MoCoRunning
×
RESULTS
XC RANKINGS
STATS
SCHOOLS
HISTORY
ARTICLES
Montgomery County Boys Outdoor Track Leaderboard - OT 2000
Leaderboards prior to 2006 were populated retroactively with available results
Switch to Montgomery County Public Schools
Expand to:  
Top 10
 
Top 20
 
Top 50
 
Top 100
Boys 100m Dash - Automatic Timing Only
Athlete
School
Meet
Date
Result
Desmond Scott
Northwest
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
10.86
Jay Colbert
Gaithersburg
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
10.93
Ron Frazier
Gaithersburg
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
11.03
Sylvester Scott
Paint Branch
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
11.14
Thaddeus Pope
Quince Orchard
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
11.17
Mohammad Bah
Paint Branch
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
11.25
Jason Jeter
Bethesda Chevy Chase
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
11.31
Jermaine Middletton
John F. Kennedy
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
11.36
Mauricio Urbina
Northwest
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
11.46
Jump to Top
Boys 100m Dash - Hand-Timing Included
Athlete
School
Meet
Date
Result
Desmond Scott
Northwest
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
10.7
Ron Frazier
Gaithersburg
4A West Regional
05/18/2000
10.8
Jay Colbert
Gaithersburg
4A West Regional
05/18/2000
10.8
Kevin Taylor
Paint Branch
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
11.0
Sylvester Scott
Paint Branch
3A West Regional
05/17/2000
11.00
Mohammad Bah
Paint Branch
3A West Regional
05/17/2000
11.13
Thaddeus Pope
Quince Orchard
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
11.17
Aaron Whitaker
Springbrook
4A West Regional
05/18/2000
11.2
Brian Webster
Paint Branch
3A West Regional
05/17/2000
11.26
Jermaine Middletton
John F. Kennedy
3A West Regional
05/17/2000
11.27
Jerry White
Wheaton
3A West Regional
05/17/2000
11.29
Jason Jeter
Bethesda Chevy Chase
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
11.31
Eric Boarman
Sherwood
4A West Regional
05/18/2000
11.4
Joeseph Scritchfield
Damascus
3A West Regional
05/17/2000
11.42
Mauricio Urbina
Northwest
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
11.46
Julian Dioulo
Watkins Mill
4A West Regional
05/18/2000
11.5
Raymond Starkas
Springbrook
4A West Regional
05/18/2000
11.5
Vaughn Dabney
Wheaton
3A West Regional
05/17/2000
11.50
Paco Abrigo
Seneca Valley
3A West Regional
05/17/2000
11.56
Tim Morrison
Damascus
3A West Regional
05/17/2000
11.58
D'Miare Webster
Albert Einstein
3A West Regional
05/17/2000
11.65
Kevon Daley
Albert Einstein
3A West Regional
05/17/2000
11.67
Elrid Cason
Damascus
3A West Regional
05/17/2000
11.67
Melvin Phillips
John F. Kennedy
3A West Regional
05/17/2000
11.77
John McKnight
Springbrook
4A West Regional
05/18/2000
11.8
Ezra Glass
Winston Churchill
4A West Regional
05/18/2000
11.8
Jordan Wish
Richard Montgomery
3A West Regional
05/17/2000
11.83
Cedric Mack
Montgomery Blair
4A West Regional
05/18/2000
11.9
Rodney Rogers
Walter Johnson
3A West Regional
05/17/2000
11.94
Charles Moore
Walter Johnson
3A West Regional
05/17/2000
11.99
Jacques Taylor
Quince Orchard
4A West Regional
05/18/2000
12.0
Andrew Lehner
Thomas S. Wootton
4A West Regional
05/18/2000
12.1
Paul Yepez
Walt Whitman
4A West Regional
05/18/2000
12.3
Taurean Benjamen
Albert Einstein
3A West Regional
05/17/2000
12.30
Neal Stokes
Seneca Valley
3A West Regional
05/17/2000
12.43
Leaon Davis
Seneca Valley
3A West Regional
05/17/2000
12.59
Karl Laurenstein
Richard Montgomery
3A West Regional
05/17/2000
12.83
Jump to Top
Boys 200m Dash - Automatic Timing Only
Athlete
School
Meet
Date
Result
Desmond Scott
Northwest
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
22.09
Ray Custis
Northwest
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
22.49
Shaun Luncheon
Sherwood
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
22.61
Jason Jeter
Bethesda Chevy Chase
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
22.68
Thaddeus Pope
Quince Orchard
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
23.09
Mike Simms
Northwest
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
23.10
Brian Webster
Paint Branch
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
23.18
Jermaine Middletton
John F. Kennedy
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
23.53
Jump to Top
Boys 200m Dash - Hand-Timing Included
Athlete
School
Meet
Date
Result
Desmond Scott
Northwest
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
22.09
Shaun Luncheon
Sherwood
4A West Regional
05/18/2000
22.4
Ray Custis
Northwest
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
22.49
Thaddeus Pope
Quince Orchard
4A West Regional
05/18/2000
22.5
Jason Jeter
Bethesda Chevy Chase
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
22.68
Brian Johnson
Paint Branch
3A West Regional
05/17/2000
23.00
Julian Dioulo
Watkins Mill
4A West Regional
05/18/2000
23.1
Mike Simms
Northwest
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
23.10
Brian Webster
Paint Branch
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
23.18
Richard Riley
Gaithersburg
4A West Regional
05/18/2000
23.2
Aaron Whitaker
Springbrook
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
