MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Bullis Tri Meet
Bullis HS Home TF Meets History
Hosted By: Bullis
Potomac, Maryland
2010-03-17

Girls 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Scott, Jasmine               Bullis                 13.00      13.03   1   6
  2 Burke, Ariel                 Bullis                 13.00      13.13   1   4
  3 Osei, Ama                    Bullis                            13.24   2   2
  4 Long, Alex                   Flint Hill             13.00      13.55   1   1
  5 Williams, Morgan             Bullis                            14.28   2
  6 Orr, Alexus                  Flint Hill             13.00      14.54   1
  7 Singerling, Abigail          Flint Hill                        14.58   2
  8 Cole, Paige                  Flint Hill             13.00      14.79   2
  9 Griffin, Ca'ryn              St. Mary's Ryken       13.00      15.42   1
 10 Min, Kelly                   Bullis                            16.41   2
 -- Son, Yoona                   St. Mary's Ryken       13.00         NT   1
 -- Klyucheva, Alina             Flint Hill                           NT   2
Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Scott, Jasmine               Bullis                 26.00      27.64   1   6
  2 Walker, Idrienne             Bullis                 26.00      28.38   2   4
  3 Burke, Ariel                 Bullis                 26.00      29.25   1   2
  4 Sweatman, Marlo              Flint Hill                        29.26   3   1
  5 Holness, Ariel               Bullis                 26.00      29.33   1
  6 Patrick, Shea                Flint Hill             26.00      29.39   1
  7 Williams, Morgan             Bullis                            30.46   2
  8 Orr, Alexus                  Flint Hill                        30.50   2
  9 Altreuter, Stephanie         Flint Hill             26.00      30.59   1
 10 Singerling, Abigail          Flint Hill                        30.63   3
 11 Cole, Paige                  Flint Hill                        31.52   2
 -- Klyucheva, Alina             Flint Hill                           NT   3
 -- Long, Alex                   Flint Hill             26.00         NT   1
 -- Howard, Lynne                Bullis                               NT   2
 -- Providence, Courteney        Flint Hill                           NT   2
Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Walker, Idrienne             Bullis               1:00.00    1:03.45   1   6
  2 Sweatman, Marlo              Flint Hill                      1:06.12   2   4
  3 Altreuter, Stephanie         Flint Hill           1:00.00    1:07.83   1   2
  4 Simmons, Emily               St. Mary's Ryken     1:00.00    1:11.69   1   1
  5 Jallow, Mariama              Flint Hill                      1:17.28   1
  6 Son, Yoona                   St. Mary's Ryken     1:00.00    1:37.00   1
 -- Howard, Lynne                Bullis                               NT   2
 -- Franklin, Jenna              Bullis                               NT   2
Girls 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Uechi, Cami                  Bullis                          2:46.00   2   6
  2 Paglianulo, Laura            St. Mary's Ryken                3:04.00   1   4
 
