           James W. Robinson                         25:39  8:16/M        
  181    148   1707  Cierra Custer         Loudoun County                            25:41  8:17/M        
  182    149    970  Annie Geren           George Mason                              25:41  8:17/M        
  183    150    384  Valerie Cateriano     Centreville                               25:42  8:17/M        
  184    151   1713  Lauren Jackson        Loudoun County                            25:44  8:18/M        
  185  (> 7)   1802  Erin Knuth            Magruder High School                      25:45  8:18/M        
  186  (> 7)   2080  Sarah Ahart           Potomac Falls                             25:45  8:18/M        
  187    152   2784  Sarah Turner          Thomas Edison                             25:45  8:18/M        
  188    153   3182  Amy Cooper            Westfield                                 25:47  8:19/M        
  189    154   3140  Dagmawit Maelef       West Potomac                              25:48  8:19/M        
  190    155   1178  Isabella Johnson      Gov. Thomas Johnson High School           25:50  8:20/M        
  191  (> 7)   2115  Katie Printz          Potomac Falls                             25:51  8:20/M        
  192  (> 7)    780  Sydney Johnson        Forest Park                               25:51  8:20/M        
  193    156   1646  Meg Peter             Lake Braddock                             25:52  8:21/M        
  194    157   2620  Alexandra Colevas     St. John's College High School            25:53  8:21/M        
  195  (> 7)    393  Elizabeth Johnson     Centreville                               25:53  8:21/M        
  196  (< 5)   2318  Elaine Bell           Sherwood High School                      25:53  8:21/M        
  197    158   2946  Danielle Boris        Tuscarora High School                     25:54  8:21/M        
  198  (> 7)    148  Kim Baker             Brentsville District                      25:54  8:21/M        
  199    159   3216  Kathy Thompson        Westfield                                 25:55  8:22/M        
  200  (< 5)   2386  Julia Fogg            South County                              25:58  8:23/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  201  (< 5)   1402  Catherine Lyon        Holy Family                               25:58  8:23/M        
  202  (> 7)   1289  Britney Cook          Heritage (Leesburg)                       25:58  8:23/M        
  203    160     97  Sarah Kolodzy         Bishop O\'Connell                         26:00  8:23/M        
  204  (< 5)   2176  Mohini Goel           Quince Orchard High School                26:01  8:24/M        
  205  (> 7)   2686  Kelly Miller          Stone Bridge                              26:02  8:24/M        
  206  (< 5)    442  Klarise Dixius        Chantilly                                 26:02  8:24/M        
  207    161   1250  Sarah Labriny         Hayfield                                  26:02  8:24/M        
  208    162   3181  Aimme Chen            Westfield                                 26:02  8:24/M        
  209    163   1081  Anne Marie Hodgson    Georgetown Visitation Preparatory S       26:02  8:24/M        
  210    164   2950  Chloe Donnelly        Tuscarora High School                     26:04  8:25/M        
  211    165   3341  Elizabeth Oden        Yorktown                                  26:06  8:25/M        
  212  (> 7)   2948  Grace Bowen           Tuscarora High School                     26:07  8:25/M        
  213  (> 7)    976  Alexis Morse          George Mason                              26:10  8:26/M        
  214    166   1943  Keyton Sheely         Northwest High School                     26:10  8:26/M        
  215    167   1938  Susana Olivares       Northwest High School                     26:11  8:27/M        
  216    168   1179  Katherine Kowalk      Gov. Thomas Johnson High School           26:12  8:27/M        
  217    169    501  Leah Blight           Clarke County                             26:13  8:27/M        
  218    170     93  Emily Griffen         Bishop O\'Connell                         26:14  8:28/M        
  219    171   3317  Victoria Travers      Yorktown                                  26:15  8:28/M        
  220  (> 7)    392  Sydney Hyland         Centreville                               26:15  8:28/M        