23.3
Jermaine Middletton
John F. Kennedy
3A West Regional
05/17/2000
23.38
Marcus Scott
Quince Orchard
4A West Regional
05/18/2000
23.4
Eric Boarman
Sherwood
4A West Regional
05/18/2000
23.7
Paco Abrigo
Seneca Valley
3A West Regional
05/17/2000
23.74
Joeseph Scritchfield
Damascus
3A West Regional
05/17/2000
23.75
Raymond Starkas
Springbrook
4A West Regional
05/18/2000
23.8
Tamar Barnaby
Paint Branch
3A West Regional
05/17/2000
23.82
Cedric Mack
Montgomery Blair
4A West Regional
05/18/2000
24.0
Rodney Rogers
Walter Johnson
3A West Regional
05/17/2000
24.24
Tim Morrison
Damascus
3A West Regional
05/17/2000
24.25
Eric Topor
Winston Churchill
4A West Regional
05/18/2000
24.3
Pat Hennessey
Poolesville
1A West Regional
05/17/2000
24.3
Kevon Daley
Albert Einstein
3A West Regional
05/17/2000
24.39
Nathan Parry
Gaithersburg
4A West Regional
05/18/2000
24.4
Andrew Lehner
Thomas S. Wootton
4A West Regional
05/18/2000
24.4
Elrid Cason
Damascus
3A West Regional
05/17/2000
24.56
Melvin Phillips
John F. Kennedy
3A West Regional
05/17/2000
24.57
T.J. Carlin
Walter Johnson
3A West Regional
05/17/2000
24.61
Sola Fasusi
Springbrook
4A West Regional
05/18/2000
24.9
Jordan Wish
Richard Montgomery
3A West Regional
05/17/2000
25.02
Charles Moore
Walter Johnson
3A West Regional
05/17/2000
25.25
Chaig Busby
Seneca Valley
3A West Regional
05/17/2000
25.27
Stephen Wu
Albert Einstein
3A West Regional
05/17/2000
25.44
Julius Ferguson
Wheaton
3A West Regional
05/17/2000
25.69
Karl Laurenstein
Richard Montgomery
3A West Regional
05/17/2000
26.24
Mike Clarke
Seneca Valley
3A West Regional
05/17/2000
26.90
Jump to Top
Boys 400m Dash
Athlete
School
Meet
Date
Result
Shaun Luncheon
Sherwood
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
48.5
Jorge Mejia-Martinez
Wheaton
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
50.76
Hubert Koj
Watkins Mill
Footlocker Outdoor Championships
06/17/2000
50.97
Mike Giroux
Seneca Valley
3A West Regional
05/17/2000
51.00
Ed Sawyer
Watkins Mill
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
51.10
Brian Johnson
Paint Branch
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
51.91
Alex Broder
Winston Churchill
4A West Regional
05/18/2000
52.0
Matt Lockard
Walter Johnson
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
52.6
Kwesi Duncan
Paint Branch
3A West Regional
05/17/2000
52.70
Eric Topor
Winston Churchill
4A West Regional
05/18/2000
52.8
Jason Jeter
Bethesda Chevy Chase
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
52.8
David Forsha
Magruder
4A West Regional
05/18/2000
53.3
Pat Hennessey
Poolesville
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
53.33
Michael Murphy
Thomas S. Wootton
4A West Regional
05/18/2000
53.8
Joeseph Scritchfield
Damascus
3A West Regional
05/17/2000
54.10
Samuel O'Brian
John F. Kennedy
3A West Regional
05/17/2000
54.40
Brian Cutting
Magruder
4A West Regional
05/18/2000
54.5
Doug Bell
Walter Johnson
3A West Regional
05/17/2000
54.50
Omar Androwa
Damascus
3A West Regional
05/17/2000
54.70
Steve Carlin
Walter Johnson
3A West Regional
05/17/2000
54.80
Bryan Steele
Springbrook
4A West Regional
05/18/2000
55.1
David Banks
Winston Churchill
4A West Regional
05/18/2000
55.6
Maksudal Ali
Gaithersburg
4A West Regional
05/18/2000
55.7
Kevin Dunn
Gaithersburg
4A West Regional
05/18/2000
55.7
Edward Hayden
Magruder
4A West Regional
05/18/2000
55.8
Tamar Barnaby
Paint Branch
3A West Regional
05/17/2000
56.10
Fred Caton
Gaithersburg
4A West Regional
05/18/2000
56.2
Steven Shade
Wheaton
3A West Regional
05/17/2000
56.30
Chad Sharracks
Thomas S. Wootton
4A West Regional
05/18/2000
56.6
Jordan Wish
Richard Montgomery
3A West Regional
05/17/2000
57.10
Karl Laurenstein
Richard Montgomery
3A West Regional
05/17/2000
57.10
Godlove Ntam
John F. Kennedy
3A West Regional
05/17/2000
57.60
Brent Hill
Quince Orchard
4A West Regional
05/18/2000
58.1
Jamaal Campbell
Sherwood
4A West Regional
05/18/2000
58.7
Michael Anderson
Montgomery Blair
4A West Regional
05/18/2000
59.0
Will Olivos
Richard Montgomery
3A West Regional
05/17/2000
59.40
Gregory Korniloff
Quince Orchard
4A West Regional
05/18/2000
60.7
Mike Clarke
Seneca Valley
3A West Regional
05/17/2000
61.90
Brandon Dorsey
Quince Orchard
4A West Regional
05/18/2000
63.1
Jump to Top
Boys 800m Run
Athlete
School
Meet
Date
Result
Tom Anderson
Gaithersburg
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
01:56.39
Robbi Shresha
Paint Branch
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
01:56.82
Francis Bloom
Watkins Mill
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
01:57.70
Jamie Albertine
Walt Whitman
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
01:58.2
Daniel Adams
Magruder
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
02:00.11
Stephen Hayes
Winston Churchill
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
02:00.9
Eric Weiss
Good Counsel
WCAC Championship
05/20/2000
02:02.24
Fanuel Chageza
Walter Johnson
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
02:03.2
David Banks
Winston Churchill
4A West Regional
05/18/2000
02:04.5
Chris Burns
Springbrook
4A West Regional
05/18/2000
02:05.0
Nathan Bennett
Paint Branch
3A West Regional
05/17/2000
02:07.40
Benjamin Horton
Quince Orchard
4A West Regional
05/18/2000
02:07.7
Matthew Hard