....Girls 800 Meter Run
  3 Calhoun, Amma                Bullis                          3:12.00   1   2
  4 Byrnes, Rachael              St. Mary's Ryken                3:14.00   2   1
  5 Blair, Alexi                 Bullis                          3:28.00   2
  6 Leinson, Rachel              Bullis                          3:29.00   1
  7 Dahut, Maddie                Bullis                          3:30.00   3
  8 Ayre, Taylor                 Bullis                          3:30.50   3
  9 Kim, Ester                   Bullis                          3:33.00   1
 10 Hashemi, Lily                Bullis                          3:35.00   1
 11 Montgomery, Lauren           Bullis                          3:45.00   2
 12 Cohen, Daniele               Bullis                          3:53.00   3
 13 Son, Yoona                   St. Mary's Ryken                4:03.00   1
 -- Trone, Natalie               Bullis                               NT   2
 -- Colas, Katy                  Flint Hill                           NT   2
 -- Bansal, Kavi                 Flint Hill                           NT   3
Girls 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Colas, Katy                  Flint Hill                      5:36.00    6
  2 Uechi, Cami                  Bullis                          6:16.00    4
  3 Werner, Olivia               Flint Hill                      6:37.07    2
  4 Murree, Rachel               St. Mary's Ryken                6:47.00    1
  5 Byrnes, Rachael              St. Mary's Ryken                6:54.00
  6 Paglianulo, Laura            St. Mary's Ryken                7:14.00
  7 Wu, DiXi                     Bullis                          7:26.00
  8 Smith, Lauren                Flint Hill                      7:29.00
  9 Blair, Abi                   Bullis                          7:36.00
 10 Murphy, Jenna                St. Mary's Ryken                7:50.00
 11 Murphy, Rachel               St. Mary's Ryken                7:51.00
 12 Rajendiran, Mischa           Flint Hill                      8:12.00
 13 Dunn, Katie                  Flint Hill                      8:14.00
 -- Peterson, Cara               Flint Hill                           NT
Girls 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brady, Julia                 Bullis                         14:03.00    6
  2 Peterson, Cara               Flint Hill                     14:22.00    4
  3 Murree, Rachel               St. Mary's Ryken               14:55.00    2
  4 Lu, Laura                    Bullis                         14:57.00    1
  5 Byrnes, Rachael              St. Mary's Ryken               15:24.00
  6 Alloy, Dana                  Flint Hill                     15:47.00
  7 Fox, Morgan                  Flint Hill                     16:26.00
  8 Murphy, Jenna                St. Mary's Ryken               17:06.00
  9 Murphy, Rachel               St. Mary's Ryken               17:09.00
 
Girls 100 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jenkins, Taylor              Bullis                 16.00      18.87    6
  2 Savage, Britt                Flint Hill                        18.96    4
  3 Sweatman, Brittany           Flint Hill                        20.50    2
  4 Loghman, Faye                Bullis                            21.93    1
Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Savage, Britt                Flint Hill                        50.56   1   6
  2 Jenkins, Taylor              Bullis                 50.00      55.23   1   4
  3 Sweatman, Brittany           Flint Hill                        58.14   2   2
  4 Simmons, Emily               St. Mary's Ryken                  59.02   1   1
  5 Loghman, Faye                Bullis                          1:19.00   2
 -- Whitlow, Maya                Bullis                               NT   2
Girls 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bullis  'A'                                                    52.79    6
     1) Scott, Jasmine                  2) Holness, Ariel
     3) Burke, Ariel                    4) Osei, Ama
  2 Flint Hill  'A'                                                55.91    4
     1) Patrick, Shea                   2) Cole, Paige
     3) Orr, Alexus                     4) Long, Alex
  3 St. Mary's Ryken  'A'                                          58.53    2
     1) Griffin, Ca'ryn                 2) Beck, Kristen
     3) Sizemore, Jessica               4) Langer, Sarah
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Flint Hill  'A'                                              4:16.91    6
     1) Patrick, Shea                   2) Sweatman, Marlo
     3) Long, Alex                      4) Savage, Britt
  2 Bullis  'A'                                                  4:22.50    4
     1) Sears, Darien                   2) Walker, Idrienne
     3) Holness, Ariel                  4) Osei, Ama
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 St. Mary's Ryken  'A'                                       12:10.00    6
     1) Byrnes, Rachael                 2) Murree, Rachel
     3) Murphy, Rachel                  4) Simmons, Emily
  2 Bullis  'A'                                                 12:22.00    4
     1) Brady, Julia                    2) Dahut, Maddie
     3) Lu, Laura                       4) Wu, DiXi
 -- Bullis  'B'                                                       NT
     1) Blair, Abi                      2) Leinson, Rachel
 
