MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Maroon & Black Relays
Maroon & Black Classic History
Hosted By: Episcopal
Alexandria, Virginia
2010-01-15

Licensed to ISL/MAC Track Championship          HY-TEK's Meet Manager 1/16/2010
                       Maroon & Black Relays - 1/15/2010                       
                             Episcopal High School                             
                                Alexandria, VA                                 
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys Shot Put
=======================================================================
 4 Throws - No Finals
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Flight  1  
  1 Mariano, Vincent             EHS                   40-09.50    4   
  2 Anderson, Khary              GON                   37-06.50    5   
  3 Thermil, Ryan                SSSA                  32-11.00  
  4 Plamondon III, Tripp         GP                    30-05.50    2   
  5 Wells, Trenton               GDS                   28-00.00    3   
  6 Bundy, Aidan                 STA                   26-01.50    1   
Flight  2  
  1 Lynch, Thomas                GON                   47-05.00    5   
  2 Jones, Mike                  EHS                   43-11.00    4   
  3 Jimoh, Tayo                  GDS                   40-03.00    3   
  4 Skarzynski, Alex             GP                    33-06.00    2   
  5 Thrane, Nick                 STA                   28-07.50    1   
 
Event 2  Girls Shot Put
=======================================================================
 4 Throws - No Finals
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Flight  1  
  1 Dillard, Sarah               EHS                   38-04.50    5   
  2 Burke, Breanna               BI                    22-04.00    3   
  3 Azarbarzin, Aundya           GV                    19-06.00    4   
  4 Messina, Marisa              GDS                   17-09.00    2   
Flight  2  
  1 Griffith, Aliyah             EHS                   25-01.50    5   
  2 Roberts, Molly               GDS                   24-04.50    2   
  3 Tigani, Elise                GV                    24-02.00    4   
  4 Wojtan, Kelli                PVI                   22-02.00  
  5 Gordon, Shannon              BI                    20-11.00    3   
 
Event 3  Boys Long Jump 4 Jumps
=======================================================================
 Open Pit  4:00 - 4:45
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Flight  1  
  1 Letorneau, Nick              GP                    19-08.00  
  2 Peatross, John               STA                   19-02.00    4   
  3 Pinkney, Azain               GON                   19-00.00    5   
  4 Edwards, Alex                SSSA                  18-10.25    3   
  5 Mitchell, Randall            GON                   18-00.50    5   
  6 Grimm, Andres                STA                   17-05.00    4   
  7 Long, Billy                  PVI                   17-03.75    2   
  8 Lee, Darius                  SSSA                  17-01.00    3   
  9 Badji, Dominique             EHS                   16-04.75    1   
 10 Townley, BJ                  BI                    16-00.50  
 11 Augustine, Robert            GDS                   15-09.50    0.50
 12 Bobola, Cal                  EHS                   15-04.50    1   
 13 McKenna, Ozie                PVI                   15-01.00    2   
 14 Guzy-Sprague, Zander         GDS                   13-04.50    0.50
 
Event 4  Girls Long Jump 4 Jumps
=======================================================================
 Open Pit 5:00 - 5:45
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gordon, Shannon              BI                    14-10.25    5   
  2 Griswold, Olivia             EHS                   13-11.75    4   
  3 Cullen, Kate                 GDS                   13-07.25    2   
  4 Axenfeld, Katarina           BI                    13-02.75    5   
  5 Azarbarzin, Aundya           GV                    13-02.00    3   
  6 Tramonte, Nada               GV                    12-10.25    3   
  7 Bacon, Jackie                PVI                   12-07.75    3   
  8 Blaine, Eleanor              EHS                   12-03.00    4   
  9 Hutson, Cali                 PVI                   11-11.25    5   
 10 Reed, Wittney                GDS                   11-08.00    2   
 11 Whitley, Wyatt               SSSA                  11-06.00    0.50
 12 Williams, Katarina           SSSA                  10-10.75    0.50
 
Event 5  Boys High Jump Open 4'10"
=======================================================================
 Opening Height 4'10"
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Pinkney, Azain               GON                    5-10.00    5   
  2 Berman, Jacob                GON                    5-06.00    5   
  3 Badji, Dominique             EHS                    5-04.00  
  3 Townley, BJ                  BI                     5-04.00  
  5 Augustine, Robert            GDS                    5-02.00    4   
  6 Hurley, Alvan                GDS                    5-00.00    4   
  7 Lee, Darius                  SSSA                   4-10.00    6   
 -- Edwards, Alex                SSSA                        NH  
 