  221    172   2825  Crystel Calderon      Thomas Jefferson S&T                      26:16  8:28/M        
  222    173    111  Michelle Tansey       Bishop O\'Connell                         26:16  8:28/M        
  223  (> 7)   1705  Anna Bultrowicz       Loudoun County                            26:17  8:29/M        
  224    174   1204  Brooke Chamberlain    Grand Island                              26:18  8:29/M        
  225    175   1172  Kelsey Cregar         Gov. Thomas Johnson High School           26:18  8:29/M        
  226    176   2460  Margo Moyer           South Lakes                               26:19  8:29/M        
  227  (> 7)   1301  Madison Lowry         Heritage (Leesburg)                       26:19  8:29/M        
  228  (< 5)   1844  Hayley Daniels        Menchville                                26:20  8:30/M        
  229  (> 7)    174  Emily Van Doren       Brentsville District                      26:20  8:30/M        
  230    177   3201  Katie Noble           Westfield                                 26:21  8:30/M        
  231    178   1089  Gretchen Lonergan     Georgetown Visitation Preparatory S       26:23  8:31/M        
  232  (> 7)   1312  Kathryn Worman        Heritage (Leesburg)                       26:25  8:31/M        
  233    179    571  Marisa McMahan        Dominion                                  26:25  8:31/M        
  234  (> 7)    171  Erin Shaul            Brentsville District                      26:26  8:32/M        
  235    180   3326  Caitlyn Denkler       Yorktown                                  26:27  8:32/M        
  236  (> 7)   2106  Parisa Majdi          Potomac Falls                             26:28  8:32/M        
  237  (> 7)   1294  Kelsey Douglass       Heritage (Leesburg)                       26:29  8:33/M        
  238  (< 5)   2399  Marissa Resmini       South County                              26:30  8:33/M        
  239  (> 7)   1502  Michaela Proctor      James W. Robinson                         26:31  8:33/M        
  240    181   3209  Abby Roney            Westfield                                 26:35  8:35/M        
  241  (> 7)   1288  Jillian Carrigan      Heritage (Leesburg)                       26:36  8:35/M        
  242    182   3207  Tiffanie Pirault      Westfield                                 26:36  8:35/M        
  243  (> 7)    986  Abby Van Buren        George Mason                              26:39  8:36/M        
  244  (> 7)   2103  Aubrey Kennedy        Potomac Falls                             26:40  8:36/M        
  245  (< 5)   2388  Hope Hellege-Bales    South County                              26:44  8:37/M        
  246    183   3085  Manon Loustaunau      Washington-Lee                            26:44  8:37/M        
  247    184   2780  Sapphire Lawrence     Thomas Edison                             26:45  8:38/M        
  248  (> 7)   1806  Jackie Price          Magruder High School                      26:49  8:39/M        
  249  (> 7)   1736  Allee White           Loudoun County                            26:49  8:39/M        
  250    185   1244  Diyonna Daniels       Hayfield                                  26:50  8:39/M        
  251  (> 7)   1710  Grace Ellinghaus      Loudoun County                            26:51  8:40/M        
  252  (> 7)   3325  Juliana del Pozo      Yorktown                                  26:53  8:40/M        
  253    186   2622  Mary Ellen Garrett    St. John's College High School            26:53  8:40/M        
  254    187    560  Susana Gutierrez      Dominion                                  26:54  8:41/M        
  255  (> 7)    172  Irene Soto            Brentsville District                      26:56  8:41/M        
  256    188   1582  Holly Ogilive         John Handley                              26:57  8:42/M        
  257    189   1205  Bethany Cinilli       Grand Island                              26:58  8:42/M        
  258    190   2463  Jai Photavath         South Lakes                               26:59  8:42/M        
  259  (> 7)    390  Katie Hannah          Centreville                               27:02  8:43/M        
  260  (< 5)   1924  Caroline Yarborough   National Cathedral                        27:02  8:43/M        
  261    191   1177  Jacy Icard            Gov. Thomas Johnson High School           27:03  8:44/M        