Winston Churchill
4A West Regional
05/18/2000
02:07.8
Tommy Stack
Damascus
3A West Regional
05/17/2000
02:07.80
Michael Harrigan
Damascus
3A West Regional
05/17/2000
02:08.00
Chris Kaminsky
Watkins Mill
4A West Regional
05/18/2000
02:08.4
Justin Plato
John F. Kennedy
3A West Regional
05/17/2000
02:08.80
Florent Groberg
Walter Johnson
3A West Regional
05/17/2000
02:10.20
Jesus Pellot
Damascus
3A West Regional
05/17/2000
02:10.40
Anand Nagaraj
Magruder
4A West Regional
05/18/2000
02:10.7
Matt Haggerty
Sherwood
4A West Regional
05/18/2000
02:12.8
Troy Reinhalter
Montgomery Blair
4A West Regional
05/18/2000
02:12.8
Mike Giroux
Seneca Valley
3A West Regional
05/17/2000
02:13.60
Ryan Irvin
Seneca Valley
3A West Regional
05/17/2000
02:14.20
Robert Billington
Richard Montgomery
3A West Regional
05/17/2000
02:14.40
Kanayo Anekwe
Quince Orchard
4A West Regional
05/18/2000
02:16.0
Peter Novick
Walter Johnson
3A West Regional
05/17/2000
02:16.10
Jeff Zahler
Walt Whitman
4A West Regional
05/18/2000
02:17.6
Brent Hill
Quince Orchard
4A West Regional
05/18/2000
02:18.4
Joe Rodbard
Richard Montgomery
3A West Regional
05/17/2000
02:20.80
Chris Kelly
Montgomery Blair
4A West Regional
05/18/2000
02:21.2
Will Olivos
Richard Montgomery
3A West Regional
05/17/2000
02:21.60
Andrew Kreisberg
Walt Whitman
4A West Regional
05/18/2000
02:23.9
Adam Silverstein
Sherwood
4A West Regional
05/18/2000
02:27.1
Eddie Osei-Boateng
Sherwood
4A West Regional
05/18/2000
02:29.7
Jump to Top
Boys 1600m Run
Athlete
School
Meet
Date
Result
Stephen Hayes
Winston Churchill
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
04:21.12
Vikram Mathrani
Winston Churchill
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
04:23.8
Jamie Albertine
Walt Whitman
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
04:24.18
Robbi Shresha
Paint Branch
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
04:26.6
Tom Anderson
Gaithersburg
4A West Regional
05/18/2000
04:28.2
Marcus Hershberger
Gaithersburg
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
04:31.8
Chris Earle
Poolesville
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
04:32.67
Tommy Stack
Damascus
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
04:34.68
Tom Stott
Watkins Mill
4A West Regional
05/18/2000
04:36.2
Kevin Graves
Good Counsel
WCAC Championship
05/20/2000
04:38.14
Florent Groberg
Walter Johnson
3A West Regional
05/17/2000
04:40.10
Fanuel Chageza
Walter Johnson
3A West Regional
05/17/2000
04:40.30
Daniel Adams
Magruder
4A West Regional
05/18/2000
04:40.6
Daniel Newton
Quince Orchard
4A West Regional
05/18/2000
04:41.5
Matt Haggerty
Sherwood
4A West Regional
05/18/2000
04:42.9
Aaron Anderson
Gaithersburg
4A West Regional
05/18/2000
04:44.6
Bradley Petit
Watkins Mill
4A West Regional
05/18/2000
04:45.1
Ralph Rogers
Watkins Mill
4A West Regional
05/18/2000
04:46.2
Matthew Hard
Winston Churchill
4A West Regional
05/18/2000
04:46.3
Michael Gaske
Thomas S. Wootton
4A West Regional
05/18/2000
04:46.4
Gary Heflin
Damascus
3A West Regional
05/17/2000
04:48.90
Paul Tufaro
Walt Whitman
4A West Regional
05/18/2000
04:49.2
Michael Chirlin
Magruder
4A West Regional
05/18/2000
04:49.4
Sean Graves
Walter Johnson
3A West Regional
05/17/2000
04:50.20
Ric Williams
Sherwood
4A West Regional
05/18/2000
04:50.5
Robert Dewhurst
Seneca Valley
3A West Regional
05/17/2000
04:52.30
Matt Price
Damascus
3A West Regional
05/17/2000
04:53.30
Christopher Sloane
Quince Orchard
4A West Regional
05/18/2000
04:54.5
Kevin Gaske
Thomas S. Wootton
4A West Regional
05/18/2000
04:56.9
Robert Billington
Richard Montgomery
3A West Regional
05/17/2000
04:56.90
Brian Glaser
Paint Branch
3A West Regional
05/17/2000
05:02.80
Eitan Halper-Stromberg
Montgomery Blair
4A West Regional
05/18/2000
05:04.5
Jeff Kasmir
Springbrook
4A West Regional
05/18/2000
05:06.4
Kefum St.Hilaire
John F. Kennedy
3A West Regional
05/17/2000
05:07.30
Miguel Miranda
Albert Einstein
3A West Regional
05/17/2000
05:08.00
Jossi Fritz-Mauer
Montgomery Blair
4A West Regional
05/18/2000
05:08.8
Brad Hutchinson
Walt Whitman
4A West Regional
05/18/2000
05:09.1
Paul South
Paint Branch
3A West Regional
05/17/2000
05:12.80
Tony Pins
Richard Montgomery
3A West Regional
05/17/2000
05:13.20
David Shope
Montgomery Blair
4A West Regional
05/18/2000
05:13.7
Joe Rodbard
Richard Montgomery
3A West Regional
05/17/2000
05:15.20
Matthew Bruneel
Albert Einstein
3A West Regional
05/17/2000
05:15.80
Matt Grunseth
Quince Orchard
4A West Regional
05/18/2000
05:28.5
Lucas G'Selassie
Albert Einstein
3A West Regional
05/17/2000
05:39.50
Amir Abdelsalam
Wheaton
3A West Regional
05/17/2000
05:46.90
Tim Bodnar
Sherwood
4A West Regional
05/18/2000
05:52.4
Jump to Top
Boys 3200m Run
Athlete
School
Meet
Date
Result
Stephen Hayes
Winston Churchill
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
09:35.1
Jamie Albertine
Walt Whitman
4A West Regional
05/18/2000
09:40.8
Matt Seymour
Magruder
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
09:44.7
Marcus Hershberger
Gaithersburg
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
09:45.1
Gary Heflin
Damascus
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
09:47.3
Vikram Mathrani
Winston Churchill
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
09:48.2
Kevin Graves
Good Counsel
WCAC Championship