....Girls 4x800 Meter Relay
     3) Blair, Alexi                    4) Hashemi, Lily
Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jenkins, Taylor              Bullis                          4-04.00    6
  2 Simmons, Emily               St. Mary's Ryken                4-00.00    4
 -- Langer, Sarah                St. Mary's Ryken                     NH
 -- Beck, Kristen                St. Mary's Ryken                     NH
Girls Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kasasa, Sharon               Bullis                         14-08.00    6
  2 Savage, Britt                Flint Hill                     14-02.00    4
  3 Saleh, Anna                  Flint Hill                     14-01.00    2
  4 Colas, Katy                  Flint Hill                     13-08.00    1
  5 Langer, Sarah                St. Mary's Ryken               13-04.00
  6 Beck, Kristen                St. Mary's Ryken               13-02.00
  7 Sears, Darien                Bullis                         13-00.00
  8 Griffin, Ca'ryn              St. Mary's Ryken               11-02.00
Girls Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Langer, Sarah                St. Mary's Ryken               29-00.00    6
  2 Beck, Kristen                St. Mary's Ryken               27-01.00    3
  2 Saleh, Anna                  Flint Hill                     27-01.00    3
  4 Griffin, Ca'ryn              St. Mary's Ryken               26-08.00    1
Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bryant, Bria                 Flint Hill                     25-06.00    6
  2 Providence, Courteney        Flint Hill                     21-02.00    4
  3 Sizemore, Jessica            St. Mary's Ryken               19-04.00    2
  4 Kim, Bo-Yoon                 St. Mary's Ryken               15-01.00    1
  5 Cryan, Aia                   St. Mary's Ryken               14-03.00
 -- Whitlow, Maya                Bullis                               ND
 -- Choi, Soo Jeong              Flint Hill                           ND
Girls Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sweatman, Marlo              Flint Hill                        69-09    6
  2 Bryant, Bria                 Flint Hill                        56-05    4
  3 Sizemore, Jessica            St. Mary's Ryken                  50-02    2
 
....Girls Discus Throw
  4 Mack, Shaina                 Flint Hill                        49-01    1
  5 Providence, Courteney        Flint Hill                        45-10
  6 Cryan, Aia                   St. Mary's Ryken                  33-03
  7 Kim, Bo-Yoon                 St. Mary's Ryken                  30-03
 -- Whitlow, Maya                Bullis                               ND
Boys 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Richardson, Brandon          St. Mary's Ryken       11.70      11.28   1   6
  2 Middleton, Kyle              Bullis                 11.70      11.39   2   4
  3 Grant, Justin                Bullis                 11.70      11.42   1   2
  4 Spriggs, Robert              Bullis                 11.70      11.53   1   1
  5 Newsome, David               St. Mary's Ryken       11.70      11.83   2
  6 Dyer, Jonathan               Bullis                 11.70      11.94   2
  7 Saltaformaggio, Antonio      St. Mary's Ryken                  12.05   3
  8 Bradley, Arthur              St. Mary's Ryken                  12.34   4
  9 Donnelly, John               St. Mary's Ryken                  12.35   2
 10 Green, Josh                  Flint Hill             11.70      12.41   1
 11 Turner, Josh                 St. Mary's Ryken       11.70      12.51   1
 12 Buck, Darren                 Bullis                 11.70      12.57   3
 13 Forte, Lawrence              St. Mary's Ryken                  12.67   3
 14 Wolff, Lucas                 Flint Hill             11.70      12.74   2
 15 Stabile, John                St. Mary's Ryken                  12.89   4
 16 Rice, James                  Bullis                            13.16   3
 17 Roland, Kane                 St. Mary's Ryken                  13.42   3
 18 Chang, Jonah                 Flint Hill                        14.30   4
 -- Munns, Thomas                St. Mary's Ryken                     NT   4
 -- Foster, Shawn                Flint Hill                           NT   4
 -- Chestnut, Danilo             Flint Hill                           NT   2
 -- Corso, Joey                  Flint Hill             11.70         NT   1
 -- Stevens, Doug                Flint Hill                           NT   3
 -- Min, Kyung                   Flint Hill                           NT   4
Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Middleton, Kyle              Bullis                 24.00      22.80   1   6
  2 Richardson, Brandon          St. Mary's Ryken       24.00      22.91   1   4
  3 Newsome, David               St. Mary's Ryken       24.00      23.84   2   2
  4 Turner, Josh                 St. Mary's Ryken       24.00      23.90   1   1
  5 Callahan, Alex               Flint Hill             24.00      24.56   2
  6 Green, Josh                  Flint Hill             24.00      24.76   1
  7 Hazel, Joe                   Bullis                 24.00      24.98   2
  8 Stabile, John                St. Mary's Ryken                  25.36   2
  9 Garey, Ryan                  Bullis                            25.42   1
 10 Buck, Darren                 Bullis                 24.00      25.55   2
 11 Bradley, Arthur              St. Mary's Ryken                  25.65   3
 12 Manosalvos, Ricardo          Flint Hill             24.00      25.77   2
 13 Chestnut, Danilo             Flint Hill                        26.00   4
 
