MoCoRunning
×
RESULTS
XC RANKINGS
STATS
SCHOOLS
HISTORY
ARTICLES
Montgomery County Boys Indoor Track Leaderboard - IT 2001
Leaderboards prior to 2006 were populated retroactively with available results
Switch to Montgomery County Public Schools
Expand to:  
Top 10
 
Top 20
 
Top 50
 
Top 100
Boys 55m Dash - Automatic Timing Only
Athlete
School
Meet
Date
Result
Samaj Richardson
Gaithersburg
Montgomery Co. TF Championship
01/26/2001
6.63
Alex Williams
Northwest
Montgomery Co. TF Championship
01/26/2001
6.64
Julian Jones
Sherwood
Montgomery Co. TF Championship
01/26/2001
6.77
Kevin Taylor
Paint Branch
Montgomery Co. TF Championship
01/26/2001
6.77
Brian Porter
Gaithersburg
Montgomery Co. TF Championship
01/26/2001
6.82
Eddie Massie
Springbrook
Montgomery Co. TF Championship
01/26/2001
6.83
Kevin Schoonover
Sherwood
DCIAA Invitational
01/12/2001
8.08
Jump to Top
Boys 200m Dash - Automatic Timing Only
Athlete
School
Meet
Date
Result
Robert Woodard
Bullis
Nike Indoor Classic
03/11/2001
22.65
Mike Simms
Northwest
Nike Indoor Classic
03/11/2001
23.64
Anwar Philips
Northwest
Nike Indoor Classic
03/11/2001
24.00
Jump to Top
Boys 300m Dash
Athlete
School
Meet
Date
Result
Mike Simms
Northwest
Maryland Indoor State
02/19/2001
35.50
Chad Miller
Paint Branch
Maryland Indoor State
02/19/2001
35.70
Edwin Campbell
Paint Branch
Maryland Indoor State
02/19/2001
35.80
Julian Dioulo
Watkins Mill
Montgomery Co. TF Championship
01/26/2001
36.86
Rasheed Barrow
Northwest
Maryland Indoor State
02/19/2001
37.00
Julian Jones
Sherwood
Maryland Indoor State
02/19/2001
37.03
Matt Lockard
Walter Johnson
Montgomery Co. TF Championship
01/26/2001
37.33
Elrid Cason
Damascus
Maryland Indoor State
02/19/2001
38.50
Bryan Steele
Springbrook
3A-4A West Regional
02/14/2001
38.6
David Gutman
Bethesda Chevy Chase
Maryland Indoor State
02/19/2001
38.60
Eric Boarman
Sherwood
3A-4A West Regional
02/14/2001
38.8
Phil Letendre
Good Counsel
Meet of the Millennium
12/29/2000
39.0
Andrew Lehner
Thomas S. Wootton
3A-4A West Regional
02/14/2001
39.4
Brandon Huott
Walter Johnson
3A-4A West Regional
02/14/2001
39.5
Troy Johnson
Gaithersburg
3A-4A West Regional
02/14/2001
39.8
Jon Cooper
Watkins Mill
3A-4A West Regional
02/14/2001
40.1
Mutombo Matamba
Gaithersburg
3A-4A West Regional
02/14/2001
40.1
Ruici Tio
Walt Whitman
3A-4A West Regional
02/14/2001
40.5
Elliot Susel
Walt Whitman
3A-4A West Regional
02/14/2001
40.9
Brandon Elias
Richard Montgomery
3A-4A West Regional
02/14/2001
41.6
Fred Caton
Gaithersburg
3A-4A West Regional
02/14/2001
41.7
Mike Mohan
Richard Montgomery
3A-4A West Regional
02/14/2001
41.8
Marc Puleo
Quince Orchard
3A-4A West Regional
02/14/2001
42.2
Jordan Wish
Richard Montgomery
3A-4A West Regional
02/14/2001
42.8
Sebastian Driver
Walter Johnson
3A-4A West Regional
02/14/2001
43.0
Mario Scales
Quince Orchard