05/20/2000
10:05.68
Tom Scott
Watkins Mill
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
10:08.5
Michael Gaske
Thomas S. Wootton
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
10:13.3
Tom Stott
Watkins Mill
4A West Regional
05/18/2000
10:14.6
Florent Groberg
Walter Johnson
3A West Regional
05/17/2000
10:15.42
Robert Dewhurst
Seneca Valley
3A West Regional
05/17/2000
10:17.41
Ciaran McCann
Good Counsel
WCAC Championship
05/20/2000
10:18.65
Sean Graves
Walter Johnson
3A West Regional
05/17/2000
10:19.50
Aaron Anderson
Gaithersburg
4A West Regional
05/18/2000
10:20.0
Robert Billington
Richard Montgomery
3A West Regional
05/17/2000
10:22.21
Brian Flynn
Damascus
3A West Regional
05/17/2000
10:25.68
Ashish Patel
Watkins Mill
4A West Regional
05/18/2000
10:32.3
Jeffrey Martyn
Magruder
4A West Regional
05/18/2000
10:41.7
Christopher Sloane
Quince Orchard
4A West Regional
05/18/2000
10:42.5
Joe Tyvela
Damascus
3A West Regional
05/17/2000
10:45.82
Matt Soladay
Walter Johnson
3A West Regional
05/17/2000
10:54.16
Eitan Halper-Stromberg
Montgomery Blair
4A West Regional
05/18/2000
10:54.5
Adam Sheff
Winston Churchill
4A West Regional
05/18/2000
10:56.4
Pat Murray
Gaithersburg
4A West Regional
05/18/2000
10:56.9
Brian Glaser
Paint Branch
3A West Regional
05/17/2000
11:01.94
Miguel Miranda
Albert Einstein
3A West Regional
05/17/2000
11:03.71
Daniel Bernstein
Walt Whitman
4A West Regional
05/18/2000
11:05.7
Ryan Irvin
Seneca Valley
3A West Regional
05/17/2000
11:09.87
Matthew Bruneel
Albert Einstein
3A West Regional
05/17/2000
11:11.06
Jossi Fritz-Mauer
Montgomery Blair
4A West Regional
05/18/2000
11:11.2
Tony Pins
Richard Montgomery
3A West Regional
05/17/2000
11:11.31
Brent Steinweg
Magruder
4A West Regional
05/18/2000
11:12.2
Stephen Berardi
Springbrook
4A West Regional
05/18/2000
11:16.6
David Shope
Montgomery Blair
4A West Regional
05/18/2000
11:30.7
Michael Sheinberg
Springbrook
4A West Regional
05/18/2000
13:20.9
Sean Sapcariu
Springbrook
4A West Regional
05/18/2000
13:23.0
Jump to Top
Boys 110m Hurdles - Automatic Timing Only
Athlete
School
Meet
Date
Result
Ron Frazier
Gaithersburg
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
14.15
Prince Anderson
Gaithersburg
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
14.76
Anthony LaVine
Gaithersburg
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
14.78
Batilina Boundai
Paint Branch
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
15.93
Jump to Top
Boys 110m Hurdles - Hand-Timing Included
Athlete
School
Meet
Date
Result
Ron Frazier
Gaithersburg
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
13.7
Anthony LaVine
Gaithersburg
4A West Regional
05/18/2000
14.2
Prince Anderson
Gaithersburg
4A West Regional
05/18/2000
14.7
Christopher Carr
Quince Orchard
4A West Regional
05/18/2000
15.3
Batilina Boundai
Paint Branch
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
15.7
John Cao
Watkins Mill
4A West Regional
05/18/2000
15.7
Derrick Washington
Watkins Mill
4A West Regional
05/18/2000
15.7
D'Miare Webster
Albert Einstein
3A West Regional
05/17/2000
15.77
Chaz Smith
Rockville
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
16.2
Darren Fewell
Sherwood
4A West Regional
05/18/2000
16.2
Seyi Oyenuga
Paint Branch
3A West Regional
05/17/2000
16.41
Eric Tremper
Watkins Mill
4A West Regional
05/18/2000
17.0
Tom Brunetto
Magruder
4A West Regional
05/18/2000
17.9
Tom Cole
Magruder
4A West Regional
05/18/2000
18.3
Kevin Wepasnick
Damascus
3A West Regional
05/17/2000
18.78
Lucas G'Selassie
Albert Einstein
3A West Regional
05/17/2000
19.78
Andrew Lukacs
Walter Johnson
3A West Regional
05/17/2000
20.77
Jump to Top
Boys 300m Hurdles
Athlete
School
Meet
Date
Result
Hubert Koj
Watkins Mill
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
38.7
Anthony LaVine
Gaithersburg
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
39.3
Prince Anderson
Gaithersburg
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
39.5
Anwar Philips
Northwest
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
40.7
Eric Sye
Damascus
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
40.7
John Cao
Watkins Mill
4A West Regional
05/18/2000
40.8
Christopher Carr
Quince Orchard
4A West Regional
05/18/2000
41.1
Lynvill Wyse
John F. Kennedy
3A West Regional
05/17/2000
43.00
Jared Daigre
Winston Churchill
4A West Regional
05/18/2000
43.1
Batilina Boundai
Paint Branch
3A West Regional
05/17/2000
43.10
Dave Newman
Walt Whitman
4A West Regional
05/18/2000
43.3
Asher Glasgow
Springbrook
4A West Regional
05/18/2000
43.4
David Osborne
Walt Whitman
4A West Regional
05/18/2000
43.7
Kyle Martineau
Magruder
4A West Regional
05/18/2000
43.9
Eric Tremper
Watkins Mill
4A West Regional
05/18/2000
44.1
Michael Harrigan
Damascus
3A West Regional
05/17/2000
44.40
Tom Brunetto
Magruder
4A West Regional
05/18/2000
44.8
Darren Fewell
Sherwood
4A West Regional
05/18/2000
45.0
Chris Dutton
Seneca Valley
3A West Regional
05/17/2000
45.20
Tom Soladay
Walter Johnson
3A West Regional
05/17/2000
45.40
Kevin Wepasnick
Damascus
3A West Regional
05/17/2000
46.50
Justin Gunn
Sherwood
4A West Regional
05/18/2000
46.6
Matt Butler
Albert Einstein
3A West Regional
05/17/2000
47.90
Chris Evans
Springbrook
4A West Regional
05/18/2000
48.6
Robert England
Seneca Valley
3A West Regional