  262  (> 7)    248  Hurleen Veen          Briar Woods                               27:03  8:44/M        
  263    192    573  Katie Milenski        Dominion                                  27:04  8:44/M        
  264    193     86  Elizabeth Bloom       Bishop O\'Connell                         27:04  8:44/M        
  265  (> 7)   2773  Megan Decroix         Thomas Edison                             27:05  8:44/M        
  266  (> 7)   1941  Dani Senft            Northwest High School                     27:05  8:44/M        
  267  (< 5)   1904  Charlotte Farquhar    National Cathedral                        27:05  8:44/M        
  268  (> 7)   3198  Megan McNulty         Westfield                                 27:06  8:45/M        
  269  (> 7)    962  Nora Butkiewicz       George Mason                              27:08  8:45/M        
  270  (< 5)   2294  Anna Smith            Seton School                              27:11  8:46/M        
  271  (< 5)   1852  Jacoya Thomas         Menchville                                27:11  8:46/M        
  272    194   2459  Yenifer Montalvo      South Lakes                               27:13  8:47/M        
  273  (> 7)   2826  Caro Carrithers       Thomas Jefferson S&T                      27:14  8:47/M        
  274  (> 7)   2955  Meghan Kolcum         Tuscarora High School                     27:14  8:47/M        
  275    195   1029  Julia Novey           Georgetown Day School                     27:15  8:47/M        
  276    196     84  Madeleine Bate        Bishop O\'Connell                         27:16  8:48/M        
  277    197   1410  Lisa Bell             James Madison                             27:16  8:48/M        
  278    198   1413  Emily Culbertson      James Madison                             27:16  8:48/M        
  279    199   1217  Jessica Speisz        Grand Island                              27:17  8:48/M        
  280    200    300  Audrey Davis          Broad Run                                 27:18  8:48/M        
  281    201    566  Ariel Kesick          Dominion                                  27:18  8:48/M        
  282    202    296  Ashley Boynton        Broad Run                                 27:20  8:49/M        
  283  (> 7)   1703  Nadia Blanchard       Loudoun County                            27:20  8:49/M        
  284    203    304  Elizabeth Gilbride    Broad Run                                 27:21  8:49/M        
  285  (> 7)   3333  Allison Klem          Yorktown                                  27:21  8:49/M        
  286    204   1421  Brianne Hayden        James Madison                             27:24  8:50/M        
  287    205   1216  Rachel Ripellino      Grand Island                              27:25  8:51/M        
  288  (> 7)     96  Bernadette Jarvis     Bishop O\'Connell                         27:27  8:51/M        
  289    206   2627  Rachel McCave         St. John's College High School            27:27  8:51/M        
  290  (> 7)   2094  Maria Gibney          Potomac Falls                             27:28  8:52/M        
  291    207    294  Lauren Barrows        Broad Run                                 27:29  8:52/M        
  292  (> 7)   1188  Ingrid Will           Gov. Thomas Johnson High School           27:29  8:52/M        
  293  (> 7)   1305  Damiris Paris         Heritage (Leesburg)                       27:29  8:52/M        
  294    208   3090  Lisa Mcnabola         Washington-Lee                            27:30  8:52/M        
  295  (> 7)   2689  Amanda Ryerse         Stone Bridge                              27:30  8:52/M        
  296  (> 7)     83  Kelsey Barger         Bishop O\'Connell                         27:31  8:53/M        
  297    209   1094  Sara Morrissey        Georgetown Visitation Preparatory S       27:31  8:53/M        
  298  (> 7)   1513  Eugenia Spawn         James W. Robinson                         27:32  8:53/M        
  299  (< 5)   1404  Mazzie Stine          Holy Family                               27:34  8:54/M        
  300  (> 7)   2678  Alison Cuevas         Stone Bridge                              27:35  8:54/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  301  (> 7)   1516  Meghan Taitano        James W. Robinson                         27:35  8:54/M        
  302    210   1102  Jennifer Sharkey      Georgetown Visitation Preparatory S       27:47  8:58/M        