3A-4A West Regional
02/14/2001
43.1
Nathan Wicker
Winston Churchill
3A-4A West Regional
02/14/2001
43.5
Jason Brody
Magruder
3A-4A West Regional
02/14/2001
43.8
Jose Sabalbaro
Magruder
3A-4A West Regional
02/14/2001
43.9
Chris Kwong
Winston Churchill
3A-4A West Regional
02/14/2001
44.0
Alex Lord
Magruder
3A-4A West Regional
02/14/2001
44.8
Desmond Decker
Sherwood
3A-4A West Regional
02/14/2001
46.1
Jeff Tolliver
Quince Orchard
3A-4A West Regional
02/14/2001
46.8
Jump to Top
Boys 400m Dash
Athlete
School
Meet
Date
Result
Jump to Top
Boys 500m Dash
Athlete
School
Meet
Date
Result
Hubert Koj
Watkins Mill
Montgomery Co. TF Championship
01/26/2001
01:07.20
Matt Lockard
Walter Johnson
Montgomery Co. TF Championship
01/26/2001
01:08.35
Francis Bloom
Watkins Mill
Maryland Indoor State
02/19/2001
01:08.70
Bryan Steele
Springbrook
Montgomery Co. TF Championship
01/26/2001
01:08.96
Eric Williams
Sherwood
Montgomery Co. TF Championship
01/26/2001
01:10.77
Daniel Adams
Magruder
Montgomery Co. TF Championship
01/26/2001
01:10.78
Dave Aronovic
Good Counsel
Meet of the Millennium
12/29/2000
01:11.6
Edwin Campbell
Paint Branch
Montgomery Co. TF Championship
01/26/2001
01:11.83
Phil Letendre
Good Counsel
Microtel Invitational
01/26/2001
01:11.90
Asher Glasgow
Springbrook
3A-4A West Regional
02/14/2001
01:14.3
Troy Johnson
Gaithersburg
3A-4A West Regional
02/14/2001
01:15.1
Kevin Dunn
Gaithersburg
3A-4A West Regional
02/14/2001
01:15.5
Nathan Palmer-Royston
Winston Churchill
3A-4A West Regional
02/14/2001
01:15.9
Nathan Parry
Gaithersburg
3A-4A West Regional
02/14/2001
01:16.1
Michael Murphy
Thomas S. Wootton
3A-4A West Regional
02/14/2001
01:16.6
Andrew Querner
Magruder
3A-4A West Regional
02/14/2001
01:16.7
Austin Zentz
Sherwood
3A-4A West Regional
02/14/2001
01:17.0
Daniel Blackwell
Magruder
3A-4A West Regional
02/14/2001
01:18.1
Tyler Spencer
Thomas S. Wootton
3A-4A West Regional
02/14/2001
01:18.1
Chad Sharracks
Thomas S. Wootton
3A-4A West Regional
02/14/2001
01:18.2
Michael Schottle
Walter Johnson
3A-4A West Regional
02/14/2001
01:18.7
Clarence Walker
Sherwood
DCIAA Invitational
01/12/2001
01:20.77
Jason Brody
Magruder
3A-4A West Regional
02/14/2001
01:21.8
Kevin Outram
Sherwood
3A-4A West Regional
02/14/2001
01:22.3
Rob Szostek
Winston Churchill
3A-4A West Regional
02/14/2001
01:24.4
Thomas Millman
Quince Orchard
3A-4A West Regional
02/14/2001
01:27.5
Adrian Tirtanadi
Quince Orchard
3A-4A West Regional
02/14/2001
01:31.0
Brett Parris
Sherwood
DCIAA Invitational
01/12/2001
01:31.90
Matthew Rosolio
Quince Orchard
3A-4A West Regional
02/14/2001
01:34.0
Jump to Top
Boys 800m Run
Athlete
School
Meet
Date
Result
Hubert Koj
Watkins Mill
Montgomery Co. TF Championship
01/26/2001
02:01.03
Fanuel Chageza
Walter Johnson
Montgomery Co. TF Championship
01/26/2001
02:02.11
Francis Bloom
Watkins Mill