05/17/2000
48.80
Chris Kwong
Winston Churchill
4A West Regional
05/18/2000
49.5
Joel Zendel
Thomas S. Wootton
4A West Regional
05/18/2000
50.2
Charles Zaucha
Gaithersburg
4A West Regional
05/18/2000
51.3
Jonathan Salvi
John F. Kennedy
3A West Regional
05/17/2000
51.90
Stephen Acton
Montgomery Blair
4A West Regional
05/18/2000
52.0
Andrew Lukacs
Walter Johnson
3A West Regional
05/17/2000
54.20
Jump to Top
Boys 4x100m Relay
Athlete
School
Meet
Date
Result
2000 Gburg_Relays
Gaithersburg
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
42.66
2000 NW_Relays
Northwest
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
43.3
2000 PB_Relays
Paint Branch
3A West Regional
05/17/2000
43.40
2000 WM_Relays
Watkins Mill
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
44.9
2000 QO_Relays
Quince Orchard
4A West Regional
05/18/2000
45.0
2000 Wheaton_Relays
Wheaton
3A West Regional
05/17/2000
45.20
2000 Springbrook_Relays
Springbrook
4A West Regional
05/18/2000
45.3
2000 Magruder_Relays
Magruder
4A West Regional
05/18/2000
45.5
2000 Rockville_Relays
Rockville
Woodward Relays
04/08/2000
45.91
2000 GP_Relays
Georgetown Prep
Woodward Relays
04/08/2000
46.01
2000 WJ_Relays
Walter Johnson
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
46.1
2000 Whitman_Relays
Walt Whitman
4A West Regional
05/18/2000
46.2
2000 Churchill_Relays
Winston Churchill
4A West Regional
05/18/2000
46.5
2000 Damascus_Relays
Damascus
3A West Regional
05/17/2000
46.50
2000 Einstein_Relays
Albert Einstein
Woodward Relays
04/08/2000
47.71
2000 SV_Relays
Seneca Valley
Woodward Relays
04/08/2000
48.52
2000 Blake_Relays
James H. Blake
Woodward Relays
04/08/2000
48.60
2000 Poolesville_Relays
Poolesville
Woodward Relays
04/08/2000
49.66
2000 Wootton_Relays
Thomas S. Wootton
Woodward Relays
04/08/2000
51.20
2000 Sherwood_Relays
Sherwood
4A West Regional
05/18/2000
51.5
Jump to Top
Boys 4x200m Relay
Athlete
School
Meet
Date
Result
2000 NW_Relays
Northwest
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
01:30.3
2000 PB_Relays
Paint Branch
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
01:30.7
2000 QO_Relays
Quince Orchard
4A West Regional
05/18/2000
01:31.4
2000 Gburg_Relays
Gaithersburg
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
01:31.95
2000 WM_Relays
Watkins Mill
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
01:32.7
2000 Springbrook_Relays
Springbrook
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
01:34.8
2000 WJ_Relays
Walter Johnson
3A West Regional
05/17/2000
01:35.23
2000 Magruder_Relays
Magruder
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
01:35.3
2000 Rockville_Relays
Rockville
Woodward Relays
04/08/2000
01:35.61
2000 JFK_Relays
John F. Kennedy
3A West Regional
05/17/2000
01:35.97
2000 Churchill_Relays
Winston Churchill
4A West Regional
05/18/2000
01:36.3
2000 Damascus_Relays
Damascus
Woodward Relays
04/08/2000
01:36.84
2000 Sherwood_Relays
Sherwood
Woodward Relays
04/08/2000
01:38.59
2000 Whitman_Relays
Walt Whitman
4A West Regional
05/18/2000
01:38.7
2000 Wootton_Relays
Thomas S. Wootton
4A West Regional
05/18/2000
01:39.1
2000 Einstein_Relays
Albert Einstein
Woodward Relays
04/08/2000
01:39.92
2000 GP_Relays
Georgetown Prep
Woodward Relays
04/08/2000
01:40.28
2000 Poolesville_Relays
Poolesville
Woodward Relays
04/08/2000
01:41.60
2000 SV_Relays
Seneca Valley
Woodward Relays
04/08/2000
01:42.49
2000 BCC_Relays
Bethesda Chevy Chase
Woodward Relays
04/08/2000
01:43.33
2000 Blake_Relays
James H. Blake
Woodward Relays
04/08/2000
01:43.52
2000 GC_Relays
Good Counsel
Woodward Relays
04/08/2000
01:44.12
2000 Wheaton_Relays
Wheaton
Woodward Relays
04/08/2000
01:46.24
Jump to Top
Boys 4x400m Relay
Athlete
School
Meet
Date
Result
2000 WM_Relays
Watkins Mill
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
03:24.4
2000 PB_Relays
Paint Branch
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
03:26.29
2000 Sherwood_Relays
Sherwood
4A West Regional
05/18/2000
03:31.1
2000 Springbrook_Relays
Springbrook
4A West Regional
05/18/2000
03:31.5
2000 QO_Relays
Quince Orchard
4A West Regional
05/18/2000
03:31.9
2000 Gburg_Relays
Gaithersburg
4A West Regional
05/18/2000
03:33.3
2000 WJ_Relays
Walter Johnson
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
03:33.5
2000 Churchill_Relays
Winston Churchill
4A West Regional
05/18/2000
03:33.9
2000 GC_Relays
Good Counsel
WCAC Championship
05/20/2000
03:35.44
2000 SV_Relays
Seneca Valley
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
03:35.5
2000 Magruder_Relays
Magruder
4A West Regional
05/18/2000
03:35.8
2000 Whitman_Relays
Walt Whitman
4A West Regional
05/18/2000
03:39.0
2000 Wootton_Relays
Thomas S. Wootton
4A West Regional
05/18/2000
03:41.9
2000 Wheaton_Relays
Wheaton
3A West Regional
05/17/2000
03:43.50
2000 JFK_Relays
John F. Kennedy
3A West Regional
05/17/2000
03:44.60
2000 Poolesville_Relays
Poolesville
1A West Regional
05/17/2000
03:45.2
2000 Blair_Relays
Montgomery Blair
4A West Regional
05/18/2000
03:45.4
2000 Damascus_Relays
Damascus
3A West Regional
05/17/2000
03:45.50
Jump to Top
Boys 4x800m Relay
Athlete
School
Meet
Date
Result
2000 WM_Relays
Watkins Mill
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
07:58.3
2000 Churchill_Relays
Winston Churchill
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