  303  (> 7)   2944  Annie Archer          Tuscarora High School                     27:48  8:58/M        
  304  (< 5)   1922  Aidana Saudabayeva    National Cathedral                        27:48  8:58/M        
  305  (> 7)    104  Sydney Speetjens      Bishop O\'Connell                         27:50  8:59/M        
  306  (> 7)   2957  Karoline Macias       Tuscarora High School                     27:52  8:59/M        
  307    211   1214  Thalia Melendez       Grand Island                              27:52  8:59/M        
  308    212   1583  Isabelle Patnode      John Handley                              27:58  9:01/M        
  309    213   1022  Natalie Edwards       Georgetown Day School                     28:02  9:03/M        
  310    214    298  Tiffanie Choi         Broad Run                                 28:03  9:03/M        
  311    215   1351  Meagan Huntington     Herndon                                   28:04  9:03/M        
  312  (> 7)   2855  Ulrich-dogonniu       Thomas Jefferson S&T                      28:06  9:04/M        
  313    216    557  Shannon Fineran       Dominion                                  28:06  9:04/M        
  314  (< 5)    739  Marisa Bernstein      Flint Hill School                         28:07  9:04/M        
  315  (> 7)   3346  Anna Saunders         Yorktown                                  28:12  9:06/M        
  316    217    583  Camille Wolsky        Dominion                                  28:12  9:06/M        
  317    218   1436  Kelli Willis          James Madison                             28:14  9:06/M        
  318  (> 7)   1290  Emily Dann            Heritage (Leesburg)                       28:17  9:07/M        
  319  (> 7)   1934  Meghan Krisko         Northwest High School                     28:18  9:08/M        
  320    219    325  Brittany Simon        Broad Run                                 28:21  9:09/M        
  321    220    554  Maddie Cook           Dominion                                  28:22  9:09/M        
  322  (< 5)   3058  Leona Tazewell        Wakefield High School                     28:24  9:10/M        
  323    221   1063  Elizabeth Bahret      Georgetown Visitation Preparatory S       28:25  9:10/M        
  324  (< 5)   1847  Rachel Harrah         Menchville                                28:27  9:11/M        
  325    222   1434  Marie Tummarello      James Madison                             28:29  9:11/M        
  326    223    504  Morgan Brondstater    Clarke County                             28:30  9:12/M        
  327  (< 5)   1882  Isbellel Caballero    Mount Vernon                              28:34  9:13/M        
  328  (> 7)   3193  Haley Hollen          Westfield                                 28:36  9:14/M        
  329    224   1350  Katie Hinders         Herndon                                   28:37  9:14/M        
  330  (> 7)    775  Briane Fotheringham   Forest Park                               28:39  9:15/M        
  331    225   2455  Caitlyn Herron        South Lakes                               28:39  9:15/M        
  332    226      2  Collee Bradford       Academy of the Holy Cross                 28:41  9:15/M        
  333  (> 7)   1932  Anne Harris           Northwest High School                     28:44  9:16/M        
  334  (> 7)   1088  Hailey Kirchner       Georgetown Visitation Preparatory S       28:44  9:16/M        
  335    227   1637  Peyton Gravatt        Lake Braddock                             28:47  9:17/M        
  336  (> 7)   1478  Michelle Alva         James W. Robinson                         28:50  9:18/M        
  337    228   2052  Suzannah Trainer      Paul VI Catholic                          28:52  9:19/M        
  338  (> 7)   1521  Maritza Villarroel    James W. Robinson                         28:55  9:20/M        
  339  (> 7)    306  Margaret Hellstrom    Broad Run                                 28:55  9:20/M        
  340  (> 7)   1505  Baher Sayed           James W. Robinson                         28:57  9:20/M        
  341  (> 7)   2959  Yuna Miyamoto         Tuscarora High School                     29:00  9:21/M        
  342  (< 5)    748  Bianca Scobie         Flint Hill School                         29:04  9:23/M        
  343  (> 7)   2779  Kristin Kettles       Thomas Edison                             29:06  9:23/M        
