MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




AJ Everhart Invitational
Hosted By: Uniontown
Uniontown, Pennsylvania
2009-09-26

Licensed To: Walter Johnson High School 
                          WALTER JOHNSON HIGH SCHOOL                           
                      AJ Everhart Invitational  26-Sep-09                      
                           Walter Johnson HS [WAJ]                             
 
  1  Boys   5000m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                               Avg/Mile
===============================================================================
  1 Willett, Alex             11 WJ                16:28.60 F        5:18.20
  2 O'Leary, Sean             12 WJ                16:40.90 F        5:22.16
  3 Dey, Ishan                12 WJ                16:42.60 F        5:22.71
  6 Regan, Nick               11 WJ                17:12.30 F        5:32.27
  9 Ellis, Josh               10 WJ                17:29.80 F        5:37.90
 13 Sheehan, Scott            10 WJ                17:45.40 F        5:42.92
 18 Young, Jessie             12 WJ                18:02.60 F        5:48.46
 
  2  Girls   5000m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                               Avg/Mile
===============================================================================
  2 Bosse, Anna               11 WJ                19:37.50 F        6:19.00
  4 Willett, Jenna            12 WJ                19:58.40 F        6:25.73
  5 Bouvet, Camille           11 WJ                20:24.00 F        6:33.97
 15 Spencer, Jennifer         12 WJ                20:52.10 F        6:43.01
 23 Moersen, Maria            12 WJ                21:48.60 F        7:01.20
    Albershardt, Rachel       12 WJ                23:31.90 F        7:34.45
    Applestein, Johna         12 WJ                24:29.60 F        7:53.02
 
  3  Boys   5000m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                               Avg/Mile
===============================================================================
  1 Sauro, James              10 WJ                18:25.30 F        5:55.76
  2 Brown, Robert             11 WJ                18:36.30 F        5:59.30
  3 Conant, Paul              11 WJ                18:38.30 F        5:59.95
    Herrara, Nicholas         10 WJ                18:46.65 F        6:02.63
    Crites, Ben               09 WJ                18:49.60 F        6:03.58
    Fowler, Nickey            10 WJ                18:50.20 F        6:03.78
    Dally, Martin             12 WJ                18:50.60 F        6:03.90
    Haugrud, Samuel           10 WJ                18:50.60 F        6:03.90
    Emamian, Milad            11 WJ                19:06.70 F        6:09.09
    Wilson, Luke              12 WJ                19:35.70 F        6:18.42
    Morgan, Ian               12 WJ                19:35.70 F        6:18.42
    Wyderko, Thomas           12 WJ                19:44.50 F        6:21.25
    Balashov, Fuad            12 WJ                20:00.30 F        6:26.34
    Langer, Peter             12 WJ                20:14.40 F        6:30.88
    Duncan, James             09 WJ                20:18.40 F        6:32.16
    Brennan, JP               11 WJ                20:51.70 F        6:42.88
    Sidibe, David             09 WJ                21:13.01 F        6:49.74
    Krishnan, Kesav           10 WJ                21:35.00 F        6:56.82
    Rees, Nathaniel           09 WJ                21:52.50 F        7:02.45
    Skay, Matt                09 WJ                22:31.60 F        7:15.04
    Scnieder, Jacob           12 WJ                23:02.10 F        7:24.85
    McGowan, Will             12 WJ                24:09.40 F        7:46.52
 
  4  Girls   5000m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                               Avg/Mile
===============================================================================
  1 Fisher, Erin              12 WJ                23:02.10 F        7:24.85
 11 Funke, Cara               09 WJ                24:27.00 F        7:52.18
 14 Strocko, Kiara            10 WJ                25:11.00 F        8:06.34
 16 Keller, Paige             10 WJ                25:28.00 F        8:11.82
    Jensen, Cassandra         09 WJ                39:30.00 F        12:42.83



Return to Top

Email | About