Montgomery Co. TF Championship
01/26/2001
02:03.11
Kiran Mathrani
Winston Churchill
Montgomery Co. TF Championship
01/26/2001
02:05.19
Daniel Adams
Magruder
Montgomery Co. TF Championship
01/26/2001
02:06.03
Ralph Byrd
Gaithersburg
Montgomery Co. TF Championship
01/26/2001
02:09.02
Dave Aronovic
Good Counsel
Meet of the Millennium
12/29/2000
02:10.0
Christopher Shank
Quince Orchard
3A-4A West Regional
02/14/2001
02:10.0
Matthew Hard
Winston Churchill
3A-4A West Regional
02/14/2001
02:11.6
Maksudal Ali
Gaithersburg
3A-4A West Regional
02/14/2001
02:12.7
Eric Williams
Sherwood
Seton Hall Games
12/27/2000
02:12.9
Eric Pauley
Gaithersburg
3A-4A West Regional
02/14/2001
02:14.8
Vladimir Gorshkov
Quince Orchard
3A-4A West Regional
02/14/2001
02:15.9
Kevin Gaske
Thomas S. Wootton
3A-4A West Regional
02/14/2001
02:17.1
Andrew Querner
Magruder
3A-4A West Regional
02/14/2001
02:17.6
Daniel Blackwell
Magruder
3A-4A West Regional
02/14/2001
02:18.7
Daniel Landau
Walt Whitman
3A-4A West Regional
02/14/2001
02:19.7
Justin Marshall
Watkins Mill
3A-4A West Regional
02/14/2001
02:21.8
Troy Reinhalter
Montgomery Blair
3A-4A West Regional
02/14/2001
02:22.3
Michael Schottle
Walter Johnson
3A-4A West Regional
02/14/2001
02:24.1
Matt Grunseth
Quince Orchard
3A-4A West Regional
02/14/2001
02:24.2
Clarence Dang
Walter Johnson
3A-4A West Regional
02/14/2001
02:24.4
David Moore
Richard Montgomery
3A-4A West Regional
02/14/2001
02:25.9
Michael Woods
Thomas S. Wootton
3A-4A West Regional
02/14/2001
02:26.8
Michael Gaske
Thomas S. Wootton
3A-4A West Regional
02/14/2001
02:26.9
Adam Silverstein
Sherwood
3A-4A West Regional
02/14/2001
02:26.9
Jon Karr
Winston Churchill
3A-4A West Regional
02/14/2001
02:30.7
Brett Parris
Sherwood
3A-4A West Regional
02/14/2001
02:32.1
Robert Michelwicz
Sherwood
3A-4A West Regional
02/14/2001
02:36.9
Esey Kidane
Montgomery Blair
3A-4A West Regional
02/14/2001
02:39.0
Jump to Top
Boys 1000m Run
Athlete
School
Meet
Date
Result
Eric Weiss
Good Counsel
Microtel Invitational
01/26/2001
02:44.57
Dave Aronovic
Good Counsel
Microtel Invitational
01/26/2001
02:46.24
Abraham Byrd
Sherwood
DCIAA Invitational
01/12/2001
03:19.90
Chip Fritisch
Sherwood
DCIAA Invitational
01/12/2001
04:48.71
Jump to Top
Boys 1600m Run
Athlete
School
Meet
Date
Result
Jack Adrian
Landon
Eastern States Championship
02/17/2001
04:21.74c
Stephen Hayes
Winston Churchill
Maryland Indoor State
02/19/2001
04:25.60
Fanuel Chageza
Walter Johnson
Hispanic Games
01/06/2001
04:28.98c
Marcus Hershberger
Gaithersburg
Maryland Indoor State
02/19/2001
04:31.90
Matt Hanlon
Good Counsel
Microtel Invitational
01/26/2001
04:33.48
Kevin Graves
Good Counsel
Microtel Invitational
01/26/2001
04:37.99
Kelly Grisier
Northwest
Maryland Indoor State
02/19/2001
04:39.40
Florent Groberg
Walter Johnson
Montgomery Co. TF Championship