  344    229    652  Thea Bender           Edmund Burke School                       29:06  9:23/M        
  345  (> 7)    971  Mary Lauer            George Mason                              29:07  9:24/M        
  346  (> 7)    308  Mary Amanda Hurwitt   Broad Run                                 29:07  9:24/M        
  347  (> 7)   1933  Zoe Kaplan            Northwest High School                     29:07  9:24/M        
  348  (> 7)   1489  Katie Goetz           James W. Robinson                         29:09  9:24/M        
  349    230      3  Keegan Carroll        Academy of the Holy Cross                 29:09  9:24/M        
  350    231   1247  Kaitlyn Forsythe      Hayfield                                  29:17  9:27/M        
  351  (> 7)   3214  Autumn Stanton        Westfield                                 29:28  9:30/M        
  352  (> 7)   3321  Christina Bowman      Yorktown                                  29:30  9:31/M        
  353  (> 7)    400  Sabetta Singh         Centreville                               29:31  9:31/M        
  354    232    654  Emma Burd             Edmund Burke School                       29:33  9:32/M        
  355  (> 7)   3337  Hannah Morris         Yorktown                                  29:35  9:33/M        
  356  (> 7)    233  Sarah Kwitnieski      Briar Woods                               29:36  9:33/M        
  357  (> 7)    110  Linh Ta               Bishop O\'Connell                         29:38  9:34/M        
  358  (> 7)   2947  Gentry Bowen          Tuscarora High School                     29:39  9:34/M        
  359  (> 7)   3135  Maris Cucinotta       West Potomac                              29:41  9:35/M        
  360  (> 7)   3183  Jenny Cox             Westfield                                 29:44  9:35/M        
  361    233    500  Elizabeth Blight      Clarke County                             29:46  9:36/M        
  362  (> 7)    310  Alison Mabery         Broad Run                                 29:48  9:37/M        
  363  (> 7)   1187  Sydney Tyler          Gov. Thomas Johnson High School           29:50  9:37/M        
  364  (> 7)    545  Ellie Barwinczak      Dominion                                  29:51  9:38/M        
  365    234   2049  Alaina Patrick        Paul VI Catholic                          29:52  9:38/M        
  366    235    660  Lauren Seely          Edmund Burke School                       29:59  9:40/M        
  367    236   1020  Tessa Cafritz         Georgetown Day School                     29:59  9:40/M        
  368  (> 7)   1080  Zoe Haveles           Georgetown Visitation Preparatory S       29:59  9:40/M        
  369    237    515  Tessa Thomas          Clarke County                             30:00  9:41/M        
  370    238    508  Victoria Ewing        Clarke County                             30:02  9:41/M        
  371  (> 7)   1061  Rachel Audent         Georgetown Visitation Preparatory S       30:04  9:42/M        
  372  (> 7)   3328  Victoria Ferrante     Yorktown                                  30:08  9:43/M        
  373  (> 7)    114  Kathryn Vidrine       Bishop O\'Connell                         30:09  9:44/M        
  374  (< 5)    740  Nina Chadab           Flint Hill School                         30:12  9:45/M        
  375  (< 5)   2720  Alison Phanthavong    Stonewall Jackson (Manassas)              30:15  9:45/M        
  376  (> 7)   3338  Kathryn Mullins       Yorktown                                  30:18  9:46/M        
  377    239   1653  Lauren Telfer         Lake Braddock                             30:18  9:46/M        
  378    240   2632  Joanie Sanders        St. John's College High School            30:18  9:46/M        
  379  (> 7)    786  Jewell Stockett       Forest Park                               30:20  9:47/M        
  380  (> 7)    980  Amanda Rolander       George Mason                              30:20  9:47/M        
  381  (> 7)    247  Faith Vasko           Briar Woods                               30:23  9:48/M        
  382  (> 7)    559  Kathleen Gavin        Dominion                                  30:26  9:49/M        
  383  (> 7)   3344  Lara Phillips         Yorktown                                  30:30  9:50/M        
  384  (> 7)   2100  Emily Ha              Potomac Falls                             30:33  9:51/M        
  385  (< 5)   1850  Savannah Neese        Menchville                                30:39  9:53/M        