....Boys 200 Meter Dash
 14 Azad, Hooman                 Flint Hill                        26.26   3
 15 Chestnut, Dominique          Flint Hill                        26.48   5
 16 Rice, James                  Bullis                            26.72   3
 17 Peterson, Matt               Bullis                            26.78   3
 18 Donnelly, John               St. Mary's Ryken                  26.90   4
 19 Wolff, Lucas                 Flint Hill                        27.71   5
 19 Becker, JJ                   Flint Hill                        27.71   4
 21 Matthews, Harrison           St. Mary's Ryken                  29.78   5
 22 Desai, Dhanesh               St. Mary's Ryken                  31.10   3
 -- Saltaformaggio, Antonio      St. Mary's Ryken                     NT   6
 -- Corso, Joey                  Flint Hill             26.00         NT   1
 -- Stevens, Doug                Flint Hill                           NT   4
 -- Masha, Folabi                Bullis                               NT   5
 -- Masha, Bolaji                Bullis                               NT   4
 -- Munns, Thomas                St. Mary's Ryken                     NT   6
 -- Forte, Lawrence              St. Mary's Ryken                     NT   4
 -- Knutsen, Connor              Flint Hill                           NT   6
 -- Foster, Shawn                Flint Hill                           NT   3
Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Green, Aaron                 Bullis                 56.00      54.55   1   6
  2 Hazel, Joe                   Bullis                 56.00      58.51   1   4
  3 Hodo, Andre                  Bullis                 56.00      58.69   2   2
  4 Becker, JJ                   Flint Hill             56.00      58.71   2   1
  5 Manosalvos, Ricardo          Flint Hill             56.00      59.57   1
  6 Deluca, Michael              St. Mary's Ryken       56.00    1:00.19   1
  7 Chestnut, Dominique          Flint Hill             56.00    1:00.38   2
  7 Green, Amos                  Bullis                          1:00.38   2
  9 Azad, Hooman                 Flint Hill                      1:01.88   3
 10 Roland, Kane                 St. Mary's Ryken       56.00    1:02.32   2
 11 Forte, Lawrence              St. Mary's Ryken                1:02.59   3
 12 Peel, Scott                  Bullis                          1:04.96   3
 13 Mends, Eddie                 Flint Hill                      1:07.13   1
 14 Matthews, Harrison           St. Mary's Ryken       56.00    1:07.50   1
 15 Demauro, Jonathan            St. Mary's Ryken                1:10.25   3
 16 Desai, Dhanesh               St. Mary's Ryken                1:11.60   2
 17 Luke, Nathan                 St. Mary's Ryken                1:13.61   4
 -- Munns, Thomas                St. Mary's Ryken                     NT   4
Boys 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Lane, Johnny                 Flint Hill                      2:18.00   2   6
  2 Torres, Jason                St. Mary's Ryken                2:21.00   3   4
  3 Hall, Andrew                 Flint Hill                      2:24.00   3   2
  4 Pawlow, Greg                 Flint Hill                      2:25.00   1   1
  5 Griffit, Zach                St. Mary's Ryken                2:28.00   3
  6 Miles, Zachery               St. Mary's Ryken                2:35.00   2
 