01/26/2001
04:41.18
Brian Flynn
Damascus
Montgomery Co. TF Championship
01/26/2001
04:43.35
Andrew Chamberlin
Richard Montgomery
Montgomery Co. TF Championship
01/26/2001
04:43.75
Michael Logie
Northwest
Maryland Indoor State
02/19/2001
04:46.20
Joey Norcio
Good Counsel
Meet of the Millennium
12/29/2000
04:47.4
Maksudal Ali
Gaithersburg
3A-4A West Regional
02/14/2001
04:54.9
Christopher Shank
Quince Orchard
3A-4A West Regional
02/14/2001
04:58.5
Eric Pauley
Gaithersburg
3A-4A West Regional
02/14/2001
04:59.1
Chris Burns
Springbrook
3A-4A West Regional
02/14/2001
05:01.0
Kiran Mathrani
Winston Churchill
3A-4A West Regional
02/14/2001
05:03.9
Tony Pins
Richard Montgomery
3A-4A West Regional
02/14/2001
05:04.1
David Koll
Walt Whitman
3A-4A West Regional
02/14/2001
05:06.8
Eliot Triantos
Magruder
3A-4A West Regional
02/14/2001
05:07.2
Jason Paige
Magruder
3A-4A West Regional
02/14/2001
05:13.3
Nick Lyon
Walt Whitman
3A-4A West Regional
02/14/2001
05:15.5
Vladimir Gorshkov
Quince Orchard
3A-4A West Regional
02/14/2001
05:18.9
David Shope
Montgomery Blair
3A-4A West Regional
02/14/2001
05:19.6
Marc Schron
Winston Churchill
3A-4A West Regional
02/14/2001
05:20.7
Michael Woods
Thomas S. Wootton
3A-4A West Regional
02/14/2001
05:23.0
Joseph Osei-Boateng
Sherwood
3A-4A West Regional
02/14/2001
05:28.3
Matt Gardner
Walter Johnson
3A-4A West Regional
02/14/2001
05:30.5
Jeff Burchman
Watkins Mill
3A-4A West Regional
02/14/2001
05:30.7
Joseph Lisee
Magruder
3A-4A West Regional
02/14/2001
05:30.9
Thomas Millman
Quince Orchard
3A-4A West Regional
02/14/2001
05:33.9
David Moore
Richard Montgomery
3A-4A West Regional
02/14/2001
05:35.5
Michael Terao
Springbrook
3A-4A West Regional
02/14/2001
05:38.9
Sunny Desai
Springbrook
3A-4A West Regional
02/14/2001
05:39.2
Austin Zentz
Sherwood
DCIAA Invitational
01/12/2001
05:43.10
Anthony Gutierrez
Montgomery Blair
3A-4A West Regional
02/14/2001
05:49.2
Jump to Top
Boys 3200m Run
Athlete
School
Meet
Date
Result
Marcus Hershberger
Gaithersburg
Maryland Indoor State
02/19/2001
09:46.60
Florent Groberg
Walter Johnson
Maryland Indoor State
02/19/2001
09:49.30
Stephen Hayes
Winston Churchill
Montgomery Co. TF Championship
01/26/2001
09:54.34
Michael Gaske
Thomas S. Wootton
Montgomery Co. TF Championship
01/26/2001
09:54.59
Matt Hanlon
Good Counsel
Meet of the Millennium
12/29/2000
10:07.0
Christopher Sloane
Quince Orchard
Maryland Indoor State
02/19/2001
10:08.30
Sean Graves
Walter Johnson
Hispanic Games
01/06/2001
10:08.83
Brian Flynn
Damascus
Maryland Indoor State
02/19/2001
10:14.30
Joey Norcio
Good Counsel
Microtel Invitational
01/26/2001
10:15.83
Andre Brown
Northwest
Maryland Indoor State
02/19/2001
10:23.70
Kevin Lebkicher
Northwest
Maryland Indoor State
02/19/2001
10:27.80
Michael Logie
Northwest
Maryland Indoor State
02/19/2001
10:31.40
Daniel Bernstein