08:07.7
2000 GC_Relays
Good Counsel
WCAC Championship
05/20/2000
08:08.15
2000 Magruder_Relays
Magruder
4A West Regional
05/18/2000
08:09.0
2000 Gburg_Relays
Gaithersburg
4A West Regional
05/18/2000
08:19.1
2000 Sherwood_Relays
Sherwood
4A West Regional
05/18/2000
08:22.1
2000 Damascus_Relays
Damascus
3A West Regional
05/17/2000
08:22.55
2000 Whitman_Relays
Walt Whitman
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
08:24.2
2000 WJ_Relays
Walter Johnson
3A West Regional
05/17/2000
08:24.92
2000 PB_Relays
Paint Branch
3A West Regional
05/17/2000
08:25.90
2000 Springbrook_Relays
Springbrook
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
08:32.8
2000 JFK_Relays
John F. Kennedy
3A West Regional
05/17/2000
08:45.69
2000 Poolesville_Relays
Poolesville
1A West Regional
05/17/2000
08:48.7
2000 SV_Relays
Seneca Valley
3A West Regional
05/17/2000
08:48.87
2000 Wootton_Relays
Thomas S. Wootton
4A West Regional
05/18/2000
08:53.1
2000 NW_Relays
Northwest
Woodward Relays
04/08/2000
09:04.76
2000 Wheaton_Relays
Wheaton
3A West Regional
05/17/2000
09:09.00
2000 Blair_Relays
Montgomery Blair
4A West Regional
05/18/2000
09:26.7
2000 Rockville_Relays
Rockville
Woodward Relays
04/08/2000
09:47.81
2000 Einstein_Relays
Albert Einstein
Woodward Relays
04/08/2000
09:47.91
2000 QO_Relays
Quince Orchard
Woodward Relays
04/08/2000
09:56.35
2000 BCC_Relays
Bethesda Chevy Chase
Woodward Relays
04/08/2000
10:04.95
2000 Blake_Relays
James H. Blake
Woodward Relays
04/08/2000
10:55.81
Jump to Top
Boys 4x1600m Relay
Athlete
School
Meet
Date
Result
2000 GC_Relays
Good Counsel
Woodward Relays
04/08/2000
19:14.63
2000 Magruder_Relays
Magruder
Woodward Relays
04/08/2000
19:18.34
2000 Churchill_Relays
Winston Churchill
Woodward Relays
04/08/2000
19:33.31
2000 Damascus_Relays
Damascus
Woodward Relays
04/08/2000
19:43.26
2000 WJ_Relays
Walter Johnson
Woodward Relays
04/08/2000
20:26.81
2000 PB_Relays
Paint Branch
Woodward Relays
04/08/2000
20:32.39
2000 WM_Relays
Watkins Mill
Woodward Relays
04/08/2000
20:39.18
2000 RM_Relays
Richard Montgomery
Woodward Relays
04/08/2000
20:52.41
2000 Poolesville_Relays
Poolesville
Woodward Relays
04/08/2000
21:00.06
2000 Springbrook_Relays
Springbrook
Woodward Relays
04/08/2000
21:13.32
2000 Rockville_Relays
Rockville
Woodward Relays
04/08/2000
21:23.48
2000 GP_Relays
Georgetown Prep
Woodward Relays
04/08/2000
21:27.01
2000 NW_Relays
Northwest
Woodward Relays
04/08/2000
21:40.33
2000 QO_Relays
Quince Orchard
Woodward Relays
04/08/2000
23:19.90
2000 BCC_Relays
Bethesda Chevy Chase
Woodward Relays
04/08/2000
24:14.20
Jump to Top
Boys 1600m Sprint Medley Relay
Athlete
School
Meet
Date
Result
2000 PB_Relays
Paint Branch
Woodward Relays
04/08/2000
03:41.57
2000 Sherwood_Relays
Sherwood
Woodward Relays
04/08/2000
03:44.44
2000 Churchill_Relays
Winston Churchill
Woodward Relays
04/08/2000
03:45.13
2000 Gburg_Relays
Gaithersburg
Woodward Relays
04/08/2000
03:47.07
2000 WM_Relays
Watkins Mill
Woodward Relays
04/08/2000
03:47.23
2000 GP_Relays
Georgetown Prep
Woodward Relays
04/08/2000
03:53.55
2000 Wheaton_Relays
Wheaton
Woodward Relays
04/08/2000
03:53.81
2000 Damascus_Relays
Damascus
Woodward Relays
04/08/2000
03:54.96
2000 NW_Relays
Northwest
Woodward Relays
04/08/2000
03:55.62
2000 WJ_Relays
Walter Johnson
Woodward Relays
04/08/2000
03:58.39
2000 Magruder_Relays
Magruder
Woodward Relays
04/08/2000
03:59.66
2000 Springbrook_Relays
Springbrook
Woodward Relays
04/08/2000
04:00.68
2000 GC_Relays
Good Counsel
Woodward Relays
04/08/2000
04:01.34
2000 Wootton_Relays
Thomas S. Wootton
Woodward Relays
04/08/2000
04:06.82
2000 Poolesville_Relays
Poolesville
Woodward Relays
04/08/2000
04:07.37
2000 RM_Relays
Richard Montgomery
Woodward Relays
04/08/2000
04:16.06
2000 Einstein_Relays
Albert Einstein
Woodward Relays
04/08/2000
04:19.72
2000 SV_Relays
Seneca Valley
Woodward Relays
04/08/2000
04:22.88
2000 QO_Relays
Quince Orchard
Woodward Relays
04/08/2000
04:46.06
2000 Blake_Relays
James H. Blake
Woodward Relays
04/08/2000
04:50.24
Jump to Top
Boys 4000m Distance Medley Relay
Athlete
School
Meet
Date
Result
2000 Magruder_Relays
Magruder
Woodward Relays
04/08/2000
11:12.61
2000 GC_Relays
Good Counsel
Woodward Relays
04/08/2000
11:16.95
2000 WJ_Relays
Walter Johnson
Woodward Relays
04/08/2000
11:26.86
2000 SV_Relays
Seneca Valley
Woodward Relays
04/08/2000
11:31.46
2000 WM_Relays
Watkins Mill
Woodward Relays
04/08/2000
11:36.36
2000 Wootton_Relays
Thomas S. Wootton
Woodward Relays
04/08/2000
11:43.45
2000 GP_Relays
Georgetown Prep
Woodward Relays
04/08/2000
11:51.70
2000 Damascus_Relays
Damascus
Woodward Relays
04/08/2000
11:53.27
2000 Gburg_Relays
Gaithersburg
Woodward Relays
04/08/2000
11:55.45
2000 NW_Relays
Northwest
Woodward Relays
04/08/2000
12:10.50
2000 RM_Relays
Richard Montgomery
Woodward Relays
04/08/2000
12:28.82
2000 PB_Relays
Paint Branch
Woodward Relays
04/08/2000
12:44.81
2000 Einstein_Relays
Albert Einstein
Woodward Relays
04/08/2000
12:55.08
2000 BCC_Relays
Bethesda Chevy Chase
Woodward Relays
04/08/2000
13:00.50
2000 Sherwood_Relays
Sherwood
Woodward Relays
04/08/2000
13:05.59
2000 QO_Relays
Quince Orchard
Woodward Relays
04/08/2000
13:25.95
Jump to Top
Boys 110m Shuttle Hurdle Relay
Athlete
School
Meet
Date
Result
2000 PB_Relays
Paint Branch
Woodward Relays
04/08/2000
01:14.30