....Boys 800 Meter Run
  7 Deluca, Michael              St. Mary's Ryken                2:35.50   2
  8 Jarboe, Nick                 St. Mary's Ryken                2:37.00   1
  9 Giguere, Daniel              Flint Hill                      2:38.00   1
 10 Heyer, Chris                 Flint Hill                      2:39.00   1
 11 Ortiz, Julian                St. Mary's Ryken                2:45.00   2
 12 Akinkaye, Mike               Bullis                          2:53.00   3
 13 Clark, Brian                 St. Mary's Ryken                2:57.00   1
 14 Matthews, Harrison           St. Mary's Ryken                2:59.00   1
 -- Blumberg, Corbin             Bullis                               NT   2
 -- Adelwole, Toby               Bullis                               NT   2
Boys 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Torres, Jason                St. Mary's Ryken                5:24.00    6
  2 Lynch, Anthony               Flint Hill                      5:25.00    4
  3 Griffit, Zach                St. Mary's Ryken                5:25.60    2
  4 Barbalace, Ryan              Flint Hill                      5:33.00    1
  5 Hall, Andrew                 Flint Hill                      5:33.50
  6 Bass, Jeff                   Bullis                          5:35.00
  7 Miles, Zachery               St. Mary's Ryken                5:37.00
  8 Jarboe, Nick                 St. Mary's Ryken                5:38.00
  9 McNerney, Kevin              Flint Hill                      5:39.00
 10 Heizer, Chris                Flint Hill                      5:39.20
 11 Dreo, Alex                   Flint Hill                      5:53.00
 12 Zeberlein, Erik              Flint Hill                      6:04.00
 13 Burke, Neil                  St. Mary's Ryken                6:14.00
 14 Ortiz, Julian                St. Mary's Ryken                6:23.00
 15 Clark, Brian                 St. Mary's Ryken                6:32.00
 16 Demauro, Jonathan            St. Mary's Ryken                6:37.00
 17 Ackerman, Ryan               Flint Hill                      6:43.00
 17 Clark, Brian                 Flint Hill                      6:43.00
 -- Ayers, Zack                  Flint Hill                           NT
 -- Evans, Connor                Flint Hill                           NT
Boys 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lynch, Anthony               Flint Hill                     11:46.00    6
  2 Barbalace, Ryan              Flint Hill                     11:51.00    4
  3 Elmaani, Amir                Bullis                         11:59.00    2
  4 Griffit, Zach                St. Mary's Ryken               12:05.00    1
  5 Milliken, Alex               Flint Hill                     12:08.00
  6 Dreo, Alex                   Flint Hill                     12:32.00
  7 Jarboe, Nick                 St. Mary's Ryken               12:33.00
  8 Ross, Andrew                 Flint Hill                     12:49.00
  9 Torres, Jason                St. Mary's Ryken               13:05.00
 10 Zeberlein, Erik              Flint Hill                     13:10.00
 11 Burke, Neil                  St. Mary's Ryken               13:37.00
 12 Evans, Connor                Flint Hill                     13:55.00
 
....Boys 3200 Meter Run
 13 Pucci, Michael               Flint Hill                     14:18.00
 14 Jenet, Blair                 Flint Hill                     14:21.00
 -- Osborn, John                 Flint Hill                           NT
Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Little, Kaquan               Bullis                            16.33   1   6
  2 Stabile, John                St. Mary's Ryken                  19.22   1   4
  3 Chao, Thomas                 Bullis                            20.44   1   2
  4 Cohen, Sam                   Flint Hill                        20.46   1   1
  5 Hane, Matthew                St. Mary's Ryken                  21.97   2
  6 Luke, Nathan                 St. Mary's Ryken                  23.66   2
 -- Park, Jung Bok               St. Mary's Ryken                     NT   2
Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Little, Kaquan               Bullis                            43.47   1   6
  2 Stabile, John                St. Mary's Ryken                  46.47   1   4
  3 Chao, Thomas                 Bullis                            47.39   2   2
  4 Al Hussain, Mohammad         Flint Hill                        50.40   2   1
  5 Barrera, Jay                 Bullis                            51.51   2
  6 Hane, Matthew                St. Mary's Ryken                  52.78   2
  7 Manion, Tyler                St. Mary's Ryken                  54.35   3
  8 Sydnor, Daniel               St. Mary's Ryken                  55.29   3
  9 Luke, Nathan                 St. Mary's Ryken                  56.66   3
 -- Cohen, Sam                   Flint Hill                           NT   1
 -- Shipley, Alex                Flint Hill                           NT   1
 -- Park, Jung Bok               St. Mary's Ryken                     NT   3
Boys 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bullis  'A'                                                    45.24    6
     1) Spriggs, Robert                 2) Dyer, Jonathan
     3) Little, Kaquan                  4) Grant, Justin
  2 St. Mary's Ryken  'A'                                          46.22    4
     1) Richardson, Brandon             2) Turner, Josh
     3) Newsome, David                  4) Bradley, Arthur
  3 Flint Hill  'A'                                                48.72    2
     1) Corso, Joey                     2) Green, Josh
     3) Chestnut, Dominique             4) Manosalvos, Ricardo
  4 St. Mary's Ryken  'B'                                          48.79
     1) Donnelly, John                  2) Forte, Lawrence
     3) Saltaformaggio, Antonio         4) Roland, Kane
  5 Flint Hill  'B'                                                50.44
     1) Stevens, Doug                   2) Azad, Hooman
     3) Callahan, Alex                  4) Wolff, Lucas
 