Walt Whitman
3A-4A West Regional
02/14/2001
10:48.8
Andrew Chamberlin
Richard Montgomery
3A-4A West Regional
02/14/2001
10:53.0
Matt Petrocci
Magruder
3A-4A West Regional
02/14/2001
11:08.3
Jeffrey Martyn
Magruder
3A-4A West Regional
02/14/2001
11:08.8
Tony Pins
Richard Montgomery
3A-4A West Regional
02/14/2001
11:11.5
Tim Crawford
Gaithersburg
3A-4A West Regional
02/14/2001
11:13.0
Omar Fikri
Winston Churchill
3A-4A West Regional
02/14/2001
11:14.2
Dan Schmidt
Magruder
3A-4A West Regional
02/14/2001
11:30.2
Josh Curley
Watkins Mill
3A-4A West Regional
02/14/2001
11:31.0
Rahul Sood
Gaithersburg
3A-4A West Regional
02/14/2001
11:41.8
David Shope
Montgomery Blair
3A-4A West Regional
02/14/2001
11:42.6
Jossi Fritz-Mauer
Montgomery Blair
3A-4A West Regional
02/14/2001
11:43.9
Marc Schron
Winston Churchill
3A-4A West Regional
02/14/2001
11:50.3
Eric Williams
Sherwood
DCIAA Invitational
01/12/2001
11:54.51
Michael Terao
Springbrook
3A-4A West Regional
02/14/2001
12:21.2
Sunny Desai
Springbrook
3A-4A West Regional
02/14/2001
12:46.9
Steve Dudley
Quince Orchard
3A-4A West Regional
02/14/2001
12:54.4
Kanayo Anekwe
Quince Orchard
3A-4A West Regional
02/14/2001
12:58.4
Andrew Lugerner
Thomas S. Wootton
3A-4A West Regional
02/14/2001
12:58.6
Andrew Parker
Springbrook
3A-4A West Regional
02/14/2001
13:32.7
Jump to Top
Boys 55m Hurdles - Automatic Timing Only
Athlete
School
Meet
Date
Result
Anwar Philips
Northwest
Montgomery Co. TF Championship
01/26/2001
07.86
Chaz Smith
Rockville
Montgomery Co. TF Championship
01/26/2001
08.33
Darren Fewell
Sherwood
Montgomery Co. TF Championship
01/26/2001
08.38
Vaclav Malek
Walter Johnson
Montgomery Co. TF Championship
01/26/2001
08.43
Byron Gibson
Gaithersburg
Montgomery Co. TF Championship
01/26/2001
08.51
D'Miare Webster
Albert Einstein
Montgomery Co. TF Championship
01/26/2001
08.76
Jump to Top
Boys 4x200m Relay
Athlete
School
Meet
Date
Result
2001 PB_Relays
Paint Branch
Montgomery Co. TF Championship
01/26/2001
01:34.84
2001 Sherwood_Relays
Sherwood
Montgomery Co. TF Championship
01/26/2001
01:34.98
2001 Springbrook_Relays
Springbrook
Maryland Indoor State
02/19/2001
01:35.60
2001 WM_Relays
Watkins Mill
Montgomery Co. TF Championship
01/26/2001
01:36.51
2001 JFK_Relays
John F. Kennedy
Microtel Invitational
01/26/2001
01:36.63
2001 Damascus_Relays
Damascus
Maryland Indoor State
02/19/2001
01:37.32
2001 WJ_Relays
Walter Johnson
FIT Relays
12/16/2000
01:37.6
2001 Gburg_Relays
Gaithersburg
3A-4A West Regional
02/14/2001
01:38.3
2001 Whitman_Relays
Walt Whitman
Montgomery Co. TF Championship
01/26/2001
01:38.65
2001 RM_Relays
Richard Montgomery
3A-4A West Regional
02/14/2001
01:42.1
2001 Wootton_Relays
Thomas S. Wootton
3A-4A West Regional
02/14/2001
01:42.3
2001 Magruder_Relays
Magruder
3A-4A West Regional
02/14/2001
01:44.0
2001 QO_Relays