  386    241   2038  Noelle Dorgham        Paul VI Catholic                          30:54  9:58/M        
  387  (> 7)    556  Jessica Erim          Dominion                                  30:56  9:59/M        
  388    242   1355  Carrie Ortel          Herndon                                   30:57  9:59/M        
  389    243     10  Latasha Jeter         Academy of the Holy Cross                 30:58  9:59/M        
  390  (> 7)   3187  Emma Foley            Westfield                                 31:00 10:00/M        
  391  (> 7)   1510  Micah Smalley         James W. Robinson                         31:02 10:01/M        
  392  (> 7)   1309  Kara Sheehan          Heritage (Leesburg)                       31:03 10:01/M        
  393  (< 5)    875  Angela Cleveland      Gaithersburg High School                  31:06 10:02/M        
  394  (> 7)   3329  Camila Fishtahler     Yorktown                                  31:07 10:02/M        
  395    244   2630  Victoria Patton       St. John's College High School            31:12 10:04/M        
  396  (< 5)    883  Kanyinsola Oduntan    Gaithersburg High School                  31:14 10:05/M        
  397  (> 7)    568  Sally Langager        Dominion                                  31:16 10:05/M        
  398  (> 7)   1519  Margaret Veale        James W. Robinson                         31:17 10:05/M        
  399  (< 5)    633  Yicela Alvarado       Don Bosco Cristo Rey High School          31:25 10:08/M        
  400    245    650  Olivia Ades-Lawlor    Edmund Burke School                       31:36 10:12/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  401    246    657  Tani Marcus           Edmund Burke School                       31:41 10:13/M        
  402    247   1027  Samantha Kohl         Georgetown Day School                     31:41 10:13/M        
  403  (> 7)    564  Mija Isip             Dominion                                  31:46 10:15/M        
  404    248   2629  Olivia Patton         St. John's College High School            31:54 10:17/M        
  405  (< 5)    634  Brigette Belton       Don Bosco Cristo Rey High School          31:55 10:18/M        
  406    249   2054  Livvy Ward            Paul VI Catholic                          32:21 10:26/M        
  407  (> 7)   2960  Ifeyinawa Onourah     Tuscarora High School                     32:32 10:30/M        
  408    250   1573  Carter Black          John Handley                              32:45 10:34/M        
  409  (< 5)    874  Johanna Cabrera       Gaithersburg High School                  33:01 10:39/M        
  410  (> 7)   1077  Patsy Flynn           Georgetown Visitation Preparatory S       33:15 10:44/M        
  411  (> 7)   1807  Katie Sastre          Magruder High School                      33:20 10:45/M        
  412    251     14  Tricia Rowedder       Academy of the Holy Cross                 33:27 10:47/M        
  413  (> 7)    305  Sravya Gundapaneni    Broad Run                                 33:35 10:50/M        
  414    252   1580  Lillian Mathews       John Handley                              33:40 10:52/M        
  415  (> 7)   1093  Cristina Moreno       Georgetown Visitation Preparatory S       33:42 10:52/M        
  416  (> 7)   1098  Katie Owens           Georgetown Visitation Preparatory S       33:47 10:54/M        
  417  (> 7)   2099  Julie Griffin         Potomac Falls                             33:51 10:55/M        
  418  (> 7)   1065  Terri Bullock         Georgetown Visitation Preparatory S       34:10 11:01/M        
  419  (> 7)   2945  Christina Barbina     Tuscarora High School                     34:51 11:15/M        
  420  (< 5)   2178  Camille Horan         Quince Orchard High School                34:54 11:15/M        
  421  (> 7)   3350  Cathryn Speck         Yorktown                                  35:10 11:21/M        
  422  (< 5)    637  Rosalynn Trujillo     Don Bosco Cristo Rey High School          35:21 11:24/M        
  423  (< 5)    674  Shalma Begum          Falls Church                              35:44 11:32/M        
  424  (> 7)   1215  Courtney Mergel       Grand Island                              36:39 11:49/M        
  425  (< 5)   2184  Gargi Managoli        Quince Orchard High School                38:01 12:16/M        








Return to Top

Email | About