Boys 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Flint Hill  'A'                                              3:45.66    6
     1) Shipley, Alex                   2) Giguere, Daniel
     3) Pawlow, Greg                    4) Lane, Johnny
  2 St. Mary's Ryken  'A'                                        3:50.37    4
     1) Richardson, Brandon             2) Bradley, Arthur
     3) Newsome, David                  4) Turner, Josh
  3 Bullis  'A'                                                  3:52.88    2
     1) Garey, Ryan                     2) Hodo, Andre
     3) Dyer, Jonathan                  4) Green, Aaron
  4 Flint Hill  'B'                                              4:07.18
     1) Wolff, Lucas                    2) Callahan, Alex
     3) Chestnut, Dominique             4) Becker, JJ
  5 St. Mary's Ryken  'B'                                        4:09.41
     1) Hills, Kevin                    2) Donnelly, John
     3) Roland, Kane                    4) Deluca, Michael
 -- Bullis  'B'                                                       NT
     1) Barrera, Jay                    2) Peterson, Matt
     3) Green, Amos                     4) Gross, Bryan
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Flint Hill  'A'                                              9:15.00    6
     1) Shipley, Alex                   2) Pawlow, Greg
     3) Lane, Johnny                    4) Heyer, Chris
  2 Bullis  'A'                                                  9:31.00    4
     1) Elmaani, Amir                   2) Green, Aaron
     3) Bass, Jeff                      4) Blumberg, Corbin
  3 St. Mary's Ryken  'A'                                        9:44.00    2
     1) Torres, Jason                   2) Jarboe, Nick
     3) Griffit, Zach                   4) Miles, Zachery
  4 Flint Hill  'B'                                             10:40.00
     1) Jenet, Blair                    2)
Boys High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Benton, Joe                  Flint Hill                      5-10.00    6
  2 Czerwiec, Jason              Bullis                          5-00.00    4
  3 Hills, Kevin                 St. Mary's Ryken                4-10.00    2
Boys Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Giguere, Daniel              Flint Hill                     19-09.00    6
  2 Benton, Joe                  Flint Hill                     19-03.00    4
  3 Lane, Johnny                 Flint Hill                     18-06.00    2
  4 Pawlow, Greg                 Flint Hill                     18-00.00    1
  5 Spriggs, Robert              Bullis                         17-07.00
  6 Garey, Ryan                  Bullis                         16-06.00
 