2000 NW_Relays
Northwest
Woodward Relays
04/08/2000
01:16.92
2000 Magruder_Relays
Magruder
Woodward Relays
04/08/2000
01:18.46
2000 Poolesville_Relays
Poolesville
Woodward Relays
04/08/2000
01:23.95
Jump to Top
Boys High Jump
Athlete
School
Meet
Date
Result
Anthony Richards
Montgomery Blair
4A West Regional
05/18/2000
6-06.00
Damon Hill
Gaithersburg
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
6-06.00
Christopher Smart
Paint Branch
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
6-02.00
Victor Akintimehim
Quince Orchard
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
6-02.00
Edward Hayden
Magruder
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
6-00.00
Derrick Washington
Watkins Mill
4A West Regional
05/18/2000
6-00.00
Eric Sye
Damascus
3A West Regional
05/17/2000
6-00.00
Seyi Oyenuga
Paint Branch
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
6-00.00
Jason Williams
Walt Whitman
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
6-00.00
Alex Mordi
Richard Montgomery
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
5-10.00
Jerry White
Wheaton
3A West Regional
05/17/2000
5-06.00
Vaughn Dabney
Wheaton
3A West Regional
05/17/2000
5-04.00
Grant Thomas
Damascus
3A West Regional
05/17/2000
5-02.00
Kevin Spinella
Damascus
3A West Regional
05/17/2000
5-02.00
Jump to Top
Boys Long Jump
Athlete
School
Meet
Date
Result
Jay Colbert
Gaithersburg
4A West Regional
05/18/2000
22-06.00
Eric Sye
Damascus
3A West Regional
05/17/2000
22-01.00
Brian Williams
Gaithersburg
4A West Regional
05/18/2000
22-00.00
Anthony Richards
Montgomery Blair
4A West Regional
05/18/2000
21-11.00
Vaughn Dabney
Wheaton
3A West Regional
05/17/2000
21-05.50
Jerry White
Wheaton
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
21-04.50
Mike Simms
Northwest
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
20-08.50
Desmond Scott
Northwest
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
20-07.00
Kenny Lincoln
Magruder
4A West Regional
05/18/2000
20-06.50
Joseph Slater
Sherwood
4A West Regional
05/18/2000
20-02.50
Christopher Smart
Paint Branch
3A West Regional
05/17/2000
19-11.75
Marcus Cohen
Quince Orchard
4A West Regional
05/18/2000
19-04.00
Sylvester Scott
Paint Branch
3A West Regional
05/17/2000
19-03.50
Chimdi Nwoko
Paint Branch
3A West Regional
05/17/2000
19-03.50
Tyler Spencer
Thomas S. Wootton
4A West Regional
05/18/2000
19-02.50
Kefum St.Hilaire
John F. Kennedy
3A West Regional
05/17/2000
18-11.00
Marcus Lucas
Watkins Mill
4A West Regional
05/18/2000
18-10.00
Mario Scales
Quince Orchard
4A West Regional
05/18/2000
18-10.00
Gregory Grimsley
Quince Orchard
4A West Regional
05/18/2000
18-09.00
Chad Sharracks
Thomas S. Wootton
4A West Regional
05/18/2000
18-06.00
Drew Stafford
Magruder
4A West Regional
05/18/2000
18-06.00
Richard Riley
Gaithersburg
4A West Regional
05/18/2000
18-05.00
Richard Robinson
Watkins Mill
4A West Regional
05/18/2000
17-10.00
Mike Reinek
Winston Churchill
4A West Regional
05/18/2000
17-10.00
Brian Massey
Sherwood
4A West Regional
05/18/2000
17-07.00
Chaig Busby
Seneca Valley
3A West Regional
05/17/2000
17-06.00
Jared Daigre
Winston Churchill
4A West Regional
05/18/2000
17-04.00
Tom Soladay
Walter Johnson
3A West Regional
05/17/2000
17-03.50
Jeff Golden
Winston Churchill
4A West Regional
05/18/2000
17-03.00
Sean Bland
Damascus
3A West Regional
05/17/2000
17-02.50
Troy Dorsey
Watkins Mill
4A West Regional
05/18/2000
17-02.00
Robert England
Seneca Valley
3A West Regional
05/17/2000
16-08.00
Grant Thomas
Damascus
3A West Regional
05/17/2000
16-06.50
Matt Soladay
Walter Johnson
3A West Regional
05/17/2000
16-06.00
Jeff Kasmir
Springbrook
4A West Regional
05/18/2000
16-06.00
Kevon Daley
Albert Einstein
3A West Regional
05/17/2000
16-00.75
Kerry Gipson
Springbrook
4A West Regional
05/18/2000
14-06.00
Aphonso Brown
Albert Einstein
3A West Regional
05/17/2000
13-01.00
Jump to Top
Boys Triple Jump
Athlete
School
Meet
Date
Result
Jay Colbert
Gaithersburg
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
45-09.75
Eric Sye
Damascus
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
43-08.00
Ray Custis
Northwest
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
43-01.00
Christopher Smart
Paint Branch
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
42-11.25
Kenny Lincoln
Magruder
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
42-07.00
Chaig Busby
Seneca Valley
3A West Regional
05/17/2000
42-04.50
Prince Anderson
Gaithersburg
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
41-08.25
David Liu
Poolesville
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
41-00.00
Drew Stafford
Magruder
4A West Regional
05/18/2000
40-05.00
Richard Riley
Gaithersburg
4A West Regional
05/18/2000
38-11.00
Jared Daigre
Winston Churchill
4A West Regional
05/18/2000
38-10.50
Chimdi Nwoko
Paint Branch
3A West Regional
05/17/2000
38-08.00
Mike Spagnola
Poolesville
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
38-05.75
Joseph Slater
Sherwood
4A West Regional
05/18/2000
38-00.00
Sean Bland
Damascus
3A West Regional
05/17/2000
37-11.50
Tom Soladay
Walter Johnson
3A West Regional
05/17/2000
37-10.75
Donnie Wood
Magruder
4A West Regional
05/18/2000
37-10.00
Brandon Kelton
John F. Kennedy
3A West Regional
05/17/2000
37-08.50
Grant Thomas
Damascus
3A West Regional