Event 6  Girls High Jump Open 3'8"
=======================================================================
 Opening Height 3'8"
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomas, Hannah               BI                     4-08.00    5   
  2 Reid, Mya                    SSSA                   4-06.00    2   
  2 Allen, Destiny               GV                     4-06.00    4   
  4 Tramonte, Nada               GV                     4-04.00    4   
  4 Schutte, Liz                 EHS                    4-04.00    3   
  4 Gordon, Shannon              BI                     4-04.00    5   
  4 Baker, Cameron               EHS                    4-04.00    3   
  8 Thomas, Hannah               SSSA                   3-08.00    2   
 
Event 7  Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1 Georgetown Visitation Prep  'A'                    10:12.30   10   
  2 St. Stephen's & St. Agnes  'A'                     10:59.00    8   
  3 Paul VI Catholic  'A'                              11:43.00    6   
  4 Georgetown Day School  'A'                         11:43.50    5   
  5 Episcopal  'A'                                     11:45.60    4   
  6 St. Andrew's Episcopal  'A'                        11:46.20    3   
  7 Bishop Ireton  'A'                                 11:51.50    2   
 
Event 8  Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Episcopal  'A'                                      8:36.70   10   
  2 Gonzaga  'A'                                        8:40.40    8   
  3 Bishop Ireton  'A'                                  9:02.30    6   
  4 Georgetown Prep  'A'                                9:04.50    4   
  5 Georgetown Day School  'A'                          9:32.30    2   
  6 St. Andrew's Episcopal  'A'                         9:35.30    1   
  7 Paul VI Catholic  'A'                               9:41.10  
 
Event 9  Girls 55 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bacon, Jackie                PVI                      10.10    4   
  2 Schoch, Lisa                 STA                      10.80    3   
  3 Reed, Wittney                GDS                      11.60    1   
  4 Zhao, Amelia                 GDS                      11.80    2   
Section  2  
  1 Bingham, Shantel             EHS                       8.40  
  2 Gordon, Shannon              BI                        9.30    5   
  3 Belikove, Tasha              STA                      11.10    3   
  4 Hunter, Erin                 PVI                      11.20    4   
  5 Axenfeld, Katarina           BI                       11.30    5   
 
Event 10  Boys 55 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1 Nixon, Will                  PVI                      10.00    2   
  2 Banks, Bobby                 STA                      10.30    3   
  3 Guzy-Sprague, Zander         GDS                      10.40    1   
  4 Meyer, Daniel                GDS                      10.70    1   
  4 Kazarian, Brian              PVI                      10.70    2   
Section  2  
  1 Pittman, Eric                GON                       7.70    5   
  2 Molock, Jelani               SSSA                      7.80  
  3 Berman, Jacob                GON                       7.90    5   
  4 McGuire, Nick                GP                        8.50    4   
  5 Grimm, Andres                STA                       9.20    3   
  6 Kolczynski, Andrew           GP                        9.60    4   
 
Event 11  Girls 1600 Sprint Medley
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1 St. Stephen's & St. Agnes  'A'                      4:47.70    8   
  2 St. Andrew's Episcopal  'A'                         5:04.40    5   
  3 Georgetown Day School  'A'                          5:18.30    4   
Section  2  
  1 Episcopal  'A'                                      4:44.70   10   
  2 Georgetown Visitation Prep  'A'                     4:56.40    6   
  3 Paul VI Catholic  'A'                               5:25.30    3   
 
Event 12  Boys 1600 Sprint Medley
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1 Georgetown Day School  'A'                          4:15.40    2   
  2 St. Stephen's & St. Agnes  'A'                      4:19.30    1   
  3 Paul VI Catholic  'A'                               4:35.70  
Section  2  
  1 Georgetown Prep  'A'                                3:46.70   10   
  2 St. Andrew's Episcopal  'A'                         4:02.00    8   
  3 Episcopal  'A'                                      4:08.30    6   
  4 Gonzaga  'A'                                        4:10.50    4   
 