Quince Orchard
3A-4A West Regional
02/14/2001
01:45.0
2001 Churchill_Relays
Winston Churchill
3A-4A West Regional
02/14/2001
01:46.3
Jump to Top
Boys 4x400m Relay
Athlete
School
Meet
Date
Result
2001 WM_Relays
Watkins Mill
Montgomery Co. TF Championship
01/26/2001
03:33.27
2001 GC_Relays
Good Counsel
Microtel Invitational
01/26/2001
03:34.12
2001 WJ_Relays
Walter Johnson
Montgomery Co. TF Championship
01/26/2001
03:35.46
2001 Sherwood_Relays
Sherwood
Montgomery Co. TF Championship
01/26/2001
03:35.64
2001 Magruder_Relays
Magruder
Montgomery Co. TF Championship
01/26/2001
03:38.55
2001 Springbrook_Relays
Springbrook
Montgomery Co. TF Championship
01/26/2001
03:40.55
2001 Damascus_Relays
Damascus
Maryland Indoor State
02/19/2001
03:42.43
2001 NW_Relays
Northwest
Maryland Indoor State
02/19/2001
03:46.48
2001 Churchill_Relays
Winston Churchill
3A-4A West Regional
02/14/2001
03:47.9
2001 Wootton_Relays
Thomas S. Wootton
3A-4A West Regional
02/14/2001
03:48.0
2001 Gburg_Relays
Gaithersburg
3A-4A West Regional
02/14/2001
03:49.6
2001 Whitman_Relays
Walt Whitman
3A-4A West Regional
02/14/2001
03:50.5
2001 RM_Relays
Richard Montgomery
3A-4A West Regional
02/14/2001
03:57.7
2001 QO_Relays
Quince Orchard
3A-4A West Regional
02/14/2001
04:00.2
Jump to Top
Boys 4x800m Relay
Athlete
School
Meet
Date
Result
2001 GC_Relays
Good Counsel
Microtel Invitational
01/26/2001
08:19.87
2001 WJ_Relays
Walter Johnson
Princeton Relays
01/20/2001
08:20.66
2001 Magruder_Relays
Magruder
Montgomery Co. TF Championship
01/26/2001
08:21.33
2001 Churchill_Relays
Winston Churchill
Montgomery Co. TF Championship
01/26/2001
08:21.80
2001 NW_Relays
Northwest
Maryland Indoor State
02/19/2001
08:34.63
2001 Gburg_Relays
Gaithersburg
3A-4A West Regional
02/14/2001
08:37.9
2001 Damascus_Relays
Damascus
Montgomery Co. TF Championship
01/26/2001
08:44.49
2001 Wootton_Relays
Thomas S. Wootton
Montgomery Co. TF Championship
01/26/2001
08:47.18
2001 WM_Relays
Watkins Mill
3A-4A West Regional
02/14/2001
08:49.0
2001 QO_Relays
Quince Orchard
3A-4A West Regional
02/14/2001
08:55.4
2001 Whitman_Relays
Walt Whitman
Meet of the Millennium
12/29/2000
09:27.5
2001 Sherwood_Relays
Sherwood
DCIAA Invitational
01/12/2001
10:45.26
2001 Springbrook_Relays
Springbrook
3A-4A West Regional
02/14/2001
11:01.4
Jump to Top
Boys 1600m Sprint Medley Relay
Athlete
School
Meet
Date
Result
2001 Sherwood_Relays
Sherwood
Seton Hall Games
12/27/2000
03:53.60
Jump to Top
Boys 4000m Distance Medley Relay
Athlete
School
Meet
Date
Result
2001 WJ_Relays
Walter Johnson
FIT Relays
12/16/2000
11:03.0
2001 GC_Relays
Good Counsel
FIT Relays
12/16/2000
11:17.5
2001 WM_Relays
Watkins Mill
FIT Relays
12/16/2000
12:37.1
2001 Sherwood_Relays
Sherwood
Seton Hall Games
12/27/2000
13:00.63
Jump to Top
Boys High Jump
Athlete
School
Meet
Date
Result
Byron Gibson
Gaithersburg