05/17/2000
37-01.50
Leaon Davis
Seneca Valley
3A West Regional
05/17/2000
37-00.00
Matt Soladay
Walter Johnson
3A West Regional
05/17/2000
36-10.00
Andrew Valle
Watkins Mill
4A West Regional
05/18/2000
36-04.00
Ian Gifford
Walter Johnson
3A West Regional
05/17/2000
35-11.00
Marcus Cohen
Quince Orchard
4A West Regional
05/18/2000
35-10.50
Neal Stokes
Seneca Valley
3A West Regional
05/17/2000
35-05.25
Victor Akintimehim
Quince Orchard
4A West Regional
05/18/2000
35-05.00
Andre-Paul Ngoma
Wheaton
3A West Regional
05/17/2000
35-01.75
Andrew Hucke
Winston Churchill
4A West Regional
05/18/2000
34-03.00
Jeff Kasmir
Springbrook
4A West Regional
05/18/2000
34-02.00
Jump to Top
Boys Shot Put
Athlete
School
Meet
Date
Result
Ayoola Olakanye
Springbrook
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
50-10.00
BJ Jacobs
Watkins Mill
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
50-06.00
Kevin Neubeiser
Gaithersburg
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
47-11.00
Josh Stein
Winston Churchill
4A West Regional
05/18/2000
47-05.50
Bobby Bannister
Springbrook
4A West Regional
05/18/2000
45-08.50
Gregory Grimsley
Quince Orchard
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
45-02.00
Nicholas Gould
Springbrook
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
44-04.00
Cliff Driver
Quince Orchard
4A West Regional
05/18/2000
42-08.50
Jacques Taylor
Quince Orchard
4A West Regional
05/18/2000
40-08.00
Alex Masick
Damascus
3A West Regional
05/17/2000
40-00.00
Matt Rudden
Magruder
4A West Regional
05/18/2000
39-08.00
Shane Kubecki
Seneca Valley
3A West Regional
05/17/2000
38-00.50
Matt Harrison
Magruder
4A West Regional
05/18/2000
37-06.00
Mike Reinek
Winston Churchill
4A West Regional
05/18/2000
37-01.00
Trey Hayes
Wheaton
3A West Regional
05/17/2000
37-00.25
Aaron Gregory
Winston Churchill
4A West Regional
05/18/2000
37-00.00
Derek Barnhart
Damascus
3A West Regional
05/17/2000
36-00.75
Michael Wyatt
Watkins Mill
4A West Regional
05/18/2000
35-05.00
L. Dale MacDonald
Sherwood
4A West Regional
05/18/2000
34-10.50
Temi Omatade
Paint Branch
3A West Regional
05/17/2000
33-04.00
Bobbie Allen
Seneca Valley
3A West Regional
05/17/2000
33-02.00
David Leiman
Walt Whitman
4A West Regional
05/18/2000
32-01.00
Dan Sank
Thomas S. Wootton
4A West Regional
05/18/2000
31-05.00
Stephen Architzel
Richard Montgomery
3A West Regional
05/17/2000
30-11.00
Matt Butler
Albert Einstein
3A West Regional
05/17/2000
30-06.00
Jon Gordin
Walter Johnson
3A West Regional
05/17/2000
30-01.00
Matt Dewhurst
Seneca Valley
3A West Regional
05/17/2000
30-00.00
Curtis Cummings
Magruder
4A West Regional
05/18/2000
29-09.00
Matt Bailey
Walter Johnson
3A West Regional
05/17/2000
29-06.50
Mario Fragueiro
Wheaton
3A West Regional
05/17/2000
29-05.25
Brandon Hurrington
Albert Einstein
3A West Regional
05/17/2000
28-01.00
Ross Levin
John F. Kennedy
3A West Regional
05/17/2000
26-11.75
Hanif Ahmed
John F. Kennedy
3A West Regional
05/17/2000
26-08.25
Mark Plavniems
Paint Branch
3A West Regional
05/17/2000
26-03.50
Jump to Top
Boys Discus
Athlete
School
Meet
Date
Result
Kevin Neubeiser
Gaithersburg
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
153-02.00
Bobby Bannister
Springbrook
4A West Regional
05/18/2000
142-03.00
Ayoola Olakanye
Springbrook
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
140-02.00
Cliff Driver
Quince Orchard
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
125-08.00
Derek Barnhart
Damascus
3A West Regional
05/17/2000
125-04.00
Matt Rudden
Magruder
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
119-10.00
Justin Gerber
Winston Churchill
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
119-07.00
John Fletemeyer
Northwest
Montgomery Co. Championship
05/11/2000
118-08.00
Matt Butler
Albert Einstein
3A West Regional
05/17/2000
117-10.00
Matt Collins
Damascus
3A West Regional
05/17/2000
109-07.00
Temi Omatade
Paint Branch
3A West Regional
05/17/2000
108-00.00
Shane Kubecki
Seneca Valley
3A West Regional
05/17/2000
105-09.00
Mark Plavniems
Paint Branch
3A West Regional
05/17/2000
102-07.00
Steven Shade
Wheaton
3A West Regional
05/17/2000
100-06.00
Carlos Barreto
Seneca Valley
3A West Regional
05/17/2000
094-08.00
Brandon Hurrington
Albert Einstein
3A West Regional
05/17/2000
092-09.00
Alex Masick
Damascus
3A West Regional
05/17/2000
092-04.00
Hanif Ahmed
John F. Kennedy
3A West Regional
05/17/2000
089-05.00
Stephen Architzel
Richard Montgomery
3A West Regional
05/17/2000
087-07.00
Trey Hayes
Wheaton
3A West Regional
05/17/2000
085-11.00
Ross Levin
John F. Kennedy
3A West Regional
05/17/2000
083-03.00
Jump to Top
Boys Pole Vault
Athlete
School
Meet
Date
Result
Chris Stark
Springbrook
TC Williams Invitational
05/06/2000
15-00.00
James Morrison
Walter Johnson
Maryland Outdoor State Meet
05/25/2000
12-06.00
David Strauss
Walter Johnson
3A West Regional
05/17/2000
12-06.00
Brent McCauley
Gaithersburg
4A West Regional
05/18/2000
12-00.00
Scott Church
Richard Montgomery
3A West Regional
05/17/2000
11-06.00
Cody Humburg
Damascus
3A West Regional
05/17/2000
11-00.00
Kevin Myers
Quince Orchard
4A West Regional
05/18/2000
10-00.00
Grant Thomas
Damascus
3A West Regional
05/17/2000
09-06.00
Nate Anguita
Gaithersburg
4A West Regional
05/18/2000
09-06.00
Jump to Top
Email
|
About
|
Misc