Event 13  Girls 4x220 Yard Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1 Georgetown Visitation Prep  'A'                     1:58.00    4   
 -- Georgetown Day School  'B'                         x2:04.90  
 -- Episcopal  'B'                                     x2:10.10  
 -- St. Stephen's & St. Agnes  'B'                     x2:10.50  
Section  2  
  1 Georgetown Day School  'A'                          1:54.10   10   
  2 Paul VI Catholic  'A'                               1:55.00    8   
  3 St. Stephen's & St. Agnes  'A'                      1:55.90    6   
  4 Episcopal  'A'                                      1:56.30    5   
 
Event 14  Boys 4x220 Yard Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
 -- Gonzaga  'B'                                       x1:48.20  
 -- Georgetown Day School  'B'                         x1:48.90  
 -- Episcopal  'B'                                     x1:50.60  
 -- St. Stephen's & St. Agnes  'B'                     x1:53.50  
Section  2  
  1 Georgetown Day School  'A'                          1:44.00    2   
  2 St. Andrew's Episcopal  'A'                         1:45.30    1   
  3 Bishop Ireton  'A'                                  1:47.20  
  4 Paul VI Catholic  'A'                               1:51.50  
Section  3  
  1 Gonzaga  'A'                                        1:38.40   10   
  2 St. Stephen's & St. Agnes  'A'                      1:38.80    8   
  3 Georgetown Prep  'A'                                1:41.60    6   
  4 Episcopal  'A'                                      1:43.30    4   
 
Event 15  Girls Distance Medley
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1 Georgetown Visitation Prep  'A'                    13:23.00   10   
  2 Georgetown Day School  'A'                         14:40.60    8   
  3 Episcopal  'A'                                     14:48.10    6   
  4 Bishop Ireton  'A'                                 15:40.50    5   
  5 Paul VI Catholic  'A'                              16:40.00    4   
  6 St. Stephen's & St. Agnes  'A'                     16:50.80    3   
 
Event 16  Boys Distance Medley
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Georgetown Prep  'A'                               11:31.80   10   
  2 Georgetown Day School  'A'                         11:34.90    8   
  3 Episcopal  'A'                                     12:01.40    6   
  4 Bishop Ireton  'A'                                 12:17.60    4   
  5 St. Andrew's Episcopal  'A'                        12:18.00    2   
  6 Paul VI Catholic  'A'                              12:53.60    1   
  7 St. Stephen's & St. Agnes  'A'                     13:32.50  
 
Event 17  Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 St. Stephen's & St. Agnes  'A'                      4:25.90   10   
  2 Georgetown Day School  'A'                          4:29.50    8   
  3 Paul VI Catholic  'A'                               4:34.30    6   
  4 Bishop Ireton  'A'                                  4:36.00    5   
  5 Georgetown Visitation Prep  'A'                     4:39.70    4   
  6 St. Andrew's Episcopal  'A'                         4:59.60    3   
 
Event 18  Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 St. Stephen's & St. Agnes  'A'                      3:49.50    2   
  2 Georgetown Day School  'A'                          3:54.50    1   
  3 Bishop Ireton  'A'                                  3:59.20  
  4 St. Andrew's Episcopal  'A'                         4:07.60  
Section  2  
  1 Georgetown Prep  'A'                                3:32.60   10   
  2 Gonzaga  'A'                                        3:35.70    8   
  3 Episcopal  'A'                                      3:44.40    6   
  4 Paul VI Catholic  'A'                               3:48.20    4   
 
                    Women - Team Rankings - 9 Events Scored
===============================================================================
    1) Georgetown Visitation Prep  56        2) Episcopal                  49   
    3) Bishop Ireton               48        4) Georgetown Day School      46   
    5) Paul VI Catholic            43        6) St. Stephen's & St. Agnes  40   
    7) St. Andrew's Episcopal      17                                           
 
                     Men - Team Rankings - 9 Events Scored
===============================================================================
    1) Gonzaga                     70        2) Georgetown Prep            52   
    3) Episcopal                   42        4) Georgetown Day School      32   
    5) St. Andrew's Episcopal      28        6) St. Stephen's & St. Agnes  23   
    7) Paul VI Catholic            13        8) Bishop Ireton              10   



Return to Top

Email | About