....Boys Long Jump
  7 Czerwiec, Jason              Bullis                         16-02.00
  8 Hodo, Andre                  Bullis                         15-07.00
  9 Buck, Darren                 Bullis                         14-06.00
 10 Masha, Folabi                Bullis                         14-04.00
 11 Manion, Tyler                St. Mary's Ryken               13-02.00
 12 Sydnor, Daniel               St. Mary's Ryken                9-06.00
Boys Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hazel, Joe                   Bullis                         37-08.00    6
Boys Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Simpson, Ren                 Flint Hill                     33-11.00    6
  2 Parsons, Kealan              Flint Hill                     33-01.00    4
  3 Martinez, Tyler              Bullis                         32-04.00    2
  4 Tucker-Green, Bryant         Bullis                         32-00.00    1
  5 Cohen, Sam                   Flint Hill                     31-02.00
  6 Staines, Luke                Bullis                         29-03.00
  7 Edgar, Alexander             St. Mary's Ryken               28-10.00
  8 Dicola, Brian                St. Mary's Ryken               28-01.00
  8 Johnston, Michael            St. Mary's Ryken               28-01.00
 10 Crummer, Sam                 Flint Hill                     27-07.00
 11 Chu, Justin                  Flint Hill                     27-06.00
 12 Chambers, Larry              Flint Hill                     27-04.00
 12 Ghanem, Louis                Bullis                         27-04.00
 14 Walsh, Brendan               St. Mary's Ryken               26-09.00
 15 Wall, Tommy                  Flint Hill                     25-01.00
 16 Isaacs, Darren               St. Mary's Ryken               24-01.00
 17 Holmann, Bryson              Flint Hill                     23-10.00
 18 Dixon, Dalton                St. Mary's Ryken               23-04.00
 19 Wong, Jimmy                  Flint Hill                     22-09.00
 20 Marske, Ricky                Flint Hill                     22-03.00
 21 Aubuchon, Thomas             Flint Hill                     19-10.00
 22 Plein, Mark                  Flint Hill                     19-06.00
 23 Hills, Adam                  St. Mary's Ryken               18-00.00
 24 Davisson, Matt               Flint Hill                     17-09.00
 -- Flood, David                 Bullis                               ND
 -- Overall, John                Bullis                               ND
 -- Beck, Johnathan              St. Mary's Ryken                     ND
Boys Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dixon, Dalton                St. Mary's Ryken                 103-01    6
  2 Green, Amos                  Bullis                            94-06    4
  3 Chu, Justin                  Flint Hill                        92-06    2
 
....Boys Discus Throw
  4 Walsh, Brendan               St. Mary's Ryken                  91-00    1
  5 Benton, Joe                  Flint Hill                        84-09
  6 Isaacs, Darren               St. Mary's Ryken                  82-03
  7 Holmann, Bryson              Flint Hill                        80-06
  8 Simpson, Ren                 Flint Hill                        80-00
  9 Tucker-Green, Bryant         Bullis                            76-08
 10 Staines, Luke                Bullis                            76-03
 11 Beck, Johnathan              St. Mary's Ryken                  73-05
 12 Johnston, Michael            St. Mary's Ryken                  73-04
 13 Hussain, Mohammad Al         Flint Hill                        72-08
 14 Edgar, Alexander             St. Mary's Ryken                  70-04
 15 Chambers, Larry              Flint Hill                        66-08
 16 Dicola, Brian                St. Mary's Ryken                  65-11
 17 Wall, Tommy                  Flint Hill                        65-08
 18 Marske, Ricky                Flint Hill                        58-02
 19 Crummer, Sam                 Flint Hill                        54-00
 20 Parsons, Kealan              Flint Hill                        53-09
 21 Aubuchon, Thomas             Flint Hill                        52-11
 22 Plein, Mark                  Flint Hill                        49-11
 23 Davisson, Matt               Flint Hill                        42-09
 -- Flood, David                 Bullis                               ND
 -- Martinez, Tyler              Bullis                               ND
 -- Hills, Adam                  St. Mary's Ryken                     ND
 -- Ghanem, Louis                Bullis                               ND
 -- Wong, Jimmy                  Flint Hill                           ND
 -- Al Hussain, Mohammad         Flint Hill                           ND
 -- Overall, John                Bullis                               ND
=========================================================================================
                        Women - Team Rankings - 16 Events Scored
=========================================================================================
    1) Bullis                      86        2) Flint Hill                 75
    3) St. Mary's Ryken            37
=========================================================================================
                          Men - Team Rankings - 16 Events Scored
=========================================================================================
    1) Flint Hill                  72        1) Bullis                     72
    3) St. Mary's Ryken            53


Return to Top

Email | About