Maryland Indoor State
02/19/2001
6-00.00
Victor Akintimehim
Quince Orchard
Princeton Relays
01/20/2001
6-00.00
Jason Williams
Walt Whitman
Princeton Relays
01/20/2001
6-00.00
Vaclav Malek
Walter Johnson
3A-4A West Regional
02/14/2001
6-00.00
Jon Welbon
Gaithersburg
3A-4A West Regional
02/14/2001
6-00.00
Edward Hayden
Magruder
3A-4A West Regional
02/14/2001
6-00.00
Alex Mordi
Richard Montgomery
3A-4A West Regional
02/14/2001
5-06.00
Aj Lillie
Gaithersburg
3A-4A West Regional
02/14/2001
5-06.00
Andrew Fritz
Magruder
3A-4A West Regional
02/14/2001
5-06.00
Jump to Top
Boys Long Jump
Athlete
School
Meet
Date
Result
Jump to Top
Boys Triple Jump
Athlete
School
Meet
Date
Result
Jump to Top
Boys Shot Put
Athlete
School
Meet
Date
Result
Joe Henry
John F. Kennedy
Maryland Indoor State
02/19/2001
46-11.00
Tim O'Brien
Gaithersburg
Maryland Indoor State
02/19/2001
46-03.00
Nate Dunn
Paint Branch
Maryland Indoor State
02/19/2001
45-02.50
Jared Wasser
Thomas S. Wootton
Maryland Indoor State
02/19/2001
44-04.50
Ryan Sheare
Walter Johnson
Maryland Indoor State
02/19/2001
43-08.50
Joel Rodney
Springbrook
3A-4A West Regional
02/14/2001
43-00.50
Aj Lillie
Gaithersburg
3A-4A West Regional
02/14/2001
40-10.50
Alex Masick
Damascus
Montgomery Co. TF Championship
01/26/2001
40-07.25
Ben Atanga
Gaithersburg
Montgomery Co. TF Championship
01/26/2001
39-11.25
Zach Rothstein
Thomas S. Wootton
3A-4A West Regional
02/14/2001
39-10.50
Salem Fakhouri
Magruder
3A-4A West Regional
02/14/2001
37-08.00
Ben Pinegar
Sherwood
DCIAA Invitational
01/12/2001
34-09.00
Steve Chottzner
Sherwood
DCIAA Invitational
01/12/2001
34-03.75
Jonathan Havens
Walter Johnson
3A-4A West Regional
02/14/2001
31-06.50
Richard Chang
Quince Orchard
3A-4A West Regional
02/14/2001
31-04.00
Bret Hadfield
Springbrook
3A-4A West Regional
02/14/2001
29-09.50
Adam Pullano
Winston Churchill
3A-4A West Regional
02/14/2001
28-09.50
Jason Hood
Sherwood
3A-4A West Regional
02/14/2001
28-02.50
Colin Anderson
Winston Churchill
3A-4A West Regional
02/14/2001
27-04.00
Nate Kane
Walter Johnson
3A-4A West Regional
02/14/2001
24-07.50
Jason Leggett
Magruder
3A-4A West Regional
02/14/2001
23-11.00
Ankur Patel
Quince Orchard
3A-4A West Regional
02/14/2001
21-08.50
Jump to Top
Boys Pole Vault
Athlete
School
Meet
Date
Result
James Morrison
Walter Johnson
Maryland Indoor State
02/19/2001
13-00.00
Brent McCauley
Gaithersburg
Montgomery Co. TF Championship
01/26/2001
13-00.00
Grant Thomas
Damascus
Maryland Indoor State
02/19/2001
11-00.00
William Millman
Quince Orchard
Montgomery Co. TF Championship
01/26/2001
10-06.00
Nate Anguita
Gaithersburg
3A-4A West Regional
02/14/2001
10-00.00
Andrew Lukacs
Walter Johnson
3A-4A West Regional
02/14/2001
09-06.00
Peter Bolac
Gaithersburg
Montgomery Co. TF Championship
01/26/2001
08-06.00
Jump to Top
Email
|
About
|
Misc